vuk dlaku menja...

Senka

Zainteresovan član
Poruka
297
pozz za sve...od mene...
zanima me sta mislite o onoj narodnoj "vuk dlaku menja ali cud nikada"
recimo,dali mislite da je jednom (pr) narkoman,alkoholicar,kockar...do kraja zivota TO,da je neizmenljiva njegova narav i nagon ka tom poroku cak iako je prestao sa tim?dali bi ste recimo pozajmili novac jankiju???i vas stav uopste o tome:?
 
pozz za sve...od mene...
zanima me sta mislite o onoj narodnoj "vuk dlaku menja ali cud nikada"
recimo,dali mislite da je jednom (pr) narkoman,alkoholicar,kockar...do kraja zivota TO,da je neizmenljiva njegova narav i nagon ka tom poroku cak iako je prestao sa tim?dali bi ste recimo pozajmili novac jankiju???i vas stav uopste o tome:?

dobra tema,a sada odg:
Svakom kockaru,narkomanu,alkoholicaru...treba dati sansu,ali ako vas prevari nema druge sanse jer ce vas opet prevariti.
 
pozz za sve...od mene...
zanima me sta mislite o onoj narodnoj "vuk dlaku menja ali cud nikada"
recimo,dali mislite da je jednom (pr) narkoman,alkoholicar,kockar...do kraja zivota TO,da je neizmenljiva njegova narav i nagon ka tom poroku cak iako je prestao sa tim?dali bi ste recimo pozajmili novac jankiju???i vas stav uopste o tome:?

Da onaj ko je svestan svog problema može da ga pobedi(ako stvarno želi da pobedi), ali to je teška borba sa samim sobom ... svaki novi dan je i nova borba ... znači neki ipak mogu da kontrolišu svoju narav .... samo jaki to mogu ... a takvima treba dati priliku i ne samo to treba im i pomoći kada upadnu u krizu ...
 
Nemam nista protiv davanje druge sanse narkomanima,alkoholicarima...
Prezreti,osudjivati i odbaciti je lako,budi covek pa pomozi ako mozes.
Cenim kad neko pokusava da promeni sebe,kad shvati da gresi i radi na tome da se izdigne sa dna i uzme zivot u svoje ruke.
"Nije jak onaj ko nikad nije pao,nego ko se podigao posle pada"
(tao nesto,jedna od mojih omiljenih izreka)

A i znam jednog bivsega narkomana,koji nema sta nije radio zbog droge,
cist je vec godinama,vodi normalan zivot opet,i pomaze narkomanima jer on najbolje zna kako je dole na dnu.
 
Poslednja izmena:
pozz za sve...od mene...
zanima me sta mislite o onoj narodnoj "vuk dlaku menja ali cud nikada"
recimo,dali mislite da je jednom (pr) narkoman,alkoholicar,kockar...do kraja zivota TO,da je neizmenljiva njegova narav i nagon ka tom poroku cak iako je prestao sa tim?dali bi ste recimo pozajmili novac jankiju???i vas stav uopste o tome:?

Ne bih pozajmila lovu. Cud se jako tesko menja, potrebni su iskrena zelja, jaka volja i svesni napor koji treba da traje do kraja zivota.
 
Nemam nista protiv davanje druge sanse narkomanima,alkoholicarima...
Prezreti,osudjivati i odbaciti je lako,budi covek pa pomozi ako mozes.
Cenim kad neko pokusava da promeni sebe,kad shvati da gresi i radi na tome da se izdigne sa dna i uzme zivot u svoje ruke.
"Nije jak onaj ko nikad nije pao,nego ko se podigao posle pada"
(tao nesto,jedna od mojih omiljenih izreka)

A i znam jednog bivsega narkomana,koji nema sta nije radio zbog droge,
cist je vec godinama,vodi normalan zivot opet,i pomaze narkomanima jer on najbolje zna kako je dole na dnu.

