recepti
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: recepti

proximusboki
    Guest

Podrazumevano recepti

kako steknuti nove recepte

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: recepti

Citat Original postavio proximusboki
    kako steknuti nove recepte
    :shock:

internet, casopisi, dnevne novine, kupovina nekog dobrog kuvara,razmena sa prijateljima gurmanima itd. itd.

BTW, ima li neko neki dobar recept sa PRAZILUKOM ?

pozdrav

Primećen član dadap (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Corba od praziluka
    Potrebno je:
    - 400 g praziluka, 40 g masnoce
    - 40 g brasna, 1 zumance
    - 1/2 case kisele pavlake
    - so, biber, seckan persunov list

Praziluk ocistiti i dobro oprati, ocediti i sitno iseckati. Na zagrejanu masnocu dodati brasno i uz mesanje ga proprziti – da malo porumeni. Zatim dodati iseckan praziluk, izmesati i zaliti mlakom vodom ili supom. Posudu poklopiti i uz povremeno mesanje praziluk dinstati dok ne omeksa. Tada dodati jos vode, pa zaciniti solju i sa malo bibera, te ostaviti da sve zajedno prokuva. Pred kraj kuvanja dodati umuceno zumance i kiselu pavlaku i sve posuti seckanim persunovim listom.

Napomena: u corbu se po zelji moze dodati malo rendanog sira.

Kacuncica
    Guest

Podrazumevano

Praziluk + sardina + kore za gibanicu = przene pitice

Zainteresovan član rajlovac88 (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Evo nesto sto ja zovem slovacke buhtle a zovem ih tako jer sam naucila da ih spremam od moje bivse svekrve a ona je slovakinja.
    Zamesite najobicnije kiselo testo(sto znaci zamutite svez kvasac sa malo vode ,secera i brasna i ostavite da pocne da vri.Voda koju koristite ne sme biti ni prehladna ni prevruca.Bas samo mlaka.Kad je kvasac provrio dodate ga brasnu koje ste prethodno malo posolili.)Testo ne morate cekati da naraste ali nije na odmet ako malo odstoji.Razvucete ga na debljinu prsta mozda malo jace i vadite casom buhtle koje slazete u sherpu koju ste malo podmazali.(bash se radi o sherpi ne o plehu i pomogucstvu sherpi koja ima providan poklopac).Kada ste popunili sherpu nalijete pola cashe vode ,zatvorite i stavite na sporet na srednju vatru da vrije.Buhtle su hotove kad se pocnu hvatati za dno sherpe.Ni u kom slucaju ne otvarati dok se sprema.Ako nikako drugacije znacete da je gotovo kad pocne da mirise.Gotove buhtle vruce odmah valjate u mesavinu mlevenog maka i kristal shecera ili oraha i shecera.(Za one koji vole mak ovo je poslastica boli glava.Problom je sto se ne preporucuje jesti onoliko koliko mozete pojesti jer to je sigurno previse za vas stomak )Molim ako neko proba neka javi da li je zadovoljan-cista znatizelja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Evo nesto sto ja zovem slovacke buhtle a zovem ih tako jer sam naucila da ih spremam od moje bivse svekrve a ona je slovakinja.

imala sam prilike ovo da probam, super je. dopada
    mi se u varijanti i samo sa prelivom od kuvane cokolade.
    inace, nisam nikada probala sama da ih pravim /nisam ni znala kako do sada / ... kad bude javljam o uspesnosti.

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Citat Original postavio rajlovac88
    Zamesite najobicnije kiselo testo(sto znaci zamutite svez kvasac sa malo vode ,secera i brasna i ostavite da pocne da vri.Voda koju koristite ne sme biti ni prehladna ni prevruca.Bas samo mlaka.Kad je kvasac provrio dodate ga brasnu koje ste prethodno malo posolili.)Testo ne morate cekati da naraste ali nije na odmet ako malo odstoji.Razvucete ga na debljinu prsta mozda malo jace i vadite casom buhtle koje slazete u sherpu koju ste malo podmazali.(bash se radi o sherpi ne o plehu i pomogucstvu sherpi koja ima providan poklopac).Kada ste popunili sherpu nalijete pola cashe vode ,zatvorite i stavite na sporet na srednju vatru da vrije.Buhtle su hotove kad se pocnu hvatati za dno sherpe.Ni u kom slucaju ne otvarati dok se sprema.Ako nikako drugacije znacete da je gotovo kad pocne da mirise.Gotove buhtle vruce odmah valjate u mesavinu mlevenog maka i kristal shecera ili oraha i shecera.(Za one koji vole mak ovo je poslastica boli glava.Problom je sto se ne preporucuje jesti onoliko koliko mozete pojesti jer to je sigurno previse za vas stomak )Molim ako neko proba neka javi da li je zadovoljan-cista znatizelja.
    bih ja, al bojim se da neću umeti

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Goscica
    Citat Original postavio rajlovac88
    bih ja, al bojim se da neću umeti
    Gošcice ne predaj se! Sve oči su uprte u tebe. Pozdrav.

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Espanol je moj drug, ali....ma neću ja ovo moći...

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ama, samo udri! Tvoj talenat za kujnu zrači kroz ekran. Uopšte ne sumnjam u rezultate (i nemoj sada javno da me brukaš). Pusa!

Učlanjen
    22.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    Ama, samo udri! Tvoj talenat za kujnu zrači kroz ekran. Uopšte ne sumnjam u rezultate (i nemoj sada javno da me brukaš). Pusa!
    Sad- puse prepustam Espanolu da deli a ja ti saljem podrsku -uspet ces sigurno a i ako ti malo uhvate za serpu nije strasno videces.Ja ih spremam u zepteru jer se on lako pere a ti ako ga nemas za prvi put uzmi neku stariju serpicu.Nije uopste tesko videces :wink:

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

dobro probaću :? i da znate - vas dvoje ste krivi ako omanem :wink:

Učlanjen
    22.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

dobro probaću :? i da znate - vas dvoje ste krivi ako omanem :wink:
    Espanolu krivica veca jar te ometa sa pusicama a ja cu da preuzmem svu tehnicku odgovornost.Pogledaj u ribrici pite i bureci.Tamo je recept za razvlacenje kora za piticu .Ni to nije lose da probas.

Slične teme

1. VIDEO RECEPTI
    Autor Aleksandra_ns u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.01.2007., 18:24
  2. RECEPTI!!!
    Autor zokazz u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.07.2006., 04:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor