Geneza jedne vrste naivnosti?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Geneza jedne vrste naivnosti?

Podrazumevano Geneza jedne vrste naivnosti?

Ukoliko je zao zlostavljan, aktivno, od strane vise osoba, i samim tim onemogucen da iznese svoje zlo, on ce misliti o tudjem zlu: kako da ga izbegne. Nemajuci vremena da promisli i susretne svoje.

Susret sa sopstvenom zlobom ce biti onemogucen.

U koliko se osoba promeni klasnije, postane dobra, ostace cinjenica da za vreme dok nije mogla da se susretne sa svojim zlom, a ni sada, nije jos ni jednom dozivela sebe kao zlu, i ako je tada kada je bila to i trebala.

Pretpostavljam da bi takva osoba kasnije postala na neki cudan nacin "naivna", u smislu naivna da prepozna tudje zlo. I to ne zato sto nije nikad upoznala "zlog coveka" na sebi, vec pre zbog cinjenice da je to bila a nije videla da je bila?

Razmislite...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Re: Geneza jedne vrste naivnosti?

To se zove pritajeno zlo.....
    Sabijeno zlo....
    Ja verujem u izgradnju licnosti i to se obavlja od rodjenja pa do recimo 35 godine, a dalje samo pomalo....

To bi znacilo da zla oblikovana licnost moze da izgleda i da se ponasa kao dobra, ali samo u okviru granica dok je igraliste podseca na stabilan sistem u kome nema mogucnost da radi varijante....

Naivnost prema sebi nije naivnost vec bezanje od osude samog sebe....a ako ima slicnosti sa drugima, onda mozda mozes da to tumacis kao naivnost prema nekom ponasanju....

Pregaranje nekog zla u sebi je zahtevan posao , koji zahteva snagu za preporod , a to je posebna klasa ljudi , i pitanje koje se postavlja je sto stati , pa se moze desiti nastavak metamorfoze....
    A moze ostati na inatlijskom na samo jednom polju.....ali onda je samo kontra u pitanju i onda je vezana samo za samu osobu , u lokalu , dok se kod drugih primecuje i reaguje....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zlo nije ovca i nikad ne spava.....zlo je ko poplava...podzemne vode..mora negde ili da izađe..ili da naonosi štetu iznootra...ne moraš ni da znaš da je tu...tako da je osoojećenje i popravljanje zla....skoro nemogooće...na to ne mož da utiču droogi ..... to je neka unootrašnja rekostrookcija samog semena zla u čoveku.......jer se u svakom čoveku nalaze i pozitivni i negativni potencijali.....to je tačno....ali je izolovati zlo uz pomoć nekih pravednika....nemogooće...moraš prvo da proglasiš nešto zlim...pa onda da ukažeš da počinioca....i na štete koje on nanosi.....i žrtve kojima je zlo učinjeno...a to je sve podložno manipoolaciji....i samoj veštini ubeđivanja...ideologiji...aooritarnom razmišljanu .....naivni su naivni od početka i oni nikome ne smetaju.....

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slon_na_telefonu Pogledaj poruku
    Ukoliko je zao zlostavljan, aktivno, od strane vise osoba, i samim tim onemogucen da iznese svoje zlo, on ce misliti o tudjem zlu: kako da ga izbegne. Nemajuci vremena da promisli i susretne svoje.

U koliko se osoba promeni klasnije, postane dobra, ostace cinjenica da za vreme dok nije mogla da se susretne sa svojim zlom, a ni sada, nije jos ni jednom dozivela sebe kao zlu, i ako je tada kada je bila to i trebala.

Pretpostavljam da bi takva osoba kasnije postala na neki cudan nacin "naivna", u smislu naivna da prepozna tudje zlo. I to ne zato sto nije nikad upoznala "zlog coveka" na sebi, vec pre zbog cinjenice da je to bila a nije videla da je bila?

Razmislite...

"zao je zlostavljan..." i "onemoguce da iznese svoje zlo"...pa kul, tehnicki onda nije ni bio (narocito) zao;
    kao takvom..."zloci amateru", mlogo mu je bolje sto se na vrijeme prodobrio...
    ko zna, mozda napravi karijeru kao..."svetac"...a naivnost je odlika svakog kvalitetnog...sveca!

nego, zasto su ga uopce zlostavljali i etiketirali kao zlog kad nije ni stigao/smogao snage da to bidne?

Vragana, ja ovde ne pricam o sebi.
    Postoje zli ljudi koji ne rade zle manevre, samo zato sto nemaju sanse.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Vragana, ja ovde ne pricam o sebi.
    Postoje zli ljudi koji ne rade zle manevre, samo zato sto nemaju sanse.
    nebitno (a i nisi neki primjer "zloce", da budem iskrena)
    nesto drugo me zanima; kad pominjes "susret i prepoznavanje vlastitog/tudjeg zla"...na sto tocno mislis...dakle, sta je "zlo" ?

ps "rade zle manevre samo zato sto nemaju sanse"...za sta?

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    nebitno (a i nisi neki primjer "zloce", da budem iskrena)
    nesto drugo me zanima; kad pominjes "susret i prepoznavanje vlastitog/tudjeg zla"...na sto tocno mislis...dakle, sta je "zlo" ?

ps "rade zle manevre samo zato sto nemaju sanse"...za sta?

iako pitanje nije meni direktno upuceno..pokusacu da iznesem ideju o parovima opozita..

kao npr..dobro/zlo..

cini se da jedno bez drugog ne postoji..

u fazonu..ako ne znas sta je dobro neces ni zlo prepoznati kao takvo..i obrnuto..

moze se detaljisati u nedogled..ali mislim da je sustina ono sto je zaista vazno..ali ni formu ne iskljucujem

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Navar Pogledaj poruku
    iako pitanje nije meni direktno upuceno..pokusacu da iznesem ideju o parovima opozita..

kao npr..dobro/zlo..

cini se da jedno bez drugog ne postoji..

u fazonu..ako ne znas sta je dobro neces ni zlo prepoznati kao takvo..i obrnuto..

moze se detaljisati u nedogled..ali mislim da je sustina ono sto je zaista vazno..ali ni formu ne iskljucujem

ok...stoji....kao varijanta...dualizam...dobro/zlo...
    medjutim, vise me zanima kako detektira to zlo/dobro...
    osjeti ih na vlastitoj kozi?
    ako je tako onda nevinost otpada...?

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

svako od nas ima svoju licnu predstavu o dobru/zlu

i postoje neke kolektivne norme..koje pokusavaju da odrede..preciziraju dobro..i zlo..odrede..definisu..

kao npr ubistvo sa predumisljajem..zlo delo..

ili iscupati davljenika iz vode..dobro delo..

u prepoznavanju dobra/zla..zapravo imamo samo sebe kao reper

zato sto postojimo u relativnom svetu gde ne postoje druge tacke oslonca..fixne u svakom pogledu koje mozemo koristiti da oko njih definisemo bilo sta..do nas samih..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Razmislite...

Ala si ga sklepao ko slon u staklarskoj radnji", no neka. Da malo analiziram.

1. " Ukoliko je zao zlostavljan, aktivno, od strane vise osoba," ako uzmemo da je zli koga pominješ stvarno zao i ta osobina (krivica) ispravno i nedvosmisleno dokazana od kompetentnih, onda je osuđen za neko zlodjelo i robija. Kažeš, zlostavljan, AKTIVNO, od više osoba.....Tada dok je robijao ili kasnije ?????. To je zlo zlostavljati bilo koga, na robiji ili "slobodi". Šta si u stvari htio da kažeš!?
    Ko su te osobe koje aktivno zlostavljaju??????????? Neki dobri ljudi ????????

2. " on ce misliti o tudjem zlu: kako da ga izbegne. Znači da su ove tvoje dobrice u stvari ZLI.

3. "on ce misliti o tudjem zlu: kako da ga izbegne."
    Ako kažeš da je zao ne možeš mu poreći praktičnost i normalnu reakciju.

4. "Nemajuci vremena da promisli i susretne svoje." Pa nije on kriv jer nije imao vremena, dobri mu nijesu pružili šansu da se suoči sa sopstvenim zlom jer su "zlostavljali , aktivno, po meni nabijeđenog.

5. "Susret sa sopstvenom zlobom ce biti onemogucen" No coment.

6. " U koliko se osoba promeni klasnije, postane dobra, ostace cinjenica da za vreme dok nije mogla da se susretne sa svojim zlom, a ni sada, nije jos ni jednom dozivela sebe kao zlu, i ako je tada kada je bila to i trebala. Kako je, Bog s tobom, TREBALA, kad joj nijesu dali ni vremena ni mira već AKTIVNO zlostavljali, KAKO ???

7. Pretpostavljam da bi takva osoba kasnije postala na neki cudan nacin "naivna", u smislu naivna da prepozna tudje zlo. I to ne zato sto nije nikad upoznala "zlog coveka" na sebi, vec pre zbog cinjenice da je to bila a nije videla da je bila? Ajde mi rastumači ovo što si rekao i kikirikija neće falit'.

Da nijesi ti Slone, neki udbaš sa Golog Otoka ili šta slično?? Neko ko je jade zadavao pa provrela pusta griža. I tema mi je čudna pa čak i učesnici da previde ovakve kontradiktornosti, liše Vragane.

Ako uzmemo da sam rekao nesto sto nisam rekao, onda ce ispasti da sam rekao nesto drugo od onoga sto sam stvarno rekao...
    Poslednji put ažurirao/la slon_na_telefonu : 14.08.2008. u 09:09

i postoje neke kolektivne norme..koje pokusavaju da odrede..preciziraju dobro..i zlo..odrede..definisu..

zato sto postojimo u relativnom svetu gde ne postoje druge tacke oslonca..fixne u svakom pogledu koje mozemo koristiti da oko njih definisemo bilo sta..do nas samih..
    Neverovatno, hoces da kazes da su znacenja reci u nekom jeziku relativna?
    Pricati o zlu je jedno, a pricati o zlom stavu je drugo, a pricati o zlom delu je trece... dok je prica o zloj nameri sasvim cetvrto. Recimo, kaze ti neko "ti si naivan", recimo ja, i ti mi kazes "to je relativno?" Jeli i pravda relativna, po tvom misljenju?

Vidis, u prepoznavanju dobra i zla ja imam jednu formulu koju sam sastavio na autobuskoj stanici, u stanju prolongiranog cekanja (autobusa).
    Cak sam je i nacrtao bio na nekom papiru.

Zlo je unistavanje dinamike.

Primer iz zivota:
    Kada bi stalno morao da budes sam, recimo, da si u tamnici, onda bi tvoja dinamika bila onemogucena...
    Kada bi bio zalepljen za druge ljude, onda bi tvoja dinamika bila onemogucena...

Tu je relativno "u cemu je dinamika ometena", ali "to da je ometena" je apsolutno.

Slične teme

1. EVO JOŠ JEDNE ŠARGAREPE.....
    Autor Ilinoida u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.03.2008., 18:43
  2. Porodica i izbor, svi za jedne ili....
    Autor filatelista, pa šta? u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.12.2006., 19:35
  3. evo jedne pateticne
    Autor quite something u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.02.2006., 12:41
  4. ISPOVEST JEDNE KU(R)VE
    Autor Bliss u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 22.01.2006., 03:11

Pravila za slanje poruka