Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.

Pa pazi... :) Ako ja znam da su lepe i da su moralne -doživeću ih, što da ne :)

Ako znam da je nešto moralno i lepo - a neću, ne želim da doživim, to zasigurno neću priznati sebi, tako da toga nisam ni svesna :)
Pitanje ti je baš filozofsko...:eek:

moj ti je savet.... sve sto je moralno je shit. u amoralnosti je lek. tek se tu pokaziuje vrlina moralnosti.
 
Sve sto je moralno nema razloga da bude uskraceno, samo je pitanje sta ko shvata moralnim...:)

Znači ipak će "moralno" biti uskraćeno od društva, jer nemamo svi isti vid moralnog ;) Ono što je moralno za mene, možda neće biti za tebe i obrnuto.
Zato je najbolje da se prihvate opšta društvena načela moralnosti. Znači, to je moralno. Ništa drugo :)

jel tako? ;)
 
Znači ipak će "moralno" biti uskraćeno od društva, jer nemamo svi isti vid moralnog ;) Ono što je moralno za mene, možda neće biti za tebe i obrnuto.
Zato je najbolje da se prihvate opšta društvena načela moralnosti. Znači, to je moralno. Ništa drugo :)

jel tako? ;)

U konacnom, jeste...
Ipak kod svakog ima manjih odstupanja, jer ni drustvo nije danas saglasno sta je moral po nekim pitanjima. Ali za ono osnovno, svakako DA.:)
 
Verujem da si ti došao do filozofskog vrha čim na osnovu 2 rečenice i nekoliko smajlija znaš i koliko sam iskrena, i kad se smejem i koliko sam moralna :) ;)

citam između redova.... ja sam genije.

govor smajlija mi je bio magistarski rad na psihologiji ... tema "winkovi i njihova upotreba u u virtuelnoj komunikaciji".. podnaslov.... poremecaji ponasanja koriscenjem govora winka i fotografija....


rec je zakon.... tako mi se jezik ne zavezao.
 
Joj. Bio sam jasan i bez primera, ali nekima moras da das primer zato da bi te uhvatili za taj primer koji si sad improvizovao i koji je verovatno nevezan za tvoj zivot, pa ti davali savete, a dok shvate da je primer nevezan i da savete nisi ni trazio tema ce da bude zatrpana. Pa ce na kraju da kazu da ih zajebavas.

Bio sam na forumima i znam da je tako. Zato ne volim da dajem primere za ono sto pricam, tema je jasna, a vidim da je niko nije shvatio. Verovatno su dosli i ljudi sa Ljubavi posto su trazili na trazilici "nemoral" pa ga nasli ovamo u filozofiji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa , moram da priznam da tema jeste jasna, ali jos uvek razmisljam sta bi to zadovoljavalo zahteve koje si postavio, znaci fali mi primer....
A reci cu ti i zasto , jer stvarno mi nije jasno , ako pogledam psihologiku , sta bi to bilo , a da ga ja mogu definisati kao moji principi mojih kodeksa amoralnosti....

Jer u svakom trenutku moram imati neka interna pravila ili ih nemati uopste....
Ovo sto ti trazis je da ih imam...
Da ih imam zbog necega sto je u vezi sa filozofijom .
I da me to sprecava da radim ono sto bi radio da se ne mesam sa filozofijom...

Ili je pitanje krajnje banalno , pa trazi izricanje onoga sto bi bili i kako bi se ponasali da se uopste ne bavimo filozofijom , da smo neizgradjeni, a eto posto smo se izgradili , onda se tako ne mozemo ponasati......
Ja biram da je tema o prvom.....


I nazirem odgovor :
Da se ne pridrzavam filozofskog pristupa da uvek kazem ideju koja mi je na umu, osim ako mislim da ce mnoge dovesti u pogresno tumacenje onoga sto imaju do tada u glavi, tj da nisu zreli za ideju ili im je uvod u ideju mnogo opsiran i moram mnogo da palamudim, onda bih sigurno imao pravilo da je emotivno ispunjenje drugi po vaznosti kriterijum ljudima, pa bih bio slatkorecim kao zlatousti , jer to daje energiju za kreativnost osobama....
Dakle pitanje posmatram kao sukob izmedju dva pravila , mozda oba filozofska , mozda jedno vise filozofsko , a drugo manje, ili oba nefilozofska....

Dakle jedan od mojih sukoba kodeksa je ovaj o maksimalnoj kreativnosti okoline, jer povremeno snishodjenje i rad na podizanju i samopouzdanja i kreativnih povezivanja procesa nekih ljudi je nesto sto je vrlo pozitivno , a opet u tim trenucima se krsi kodeks o nepreskakanju razreda i izbacivanju misljenja u trenutno najpovezanijoj formi sa ostalim slicnim znanjima....

Nekad taj sukob dobije prvi pristup, a nekad drugi.....
 

Back
Top