umreziti pc i laptop???
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: umreziti pc i laptop???

aleta
    Guest

Podrazumevano umreziti pc i laptop???

molim ako neko moze da pomogne kako da umrezim laptop i pc..ako je dugo objasnjenje da me uputite na neke korisne linkove gde bih mogla da procitam uputstvo kako se to radi..mnogo bi mi znacilo

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Treba ti mrežna kartica za Desktop mašinu i PCMCIA mrežna za laptop. Ako je neki noviji laptop u pitanju, verovatno već ima mrežnu. Osim toga, potreban ti još i crossover (twisted) UTP kabl kojim ćeš i fizički povezati oba kompjutera. Dalje, s obzirom na način kako si postavila pitanje, dobro bi bilo da softverski deo odradi neko kome to nije prvi put.

aleta
    Guest

Podrazumevano

hvala vam na linku i objasnjenju...storm, poenta je da odradim to bez tudje pomoci da bih naucila i za ubuduce, kapiras? :wink:

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

sretno ti bilo onda
    Inace mozes ih umreziti i preko USB (i 1.0 i 2.0) ili FireWire (IEEE 1394) porta! Ako nemas mreznu kartu na laptopu ili kompu, a imas ove portove. U tom slucaju samo treba da nabavis odgovarajuci kabl (sa USB ili FireWire buksnom na oba kraja), imas po PC shopovima.

aleta
    Guest

Podrazumevano

imam sve potrebno samo mi se dogodio "mali problem" i sad treba da ih ponovo mreznem-ali mi softverski deo pravi problem...nikad u zivotu nisam to radila i volela bih da naucim... ako nista citacu windows help file dok ne ukapiram..

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Da probamo najprostije:
    Desni klik na MY COMPUTER > PROPERTIES > COMPUTER NAME > dugme CHANGE, i daj ime radnoj grupi (WORKGROUP) ili ostavi koje ti vec stoji, ali NA OBA KOMPJUTERA MORA BITI ISTA RADNA GRUPA!
    Ako promenis ime, moras restarovati komp, i posle toga samo idi na NETWORK CONNECTIONS, i na LAN konekciji (desni klik > PROPERTIES) jednom kompu ukucaj 192.168.10.1 , a drugom 192.168.0.2 (SUBNET MASKE moraju isto biti iste - 255.255.255.0), i to je sva mudrost!
    Pazi samo da nemas neki FIREWALL ili nesto slicno sto sprecava komunikaciju, i umrezena si!
    Probaj pa javi!!!

aleta
    Guest

Podrazumevano mujo, nahrani svinje i nista ne diraj!!!!

Citat Original postavio Bosko
    Da probamo najprostije:
    Desni klik na MY COMPUTER > PROPERTIES > COMPUTER NAME > dugme CHANGE, i daj ime radnoj grupi (WORKGROUP) ili ostavi koje ti vec stoji, ali NA OBA KOMPJUTERA MORA BITI ISTA RADNA GRUPA!
    Ako promenis ime, moras restarovati komp, i posle toga samo idi na NETWORK CONNECTIONS, i na LAN konekciji (desni klik > PROPERTIES) jednom kompu ukucaj 192.168.10.1 , a drugom 192.168.0.2 (SUBNET MASKE moraju isto biti iste - 255.255.255.0), i to je sva mudrost!
    Pazi samo da nemas neki FIREWALL ili nesto slicno sto sprecava komunikaciju, i umrezena si!
    Probaj pa javi!!!
    Bosko sve sam odradila kako si napisao i iz nekog razloga prokletinje se ne vide na istoj workgroup...ma ne vide se nikako
    inace na oba compa je instaliran xp pro tako da mi ne pomaze link sa pricom kako umreziti 2 kompa na 98-ici-boki 007 hvala...
    Nemam firewall nikakav, ne znam sta ih sprecava da se vide? Jedno pitanje-
    "LAN konekciji (desni klik > PROPERTIES) jednom kompu ukucaj 192.168.10.1 , a drugom 192.168.0.2"
    mislio si da odem na tcp/ip pa properties tog protokola i da li je na prvom kompu ip 192.168.0.1 ili 192.168.10.1?

boki2005
    Guest

Podrazumevano

ma na toj stranici ti je i za vindows xp

http://www.homenethelp.com/web/howto/HomeNet-Win2kXP.asp

boki2005
    Guest

Podrazumevano

I nemoj ti nista da podesavas oko tcpip ostavi to
    na automatski, bitno je da instaliras i protokole kao sto je i netbui imas na toj stranici sve detaljno opisqano.. e da i taj kabl mora biti 100% croslinked

aleta
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio boki2005
    I nemoj ti nista da podesavas oko tcpip ostavi to
    na automatski, bitno je da instaliras i protokole kao sto je i netbui imas na toj stranici sve detaljno opisqano.. e da i taj kabl mora biti 100% croslinked
    e na toj istoj strani pise da netbeui nije potreban uopste, sad sam totalno zbunjena...
    mozda je vreme da odustanem i zamolim druga da mi to pokaze jednom pa da naucim...ocigledno i nisam genije za kompjutere

boki2005
    Guest

Podrazumevano

definitivno

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: mujo, nahrani svinje i nista ne diraj!!!!

Citat Original postavio aleta
    Bosko sve sam odradila kako si napisao i iz nekog razloga prokletinje se ne vide na istoj workgroup...ma ne vide se nikako
    inace na oba compa je instaliran xp pro tako da mi ne pomaze link sa pricom kako umreziti 2 kompa na 98-ici-boki 007 hvala...
    Nemam firewall nikakav, ne znam sta ih sprecava da se vide? Jedno pitanje-
    "LAN konekciji (desni klik > PROPERTIES) jednom kompu ukucaj 192.168.10.1 , a drugom 192.168.0.2"
    mislio si da odem na tcp/ip pa properties tog protokola i da li je na prvom kompu ip 192.168.0.1 ili 192.168.10.1?
    MOJA GRESKA U KUCANJU! IZVINJAVAM SE!
    Elem, moraju da budu iz istoga "ranga" adrese, a to su 192.168.0.1 i 192.168.0.2
    Mozes i da prodjes kroz NETWORK WIZARD, i u tom slucaju komp na kom ga pokreces dobija IP adresu 192.168.0.1, a na ovom drugom je automatsko primanje IP adrese (to mu salje ovaj prvi komp, da te ne davim kako...), ali ipak mislim da ti je prostije da te adrese ukucas sama!
    Ako si sigurna da si sve odradila kako treba, mozda se nesto "zbunio" XP, pa bi mozda valjalo da postavis nove, "sveze" LAN konekcije, ali je problem sto to mozes da uradis samo ako na kratko deinstaliras mreznu kartu sa kompa, i restartujes ga, on ponovo pronadje mreznu i instaliraje, i postavi cistu LAN konekciju(ta knekcija se automatski postavlja, i ne moze da se rukom izbrise kao DIAL-UP, pa je ovo nacin da to uradis!)
    Proveri jos jednom ime radne grupe, IP adrese, a na kraju proveri i kabal da li je u redu, mozda nesto do njega zeza ako je ovo ostalo odradjeno kako treba!
    Zao mi je sto ne mogu vise da ti pomognem, ali ovo ti je sigurno najprostije resenje!
    Pozdrav!

aleta
    Guest

Podrazumevano

bosko, hvala puno na obajsnjenjima, probacu jos taj predlog pa ako ne ide ne ide, pitacu druga za pomoc, u svakom slucaju hvala, ako uspem da odradim to sama, pohvalicu se ovde...prim.prev.-"sama" znaci uz vasu pomoc

Slične teme

1. KAKO UMREZITI 4 KOMPA NA INTERNET
    Autor nlukic u forumu Internet
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07.01.2012., 18:25
  2. Umreziti dva kompjutera,kablovski internet
    Autor Mirjanadz u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.11.2004., 19:48
  3. kako umreziti dva kompa
    Autor ker u forumu Video igre
    Odgovora: 4