Tranzitni Saturn i Jupiter

Sta mogu da ocekujem kada mi jupiter udje u 12. kucu koja pocinje na 5* riba a zavrsava se na 25* ovna, znaci putovace tu 2 godine?

Sta mislite o tranzitu jupitera kroz prvo polje?Kakva su vam iskustva?
Pogledajte prvo kakav vam je natalni Jupiter, i kakvo je polje kroz koje on prolazi. Što je više u natalu on povezan sa tom kućom, to će se pre i ostvariti ono što je u natalu prikazano.
Uopštena tumačenja tranzita po kućama su samo donekle primenljiva u konkretnom slučaju, jer sve zavisi od natala.
 
Mom momku Saturn trenutno tranzitira 12. kucom (koja je na 22 stepena device) i pocetkom decembra dolazi u kvadrat sa natalnom Venerom u jarcu... Zanima me kako to moze da utice na nasu vezu? Negde sam procitala da taj aspekt uglavnom donosi hladjenje odnosa i raskide, a zajedno smo 2 godine i uskoro bi trebalo da pocnemo da zivimo zajedno pa me to malo brine... Bila bih zahvalna ako bi neko mogao da mi odgovori. :)
Može da donese hlađenje ali po ovome što si napisala pre bih zaključila da će doneti nešto njemu lično, budući da mu je 12. kuća u Devici znači da je Asc Vaga (?) verovatno, pa bi mu onda Venera bila vladar Ascendenta.

Saturn u tranzitima utiče na veze ako tranzitira kućama koje o tome govore (dakle 5. i 7.), aspektuje vladare tih kuća i eventualno planete u tim kućama, tek na kraju gledamo Veneru (jer ona nije svakome vladar 5. ili 7. kuće tako da samo jednim delom može opisati dešavanja na ljubavnom planu).
 
Može da donese hlađenje ali po ovome što si napisala pre bih zaključila da će doneti nešto njemu lično, budući da mu je 12. kuća u Devici znači da je Asc Vaga (?) verovatno, pa bi mu onda Venera bila vladar Ascendenta.

Saturn u tranzitima utiče na veze ako tranzitira kućama koje o tome govore (dakle 5. i 7.), aspektuje vladare tih kuća i eventualno planete u tim kućama, tek na kraju gledamo Veneru (jer ona nije svakome vladar 5. ili 7. kuće tako da samo jednim delom može opisati dešavanja na ljubavnom planu).

Upravo je tako, Asc mu je Vaga! Hvala ti Virtuelle :) zvuci mi logicno sve ovo sto si napisala.
 
Sta mogu da ocekujem kada mi jupiter udje u 12. kucu koja pocinje na 5* riba a zavrsava se na 25* ovna, znaci putovace tu 2 godine?
Takodje me zanima isto, jer mi je priblizno ista velicina 12-og polja..pocinje na 2`Riba a Asc. je na 21`Ovna. Dug period hm. za ovu kucu :tajna: .
Suvladar je Riba, znaci i 12-og. A natalno mi je vladar 9-og polja u kom je vladar Riba Neptun, a Jupiter mi se nalazi u 7-mom polju i sa Neptunom, vladarem Riba obrazuje sekstil kao i sa vladarem 7-og Venerom isto sekstil. Sta to mze da donese..
:p:p
 
Meni je takodje Jupiter jako bitan, jer mi u natalu obrazuje nekoliko konjukcija, u 7-moj i u 6-oj kuci. A i sa vladarem Riba ima aspekt tako da..ne znam sta da ocekujem, jer do sad je bilo mnogo ogranicenja po pitanju znacenja 7-mog polja a i 9-og ciji je natalno Jupiter vladar. Ni ljubavni ni putovanja.. :kletva:
 
Koja grana astrologije: medicinska astrologija. Uvek naletim na neku smrt.

Veruj mi, da ni Jupiter ni Mesec nisu dobri. Nije ni cudno, sta se bogatasima sve dogadja. Mogli bi se malo zamisliti i biti bolji.
Meni Jupiter pravio do skora trigon na natalni Ju.koji je u Vagi u 7-mom, a sad s ulaskom u Ribe pravi i trigon na natalni Mesec koji je na 1`Skorpije, pa ce i sa Suncem koje je na 4`Skorpije. Pa reci mi s obzirom da zaista nista i nije bilo dobro u proteklommmm..ne navodim duzem periodu..a posebno ljubav, a meni je bar to usko povezano sa zdravljem, sta ce da me strefi..? Nadam se da nisam jos za Tvoju granu..
Jupiter mi natalno pravi konjukcije sa Saturnom, Merkurom, Plutonom, Mesecom, Suncem, sekstil sa Venerom i sekstil sa Neptunom. Vladar 9-og i suvladar 12-og. Preskocio je samo aspekt sa Marsom i Uranom..
pozz..ja se nadam bar jos mnogo muzike u svom zivotu koji i nije bio bas svetlucav do sad..
:vatromet:
 
Poslednja izmena:
Evo sta se desava kod mene: natalno imam Saturn(6polje - Vaga) sekstil Venera(9-to polje Strelac),do skora mi je pravio kvadrat na natalnu Veneru...zapocela sam nesto s jednim deckom i samo je odjednom stalo. On s druge strane nema natalni aspekt Venere i Saturna, ali mu Saturn tranzitom pravi sekstil na Veneru..i njemu je super, ima nekog i eto..ukratko.
 

Prilozi

  • on.jpg
    on.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 4
Evo sta se desava kod mene: natalno imam Saturn(6polje - Vaga) sekstil Venera(9-to polje Strelac),do skora mi je pravio kvadrat na natalnu Veneru...zapocela sam nesto s jednim deckom i samo je odjednom stalo. On s druge strane nema natalni aspekt Venere i Saturna, ali mu Saturn tranzitom pravi sekstil na Veneru..i njemu je super, ima nekog i eto..ukratko.
Na ovoj slici ne vidim (sitno je), da li je Saturn na DSC-u tj. koliko je udaljen od njega? Koliko vidim on je pri kraju 6. kuće. U svakom slučaju, tebi kvadrat u tranzitu ne bi trebalo da donese ništa jako loše budući da natalno imaš sekstil, ovo je samo period kada stvari malo sporije idu i sa malo više problema.
 
Na ovoj slici ne vidim (sitno je), da li je Saturn na DSC-u tj. koliko je udaljen od njega? Koliko vidim on je pri kraju 6. kuće. U svakom slučaju, tebi kvadrat u tranzitu ne bi trebalo da donese ništa jako loše budući da natalno imaš sekstil, ovo je samo period kada stvari malo sporije idu i sa malo više problema.
Sa.je trenutno na 4`Vage i krece retrog. a moj DC je na 21`23Vage. Nije mi bilo lako od septembra, s obzirom da se odnos s tim deckom razvijao..otezano..ali jeste.
Evo mozda ce se sad bolje videti..
showgif.cgi


http://img39.imageshack.us/img39/861/milatranzitij.gif
 

Prilozi

  • mila tranziti.jpg
    mila tranziti.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Jedno od najchesce postavljanih pitanja astrologu, jeste shta ce nam se deshavati na ljubavnom planu.Kada se radi analiza putem tranzita, najvishe se akcenat baca na tranzit Jupitera.

Jupiter opozicija vladar 5.kuce ili planeta na vrhu 5.kuce-Daje dogadjaj, i posebno deluje u drugoj polovini zivota-posle 1.braka, ukoliko je planeta u 5.kuci ukljeshtena, ili se Jupiter nadje u ovom aspektu sa ukljeshtenim znakom u 5.kuci.U loshim sinastrijama , takodje , kao i kvadrat daje kraj veze.


Da li je primer za ovo u prilozenoj karti? Molim da mi neko u sto kracem roku razgonetne i pomogne? :sad2::sad2: Sad Ovde je cetvrta umetnuta a peta ukljestena, ali 5 pocinje u Lavu, a vladar So je u 4-oj umetnutoj.. Tranzitni Mars gazi Veneru ali..:ceka::ljutko:
 

Prilozi

  • On tranziti.jpg
    On tranziti.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
meni je bilo 10 kg vise :)
Onda ne znam sta je kod mene problem. Mada ne bunim se, sad sam nabacila nekoliko kg.Evo sad bi trebao da mi krene kroz 12-to, ali pokusala sam da objasnim to sa vladavinom Marsa na Asc.
Moze li mi neko pomoci u mom prethodnom pitanju? Molim sve koji mogu das se ukljuce da mi pomognu..jeste da se kaze da opozicija tranzitnog Jupitera na vladara 5og, donosi raskid, razvod u 2-oj polovini zivota? A sta kod mladjih osoba koje nisu u braku, kao na gornjem primeru..sta bi taj dogadjaj mogao da znaci, posto uvek znaci neki dogadjaj..da li ako je u vezi donosi raskid, ili veridbu??? :worth:
 
A jer moze neko da mi kaze tranzit Jupitera preko planeta, jer polozaj kuca ne znam!! U pitanju su oba moja roditelja koja natalno imaju konjukciju JU0Ma(u Ribama) trigon Uran(u Raku), a mama ima i konjukciju Venere sa Jupiterom i Marsom u Ribama, konjukciju sa SMCvorom i Mesec konjukciju Uran. S obzirom da su generacija, mala razlika 25-6dana, znaci i jedan i drugi odnos planeta je Ribe-Rak.
Tranzitini Jupiter je krenuo kroz Ribe nedavno i sad je na 2`.
Otac: Mars 1`Riba
Jupiter 9`Riba
SMC 21` riba /sto znaci da Jupiter ce prelaziti preko njih i praviti natalne aspekte sa:

Uranom 6`Raka trigon. Upravo sad Jupiter pravi istovremeno konjukciju sa natMarsom i trigon na Uran.

Mama: Uran 5`Raka konjukcija
Mesec9`.

Jupiter 15`Riba
Mars 20`Riba
Venera 20`Riba
SMc 20`Riba
 
Pogledajte prvo kakav vam je natalni Jupiter, i kakvo je polje kroz koje on prolazi. Što je više u natalu on povezan sa tom kućom, to će se pre i ostvariti ono što je u natalu prikazano.
Uopštena tumačenja tranzita po kućama su samo donekle primenljiva u konkretnom slučaju, jer sve zavisi od natala.

zanima me kako bi prokomentarisala sledecu situaciju, natalni jupiter jako dobro postavljen na prvom stepenu raka u trigonu sa uranom, sekstilu sa suncem i konjukciji sa marsom u blizancima a njegovi tranziti se uposte ne osjecaju. u cemu je problem? :think:
 
A sta si ocekivala da ces osetiti??? Na kom polju?
Jer gledam i moja mama Ju0Ma0Ve0SMc.u Ribama i trigon sa Uranom0Mo.. pomislih zena ce da ubode neke fine pare, ako ne ona, otac..sad mu Ju bas prelazi natalni Mars u Ribama..ali oni sve nekako zaboravljaju da uplate tiket :zcepanje:
A jer si mislila na ljubav? Njima ne mogu da gledam to, Bogu Hvala sad su u 60-tim, nadam se kad su sve pregrmeli..samo da im je zdravlja!!!

Evo ja ubacila Tvoj Solar za 2010god.pa nadam se da ce neko da pripomogne?

smilingsun2010.gif
 
Poslednja izmena:
:) Hvala, divna si! Nasmijala si me ovim komentarima za tiket! Ja se astrologijom bavim (mislim na citanje literature, i proucavanje svoje natalne i karata nekih bliskih ljudi) vec skoro 6 god. I nekako prateci tranzite JU primjetila sam da u mojoj karti nekako ne djeluje (ljubav me najvise i zanima). Npr kad je bio u raku i pravio konjukciju sa mojom VE apsolutno mi se nista na polju ljubavi nije desavalo, prije tog ni prelaskom preko MA nista nije donio. Nekako pocinjem da se pitam da nije neka karma u pitanju pa da cekam neke godine da proradi (uplatim tiket za loto u devedesetoj i osvojim sedmicu..."It's a free ride when you've already paid" Ironic zar ne?) Nisam pesimista ali nekad prosto ne znam sta da mislim. pozzz :)
 
Pa, ne znam kako je ovima sa konjunkcijom u natalu....imam iskustva sa opozicijom! Mnooogo leeepo!
Bice ti lakse, pritisak ce da popusti, em ce izaci iz Device,em otidne u Vagu gde je egzaltiran i gde se bas lepo oseca.
Onda ce Vage da lupa po usima

Mislim, da im drzi slovo....:rtfm:
A sta mislite kako je to kad em Sa treba da dozivi svoj prvi povratak..em krenuo Sade?! U Vagi, pa redom konjukcije jednu po jednu, preko Sa, Me, Ju, Pl., Mo, So..idemo veselo..sta treba da se ubijem? :roll:
 

Back
Top