Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere

Početnik problem_child (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere

Zanima me prvenstveno ako ima nekog ovdje tko je proživio Saturnov povratak, a da natalno nosi opoziciju Saturna i Venere...

Recite šta vam se tad dešavalo, kakvu osobu vam je Saturn donio, što vam je ona radila, da li ju je odnio ili je ona ostala..

Također me zanimaju iskustva onih koji su proživjeli kvadrat i opoziciju Saturnovog tranzita prema Veneri (bez obzira na Saturnov povratak).

Pitanje je namijenjeno najprije ondašnjim solerima, jer pretpostavljam da je onima koji su onda bili vezani Saturn drmao veze..

Zahvaljujem

Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Tranzitni Saturn 180/90 nat. Venera

zar zaista nitko nema ništa za prokomentirat?

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Saturn je spora planeta, i verovatno ima malo ljudi koji imaju baš takav položaj planeta, a i nije svejedno u kojim se kućama (oblastima života) dešava. A ima i slučajeva da u navdene planete u tkvom položaju da su "slabe", pa je to kod nekih prošlo bez naročito vidljivih efekata.
    Inače, ovde se stvari malo sporije odvijaju nego na nekim drugim PDF, imaj malo strpljenja, jeviće se već neko.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 18.08.2008. u 15:37

Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

alles klar

Zainteresovan član Jana.78 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re:SATURN

Mislim da neznam puno ..ali znam sa je Saturn do sep.2009 .u Devici i da nas uci,,,na veoma neobican nacin i da je strog ucitelj.drma veze,,,poslove ,emocije,,i mnogo toga,,ALI O TRANZITIMA NEMAM POJMA ;;;ja se samo interesujem za astrologiju.cao

Zainteresovan član Sellena (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Saturn (tranzitni) u konjunkciji sa (natalnom) Venerom

Kako prezivjeti ovaj aspekt?
    Koji su simptomi, posledice, cega se kloniti, sta zapoceti...?
    Desava se na prelazu iz desete u jedanaestu kucu.
    Svaka sugestija je dobrodosla.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: Saturn (tranzitni) u konjunkciji sa (natalnom) Venerom

1. postavi kartu
    2. ako se desava sad i u narednih pola godine, nista dobro ne mozes ocekivati jer su tranzitni saturn i uran u opoziciji, sto bi znacilo da pored tr saturna na veneri imas i uran opozicija venera... ako govorimo o ovom momentu?

Ako ti saturn prelazi preko venere a ona na vrh 11og, mogu pretpostaviti da vlada sedmim i da je suvladar 11og polja => prijateljstva i partnerstva ce biti iskusavana (to je saturnov deo), uran ce ih prekinuti... ali sve to je za neko opste dobro jer sto ostane iza saturna je mozda kvantitativno manje ali sa cvrstim temeljima

Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Evo i karta.

Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Niko nema nikakav komentar?

Početnik selena_79 (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Od tog aspekta ne trebas se plasiti niti burno reagovati. On moze ti doneti udvaranje starijeg muskarca a moze i trenutan raskid veze, ako imas dugu vezu, jer saturn ubija i ogranicava lepotu venere, uran trazi slobodu, pa mozda za period tog tranzita ti moze doneti zelju za nezavisnoscu i slobodom, sto ce opet ovde saturn doneti ogranicenja i povlacenje, mozda rastanak sa nekim bliskim npr.prijateljem. Mislim da nije lose u ovom periodu se malo posvetiti klasicnoj muzici ili setati i setati kako bi priliv negativne energije, citaj besa, ne bi ostavio posledice..to je moje misljenje. Mada, u takvim situacijama je mozda najbolje pronaci nekog finog i simpaticnog racica kako bi udario kontru saturnu, pojacane strasti sproveo u delo i olaksao ovaj mucan period.

Učlanjen
    18.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

opet Ja:-).
    kada je saturn u konj sa venerom u bilo kojoj varijanti donosi gorcinu i teske raskide, bas zbog te 'temeljnosti', obicno su to veze na emocionalnoj osnovi, mozda daljini, uvek neke prepreke, strasne razlike u vaspitanju, zivotnoj filozofiji, strahovi od samoce itd. Partneri se prosto plase da ostave jedno drugo, vezani su nekim karmickim nitima i zato se obicno i vracaju jedno drugome, isto je i u partnerstvu, slicno se manifestiju i u hor.muskaraca stim da je kod njih izrazena velika teznja ka extr.mladjim zenama jer se plase oslabljenja svog libida..po svemu sudeci, u poriodima kada je saturn jak i extra ugrozava veneru treba pojacati sebe simbolikom venere do max. Prosto se lakse prebrodi taj period. Saturn nas tu uci da se ucimo na tim iskustvima, svakako ce nas osinuti, pa zasto se onda ne bi malo zabavljali

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni je ovaj tranzit donio komplikacije na ljubavnom planu ali i razne nedaće prijateljicama (Venera). Odigravao se na ASC pa sam u to doba sama sebi odrezala kosu i nevjerovatno smršala (ASC).

Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ono sto sama osjetim od ovog aspekta je usamljenost. Skoro preko noci ostala bez prijatelja. Neki su se odselili, neki prevose postali zaposleni, a neki me razocarali.
    Neko mi je ovaj aspekt opisao kao emocionalno sazrijevanje, i zaista osjecam da sam sama samo da bih se suocila sa sobom.

Učlanjen
    18.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Bas tako - emocionalno sazrevanje i suocavanje sa realnoscu (saturn). Meni ce tranzitni saturn uskoro pregaziti natalnu konj saturna i venere, pa bih mogla ponoviti upravo tvoje reci - ostajem sama, ne bukvalno, ali dve dobre prijateljice mi se udaju, pa to vec smatram svojim novim pocetkom a i pri kraju sam zavrsetka faxa (saturn je u 9p. u devici) pa i to je jedno okoncavanje odredjene situacije. Naravno, sve mi tesko ide pa radim na pojacanju svog marsa kako bi malo energiju preusmerila il pojacala da me saturnijski osecaj usamljenosti ne bi nacisto pogazio. Sto se tice aspekta sa venerom, separacija je neminovna, jos meni je u opoziciji sa mesecom, pa su mi i emocije okorele i hladne i ja tu ama bas nista ne mogu uciniti. Razocarenja na svakom polju, srecom veselim neptun mi je na Asc u strelcu pa ruzicaste naocare i veciti optimizam ne daju mom duhu da klone:-).

Domaćin Agnes (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano Re: Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere

Meni će uskoro tranzitni Saturn napraviti dar mar, za par meseci će preći preko moje Ve u 12 koja je u natalu, u kvadratu sa Saturnom i Mesecom iz 9 u Blizancima.. Kukuuu..i ovako već osećam njegov uticaj, šta li će biti kada "legne" na Veneru..pa još napravi kvadrat sa gore pomenutim..Ja se osećam uamljeno, ali uvek je buljuk ljudi oko mene, strahovito sam nervozna i ljuta (bez razloga), ne mogu racionalno da razmišljam.. ma čudo ((!!!

Zainteresovan član Papissa (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Meni sada tranzitni SA pravi trigon sa venerom u vodoliji i kvadrat sa mesecom u raku.
    I danima sam depresivna do bola...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1575

Citat Original postavio mague Pogledaj poruku
    Meni sada tranzitni SA pravi trigon sa venerom u vodoliji i kvadrat sa mesecom u raku.
    I danima sam depresivna do bola...
    А замисли...мени је исто у квадрату са Месецом, чак ми је и Плутон у опозицији са Месецом и није тренутно ни у каквом тригону, па сам баш ок воље...једино ми је донео благо хлађење према партнеру.
    Али зато, пре пар година, кад ми је био на наталном Месецу...е , то јесте била депресија, изолација, односно учењем, учење, учење...те године, док је шврљао по раку и по мом 12. пољу и правио квадрат на стелијум у Ваги у 4. , изашла сам с друштвом само једном.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Zainteresovan član Papissa (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Sasvim ocekujuce, jer em sto ti je SA gazio po emocijama i gusio te, jos kroz XII.
    Gde ces vece crnilo i depresiju od SA u XII.
    Bolje da si izlazila vise, jer depresija je najvise "udarala" po domu tj. planetama u IV polju.
    Sve u svemu - ziveo rad na sebi!

Obećava PrincessAdora (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Mom momku Saturn trenutno tranzitira 12. kucom (koja je na 22 stepena device) i pocetkom decembra dolazi u kvadrat sa natalnom Venerom u jarcu... Zanima me kako to moze da utice na nasu vezu? Negde sam procitala da taj aspekt uglavnom donosi hladjenje odnosa i raskide, a zajedno smo 2 godine i uskoro bi trebalo da pocnemo da zivimo zajedno pa me to malo brine... Bila bih zahvalna ako bi neko mogao da mi odgovori.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio PrincessAdora Pogledaj poruku
    Mom momku Saturn trenutno tranzitira 12. kucom (koja je na 22 stepena device) i pocetkom decembra dolazi u kvadrat sa natalnom Venerom u jarcu... Zanima me kako to moze da utice na nasu vezu? Negde sam procitala da taj aspekt uglavnom donosi hladjenje odnosa i raskide, a zajedno smo 2 godine i uskoro bi trebalo da pocnemo da zivimo zajedno pa me to malo brine... Bila bih zahvalna ako bi neko mogao da mi odgovori.
    Može da donese hlađenje ali po ovome što si napisala pre bih zaključila da će doneti nešto njemu lično, budući da mu je 12. kuća u Devici znači da je Asc Vaga (?) verovatno, pa bi mu onda Venera bila vladar Ascendenta.

