Tarner li Terner
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Tarner li Terner

lalala
    Guest

Podrazumevano Tarner li Terner

Tarner-Terner Viljem po meni najbolji pejzazista svih vramena Dali bi neko mogao da mi kaze neki sajt gde bih mogao da nadjem nesto vise o njegovom zivotu i radu.]

unapred hvala

profesorka srpskog
    Guest

Podrazumevano ttttt

DA LI se pise odvojeno

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Dobrodosla profesorko srpskog

Dobrodosla profesorko srpskog u ovaj forum. Dozvoli da Tvoje prisustvo u ovom forumu iskoristim za razjasnjavanje nekih licnih jezickih dilema. Evo nekih:
    1. da li postoji zenski rod od imenice profesor (i sl.),
    2. zasto V. Tarnera zovemo Tarner kad u izvornom izmedju T i r ne cujemo nikakav glas, ili zasto Elvisa Prislija zovemo Prisli kad se jasno cuje da ga oni, koji su ga krstili, zovu Presli,
    3. Cesto cujemo na svim kanalima TV-a da se sa brojevima barata kao u ovom primeru: "Ubrao sam trideset i cetiri jabuka." Sa pravopisom i gramatikom srpskog sam zavrsio poodavno i, ako se dobro secam i ako to jos uvek vazi, treba reci "Ubrao sam trideset i cetiri jabuke." Znam da je jos uvek tako, ali se pitam zasto to neko ne objasni ljudima koji se profesionalno "slikaju" za televiziju. Da li je opet kriva Miloseviceva kadrovska politika?

Guest

Podrazumevano

vilijem tarner-probaj na olga's gallery. i tek onako proveri poslednje radove : ivan shishkin...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •