Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.

Obećava
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.

(po vasem shvatanju morala)
    ..... ..... pitanje je u naslovu
    sta lepo vam vasa filozofija ne dopusta da dozivite.

Zainteresovan član Jasica (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.

Pa pazi... Ako ja znam da su lepe i da su moralne -doživeću ih, što da ne

Ako znam da je nešto moralno i lepo - a neću, ne želim da doživim, to zasigurno neću priznati sebi, tako da toga nisam ni svesna
    Pitanje ti je baš filozofsko...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Stvari koje radi svoje filozofije necete doziveti, a lepe su... i nisu nemoralne.

Citat Original postavio Jasica Pogledaj poruku
    Pa pazi... Ako ja znam da su lepe i da su moralne -doživeću ih, što da ne

Ako znam da je nešto moralno i lepo - a neću, ne želim da doživim, to zasigurno neću priznati sebi, tako da toga nisam ni svesna
    Pitanje ti je baš filozofsko...
    moj ti je savet.... sve sto je moralno je shit. u amoralnosti je lek. tek se tu pokaziuje vrlina moralnosti.

Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio marlon_v2_beta Pogledaj poruku
    moj ti je savet.... sve sto je moralno je shit. u amoralnosti je lek. tek se tu pokaziuje vrlina moralnosti.
    Tu se pokazuje samo jedna vrlina: imati mu*a Ništa drugo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Tu se pokazuje samo jedna vrlina: imati mu*a Ništa drugo
    ja imam tli... zato sam tako pametan....

shalu n stranu nema veze sa mooooodima vec sa glavom....

Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ok...

Pojasni malo svoj prethodni post. Najviše me zanima ta najveća vrlina... koja je u amoralnosti...
    Koja je to vrlina?

I kako misliš da to, uopšte funkcioniše? Ta tvoja filozofija?...

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ni meni ovo nije jasno...

@ Tema:
    Sve sto je moralno nema razloga da bude uskraceno, samo je pitanje sta ko shvata moralnim...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ok...

Pojasni malo svoj prethodni post. Najviše me zanima ta najveća vrlina... koja je u amoralnosti...
    Koja je to vrlina?

I kako misliš da to, uopšte funkcioniše? Ta tvoja filozofija?...
    prosto.. kazes kad i gde i objasnim ti sve natenane... naravno moralno...

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Šta je moralno?

Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

prosto.. kazes kad i gde i objasnim ti sve natenane... naravno moralno...
    E vidiš... Možda su to baš one stvari koje radi svoje filozofije neću doživeti.. a lepe su... i moralne...

Eto kako dođosmo do otkrića

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    Šta je moralno?

sedis, pijes kafu, pripalis dami cigaretu gledas je u oci, smejete se... pricas i na rastanku je eventualno poljubis u obraz.... to je za prvi date.... na drugom se radii neshto drugo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

E vidiš... Možda su to baš one stvari koje radi svoje filozofije neću doživeti.. a lepe su... i moralne...

Eto kako dođosmo do otkrića
    ma jok ti si dosla do vilozovskog zida jer si prepuna odbrambenih mehanizama... zenski smeh je zabluda iskrenosti...jos manje moralnosti.

Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

ma jok ti si dosla do vilozovskog zida jer si prepuna odbrambenih mehanizama... zenski smeh je zabluda iskrenosti...jos manje moralnosti.
    Verujem da si ti došao do filozofskog vrha čim na osnovu 2 rečenice i nekoliko smajlija znaš i koliko sam iskrena, i kad se smejem i koliko sam moralna

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

sedis, pijes kafu, pripalis dami cigaretu gledas je u oci, smejete se... pricas i na rastanku je eventualno poljubis u obraz.... to je za prvi date.... na drugom se radii neshto drugo.
    ako dama ne puši onda je nemoralno paliti joj cigaretu.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Sve sto je moralno nema razloga da bude uskraceno, samo je pitanje sta ko shvata moralnim...
    Znači ipak će "moralno" biti uskraćeno od društva, jer nemamo svi isti vid moralnog Ono što je moralno za mene, možda neće biti za tebe i obrnuto.
    Zato je najbolje da se prihvate opšta društvena načela moralnosti. Znači, to je moralno. Ništa drugo

jel tako?

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Znači ipak će "moralno" biti uskraćeno od društva, jer nemamo svi isti vid moralnog Ono što je moralno za mene, možda neće biti za tebe i obrnuto.
    Zato je najbolje da se prihvate opšta društvena načela moralnosti. Znači, to je moralno. Ništa drugo

jel tako?
    U konacnom, jeste...
    Ipak kod svakog ima manjih odstupanja, jer ni drustvo nije danas saglasno sta je moral po nekim pitanjima. Ali za ono osnovno, svakako DA.