Saturn u tranzitima utiče na veze ako tranzitira kućama koje o tome govore (dakle 5. i 7.), aspektuje vladare tih kuća i eventualno planete u tim kućama, tek na kraju gledamo Veneru (jer ona nije svakome vladar 5. ili 7. kuće tako da samo jednim delom može opisati dešavanja na ljubavnom planu).

Obećava PrincessAdora (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio Virtuelle Pogledaj poruku
    Može da donese hlađenje ali po ovome što si napisala pre bih zaključila da će doneti nešto njemu lično, budući da mu je 12. kuća u Devici znači da je Asc Vaga (?) verovatno, pa bi mu onda Venera bila vladar Ascendenta.

Saturn u tranzitima utiče na veze ako tranzitira kućama koje o tome govore (dakle 5. i 7.), aspektuje vladare tih kuća i eventualno planete u tim kućama, tek na kraju gledamo Veneru (jer ona nije svakome vladar 5. ili 7. kuće tako da samo jednim delom može opisati dešavanja na ljubavnom planu).
    Upravo je tako, Asc mu je Vaga! Hvala ti Virtuelle zvuci mi logicno sve ovo sto si napisala.

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Unhappy Re: Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere

Evo sta se desava kod mene: natalno imam Saturn(6polje - Vaga) sekstil Venera(9-to polje Strelac),do skora mi je pravio kvadrat na natalnu Veneru...zapocela sam nesto s jednim deckom i samo je odjednom stalo. On s druge strane nema natalni aspekt Venere i Saturna, ali mu Saturn tranzitom pravi sekstil na Veneru..i njemu je super, ima nekog i eto..ukratko.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio fenix2710 Pogledaj poruku
    Evo sta se desava kod mene: natalno imam Saturn(6polje - Vaga) sekstil Venera(9-to polje Strelac),do skora mi je pravio kvadrat na natalnu Veneru...zapocela sam nesto s jednim deckom i samo je odjednom stalo. On s druge strane nema natalni aspekt Venere i Saturna, ali mu Saturn tranzitom pravi sekstil na Veneru..i njemu je super, ima nekog i eto..ukratko.
    Na ovoj slici ne vidim (sitno je), da li je Saturn na DSC-u tj. koliko je udaljen od njega? Koliko vidim on je pri kraju 6. kuće. U svakom slučaju, tebi kvadrat u tranzitu ne bi trebalo da donese ništa jako loše budući da natalno imaš sekstil, ovo je samo period kada stvari malo sporije idu i sa malo više problema.

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Thumbs up Re: Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere

Citat Original postavio Virtuelle Pogledaj poruku
    Na ovoj slici ne vidim (sitno je), da li je Saturn na DSC-u tj. koliko je udaljen od njega? Koliko vidim on je pri kraju 6. kuće. U svakom slučaju, tebi kvadrat u tranzitu ne bi trebalo da donese ništa jako loše budući da natalno imaš sekstil, ovo je samo period kada stvari malo sporije idu i sa malo više problema.
    Sa.je trenutno na 4`Vage i krece retrog. a moj DC je na 21`23Vage. Nije mi bilo lako od septembra, s obzirom da se odnos s tim deckom razvijao..otezano..ali jeste.
    Evo mozda ce se sad bolje videti..

http://img39.imageshack.us/img39/861/milatranzitij.gif
    Poslednji put ažurirao/la fenix2710 : 23.01.2010. u 16:48

Ističe se smilingSun (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

zanima me da li isto djeluje prelazak tranzitnog saturna preko natalne venere kao i kvadrat tranzitnog saturna sa natalnom venerom obzirom da se radi o losem odnosu dvije iste planete?

Slične teme

1. VIII i XII kuca +tranzit Saturna
    Autor ristanovicsrb28 u forumu Kuće
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 09.11.2007., 10:17
  2. TRANZIT SATURNA KROZ LAVA
    Autor Dina81 u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 10.02.2006., 19:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor