UBIO MACU LOPATOM NA SLAVIJI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
[COLOR="Red"][/COLOR]

Juče sam nosila jednog lepog mačorčića na štand na Slaviji. Kada sam stigla zatekla sam izbezumljenu ženu koja je donela crno mače od 15 dana (možda i mlađe) u jednoj korpi. Sva uznemirena ispričala je kako je sa prozora ugledala, kako u susednom dvorištu čovek (ako se "to" može nazvati tako) lopatom udara macu, zatim je uzeo oštru stranu lopate, ne bi li je isekao, a na kraju je uzeo za rep i zafrljačio u drugi deo dvorišta). Žena i njen sin počeli su da urlaju sa prozora i skotina je pobegla. Kako ona kaže, on je zubar (ne znam da li živi ili radi tu, a ne zna ni ona). Sve se dešava u ulici Svetog Save na Vračaru. Kaže da u tom dvorištu ima puna maca, a da su se ljudi koji su se brinuli o njima odselili i dečku koji je došao tu da živi ostavili nekoliko džakova hrane da ih hrani. Zvali su i policiju (videćemo šta će ovog puta da uradi), Orku i zoohigijenu (drage nam šintere:otkacio:) da ukone macino telo.:sad2::cry::cry::cry: Žena kaže da je svojim očima videla i saobraćajnu nesreću, ali da je jučerašnji prizor za nju nešto što u životu nije videla i da ne može da se oporavi od tog prizora...:confused::confused:
To crno mačence i još jedno, koje su kasnije pronašli ostali su za tom macom. Mi smo ih hranili na špric, a kasnije smo ih odneli kod veterinara, gde se nalazi maca sa mačićima, ne bi li ih prihvatila. Maca će tamo biti do utorka, zato bih molila, ako postoji neko ko ima ili zna za macu sa mačićima, koja bi mogla da odhrani ova dva mala crna mačeta, neka se javi :worth:...
Ova vest nalazi se i u današnjoj "Politici". Nadam se da se neće samo tako završiti i ako je to govedo zaista zubar, treba tražiti od ga isključe iz njihove Komore ili šta već imaju oni (ne znam kako im se zove udruženje ili šta god), ali ga treba izbojkotovati, javno obeležiti i isključiti iz javnog života. To se ne sme nazivati MEDICINSKIM ili ZDRAVSTVENIM RADNIKOM (kakvu li je taj zakletvu i kome položio) :otkacio::otkacio::otkacio:
 
Poslednja izmena:
Da,i da ce da dobije elektricnu stolicu.
Al ste bre vi likovi pa nije ubio coveka.

Ako je mogao da oduzme jedan život, moćiće i drugi. Jedan od razloga što sam ja napustila veterinu je taj što je asistent sa fiziologije, nekako se zlokobno okrećući prema meni, jedinoj "zelenoj" (doduše nezvanično) u grupi, pričao o praktičnom ispitu i tome kako treba da radimo vežbe sa žabama koje podrazumevaju njihovo ubijanje i, još gore, kasapljenje na živo.
 
Ostajem bez teksta. Zeni koja je to videla uopste ne zavidim, a tip koji je to uradio...nije ubio coveka, tacno, ali koliko je ubistvo zivotinje daleko od ubistva coveka ?

Imaju stomatolozi svoje udruzenje, komoru, sta li, ali da li ce nesto preduzeti, ako je tip zubar - pitanje je. Znam osobu kojoj je zubar napravio katastrofu u ustima i izvukao se kao puvanjak iz gaca. Mozda je sad drugacije.
 
Strasno!!!:otkacio::otkacio::otkacio: Ne mogu da verujem kakvih ljudi ima!!!Stwarno surowo,i to rade samo psihopate kojima swe smeta...zgrozen sam...jadna maca..neka pociva u miru...:sad2: Ja mislim da ziwotinje nisu kod nas puno zastupljene,pa je uprawo to uzrok toga...
 
Zalim sto sam procitala ovu temu. Srce mi se cepa.

I gadim se sebe sto, kada procitam ovako nesto, prvo sto pomislim jeste kako bih ja njega udarala lopatom i zafrljacila. Znam da su to grozne misli, ali ne mogu da podnesem zlostavljanje zivotinja. Nisam sigurna sta bih bila sposobna da uradim da vidim tako nesto. Znam da sam se kao klinka tukla sa decom koja su sutirala jedno mace.

Ok, znam, ovo nije tema za licna jadanja, ali nisam mogla da odolim. To g.ovno odmah uhapsiti, ordinaciju mu zatvoriti a i njega na duze iza brave.

Kao da jeste. Ja zaista ne vidim zasto je zivot tog "coveka" vredniji od zivota maceta? Hajde, daj mi jedan dobar razlog zasto taj covek treba da bude na slobodi a mace je mrtvo?


Zato sto postoji opsti konsenzus o tome da samo covek ima dusu, a da su zivotinje niza bica.
Tako se svojevremeno mislilio i o Indijancima, Afrikancima i svima koji nisu Evropljani. Tretiralo se da oni nemaju hriscansku dusu i da samim tim nisu ljudi. I da, samim tim, mogu da se ubiju bez ikakvih sankcija. :whistling:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top