drago mi je da ima tako pozitivnih misljenja...temu sam postavila iz sebi odredjenih razloga...ja sam licno imala nekih golemih prblema,to svi iz moje sredine znaju i veliki period je prosao a veoma vazna osoba mi jos uvek neveruje 100%...nije poenta a nije ni bitno sta je u pitanju...bitno je da ima nade za sve...:klap: svidja mi se ta tvoja izreka
 
Ne bih pozajmila lovu. Cud se jako tesko menja, potrebni su iskrena zelja, jaka volja i svesni napor koji treba da traje do kraja zivota.

slazem se,bez sopstvene volje nema uspeha...nema cak uspeha ni kada te neko odsece od sveta,bitno je da to SAM zelis ali bas,bas,bas jako da bi uspeo ali ipak treba verovati onom ko ti je blizak ...ili mu makar pokazati podrsku poverenja...:bye:
 
dobra tema,a sada odg:
Svakom kockaru,narkomanu,alkoholicaru...treba dati sansu,ali ako vas prevari nema druge sanse jer ce vas opet prevariti.

tako sam se ja jednom opekla (drugarica od kad znam za sebe)zdrpila mi fon,pruzim joj sansu,a ona zdimi jos jedan,nema veze sto su bili matori ,neki stari simensi ali pogodi te.bilo je tu jos svega ali ona je izabrala tako,otpisala je sve i sve je izgubila,ukljucujuci i mene.
 
Lopov ce ukrasti uvek..to je neizleciva bolest..sto se tice alkosa i narkomana ne razumem kako im pojedinac moze dati drugu sansu..u cemu..pomogao na neki nacin bih ali pozajmio novac ne..ne zelim ih u svojoj blizini.
 
Zanimljivo. Slazem se sa Ninom. Svakako treba dati drugu sansu. Ali trecu... nikako. Onima koji su dovoljno jaki da se sami izvuku iz g..... svaka cast. Cestitam od srca. Oni drugi,pak,koji nemaju hrabrosti,volje ili cega vec, da se sami izvuku,njima treba pomoci. Nazovite me staromodnim ali mislim da je ''batina iz Raja izasla''. Cuo sam da dole prema Kraljevu(nisam siguran ali znam da je negde juzno), ima jedan manastir gde odvode zavisnike. Prvih nedelju dana,pustaju ih da kriziraju i batinaju ih,a posle te nedelje ih teraju da rade fizicke poslove. Rade bukvalno sve,od sadjenja luka do dizanja teskih blokova i mesanja maltera.
Dakle,posteni ljudi daju drugu sansu,a jos hrabriji i posteniji daju vise.
 
pozz za sve...od mene...
zanima me sta mislite o onoj narodnoj "vuk dlaku menja ali cud nikada"
recimo,dali mislite da je jednom (pr) narkoman,alkoholicar,kockar...do kraja zivota TO,da je neizmenljiva njegova narav i nagon ka tom poroku cak iako je prestao sa tim?dali bi ste recimo pozajmili novac jankiju???i vas stav uopste o tome:?

Nekako tu izreku ne povezujem bas sa alkoholicarima,narkomanima i kockarima... To su poroci,a ne necija cud! ;)
Inace i poroci i cud se tesko menjaju....:think: mozda cak pre cud,nego porok!!! :think:
 
Zanimljivo. Slazem se sa Ninom. Svakako treba dati drugu sansu. Ali trecu... nikako. Onima koji su dovoljno jaki da se sami izvuku iz g..... svaka cast. Cestitam od srca. Oni drugi,pak,koji nemaju hrabrosti,volje ili cega vec, da se sami izvuku,njima treba pomoci. Nazovite me staromodnim ali mislim da je ''batina iz Raja izasla''. Cuo sam da dole prema Kraljevu(nisam siguran ali znam da je negde juzno), ima jedan manastir gde odvode zavisnike. Prvih nedelju dana,pustaju ih da kriziraju i batinaju ih,a posle te nedelje ih teraju da rade fizicke poslove. Rade bukvalno sve,od sadjenja luka do dizanja teskih blokova i mesanja maltera.
Dakle,posteni ljudi daju drugu sansu,a jos hrabriji i posteniji daju vise.

pogresne inf imas o takvim manastirima...niko njih nebatina,veruj mi.zavisnici cak mogu da unose i svoju terapiju u prostor.e sad,zavisi od manastira,ali uglavnom,u pocetku idu na propoved,neki se cak i zamonase,oni se smatraju bolesnim i zabranjeno im je da rade dok ih ap kriza nepusti,takozv zikra.dakle,u pocetku idu na razlicite molitve i ispovedi a kasnije pomazu tako sto rade-kopaju,sade i jos mnogo sta...
 
Nekako tu izreku ne povezujem bas sa alkoholicarima,narkomanima i kockarima... To su poroci,a ne necija cud! ;)
Inace i poroci i cud se tesko menjaju....:think: mozda cak pre cud,nego porok!!! :think:

ok,ali cim se dotaknes nekog ovako opasnog poroka...to postaje tvoj svakodnevni zivot,tvoja potreba i mnogo te izmeni u svakom smislu pa se cak menjaju tvoji principi,cak i vrline,tvoj pogled na svet uopste...a nasta ti ovo slici ako ne na potpuno novi karakter coveka?
 
ok,ali cim se dotaknes nekog ovako opasnog poroka...to postaje tvoj svakodnevni zivot,tvoja potreba i mnogo te izmeni u svakom smislu pa se cak menjaju tvoji principi,cak i vrline,tvoj pogled na svet uopste...a nasta ti ovo slici ako ne na potpuno novi karakter coveka?

Smatram da to nije potpuno novi karakter,vec je to samo deo licnosti,koji nije bio ispoljen do odredjenog momenta... To su labilne licnosti i jako mali procenat njih uspe da se iscupa...ne verujem da bih pruzala drugu sansu.... :confused:
A cud je vec druga prica.... ;)
 

:Dma nije..inace u srednjoj skoli nisam ni primecivao ko pirka..duva..ko se kasnije ozbiljnije navukao..2-3 je overilo inace:neutral:svojevremeno sam pozajmljivao novac jednom i na jedvite jade ga povratio..kasnije je dolazio u vise navrata sa gomilom stvari koje je prodavao bud zasto samo da kao premosti neku kombinaciju..uopste nisam u tim pricama i nisam razmisljao koliko je to ozbiljan problem
 
Lopov ce ukrasti uvek..to je neizleciva bolest..sto se tice alkosa i narkomana ne razumem kako im pojedinac moze dati drugu sansu..u cemu..pomogao na neki nacin bih ali pozajmio novac ne..ne zelim ih u svojoj blizini.

Ja poznajem jednog žestokog alkoholičara koji je "pobedio sebe", već dvadeset godina ni kap..... stvarno .... ja se njemu divim ...
 
A jel se slažeš da su oni dostojni divljenja ....... najteže su borbe sa samim sobom ... pa još i pobediti ...... ?

Ne znam..posto ovi primeri kojih se setih su bas dovedeni pred svrsen cin..ili ili..opadanje kose..ispadanje zuba..bubrezi..jetra..i posle toga dan danas oni sami najmanje vode racuna o sebi..zavise od drugih..vicu na njih..tuga ziva kako neke nebulozne navike ne mogu promeniti:think:
 
Slazem se sa tim da treba dati drugu sansu ali licno ja samo jednom prastam.
Drago mi je kad cujem da je neko uspeo da pobedi bilo koji porok.Pre svega covek treba imati jak karakter,i da se on sam bori i ne gazi svoje JA i svoju rec.Takvoj osobi ce svako pomoci i dati joj podrsku.
 
Recimo da kad meni neko kaze VUK DLAKU MENJA...Ja kazem JA NISAM VUK...sve se moze kad se hoce,sve potice iz mozga,ne bi ljudi dzebe bili najrazumnija bica na zemlji...Ali jednom muskarac kreten uvek
 

Back
Top