Iskusan Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Da, pogotovo ako je brkata. Mogao bi da je osmudis brke, slucajno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    troslozna zagonetka koja je duplo vezana.. ako si igrao sudoku nekad i ostanes na zadnjoj kockici seti je se ponekad.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

amoralno bi bilo da kazem da sve dame puse jel' tako... stvar je elementarne kulture ponuditi joj vatru ako voli da duva ili kisobran ako sagovornik mnogo pljuje....

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Pa ako ne pusi kako ces joj zapalit? Ko ne pusi ni ne trazi upaljac od nekog.
    Piti da, delat ne.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Verujem da si ti došao do filozofskog vrha čim na osnovu 2 rečenice i nekoliko smajlija znaš i koliko sam iskrena, i kad se smejem i koliko sam moralna
    citam između redova.... ja sam genije.

govor smajlija mi je bio magistarski rad na psihologiji ... tema "winkovi i njihova upotreba u u virtuelnoj komunikaciji".. podnaslov.... poremecaji ponasanja koriscenjem govora winka i fotografija....

rec je zakon.... tako mi se jezik ne zavezao.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

troslozna zagonetka koja je duplo vezana.. ako si igrao sudoku nekad i ostanes na zadnjoj kockici seti je se ponekad.
    Kakav lik!

Obećava
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Joj. Bio sam jasan i bez primera, ali nekima moras da das primer zato da bi te uhvatili za taj primer koji si sad improvizovao i koji je verovatno nevezan za tvoj zivot, pa ti davali savete, a dok shvate da je primer nevezan i da savete nisi ni trazio tema ce da bude zatrpana. Pa ce na kraju da kazu da ih zajebavas.

Bio sam na forumima i znam da je tako. Zato ne volim da dajem primere za ono sto pricam, tema je jasna, a vidim da je niko nije shvatio. Verovatno su dosli i ljudi sa Ljubavi posto su trazili na trazilici "nemoral" pa ga nasli ovamo u filozofiji.
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 16.08.2008. u 06:13 Razlog: off topic

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Pa , moram da priznam da tema jeste jasna, ali jos uvek razmisljam sta bi to zadovoljavalo zahteve koje si postavio, znaci fali mi primer....
    A reci cu ti i zasto , jer stvarno mi nije jasno , ako pogledam psihologiku , sta bi to bilo , a da ga ja mogu definisati kao moji principi mojih kodeksa amoralnosti....

Jer u svakom trenutku moram imati neka interna pravila ili ih nemati uopste....
    Ovo sto ti trazis je da ih imam...
    Da ih imam zbog necega sto je u vezi sa filozofijom .
    I da me to sprecava da radim ono sto bi radio da se ne mesam sa filozofijom...

Ili je pitanje krajnje banalno , pa trazi izricanje onoga sto bi bili i kako bi se ponasali da se uopste ne bavimo filozofijom , da smo neizgradjeni, a eto posto smo se izgradili , onda se tako ne mozemo ponasati......
    Ja biram da je tema o prvom.....

I nazirem odgovor :
    Da se ne pridrzavam filozofskog pristupa da uvek kazem ideju koja mi je na umu, osim ako mislim da ce mnoge dovesti u pogresno tumacenje onoga sto imaju do tada u glavi, tj da nisu zreli za ideju ili im je uvod u ideju mnogo opsiran i moram mnogo da palamudim, onda bih sigurno imao pravilo da je emotivno ispunjenje drugi po vaznosti kriterijum ljudima, pa bih bio slatkorecim kao zlatousti , jer to daje energiju za kreativnost osobama....
    Dakle pitanje posmatram kao sukob izmedju dva pravila , mozda oba filozofska , mozda jedno vise filozofsko , a drugo manje, ili oba nefilozofska....

Dakle jedan od mojih sukoba kodeksa je ovaj o maksimalnoj kreativnosti okoline, jer povremeno snishodjenje i rad na podizanju i samopouzdanja i kreativnih povezivanja procesa nekih ljudi je nesto sto je vrlo pozitivno , a opet u tim trenucima se krsi kodeks o nepreskakanju razreda i izbacivanju misljenja u trenutno najpovezanijoj formi sa ostalim slicnim znanjima....

Nekad taj sukob dobije prvi pristup, a nekad drugi.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Slične teme

1. Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 17.01.2011., 16:29
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.06.2008., 14:47
  3. Izjave koje nikada nećete čuti!
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.09.2007., 22:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu