Covek bez religije je kao riba bez bicikla

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto sto i "Religija je opijum za mase"-K.Marks
Kad sam procitao tu recenicu sa ribom i biciklom setio sam se svog profesora fizike iz prve godine kada nam je kao odgovor na to sto idemo na veronauku na panou postavio tu recenicu.
Religija ima i dobrih stvari (Procitajte Poslanicu apostola Pavla Koricanima iz Novog Zaveta) ali to vrlo mali broj ljudi pazljivo cita,umesto toga svi se nesto bore za svoju istinu i svoju religiju i ispadaju obicne budale.
 
Tako da je K.Marks izmislio svoju religiju i takodje opijat za mase. Religija je nista vise od nauke lepog i srecnog zivota, ali su to mnogi pogresno shvatili i zato imamo ovo sto sada imamo. Ljude koji nemaju pojma o smislu religije se stavljaju u pozicije velikih ucitelja i mislioca..... :D
 
Tu se slazemo,

Ako je na jednom kraju ISTINA a na drugom kraju je .............................................druga istina :D
ona je iz Ega uvek razlicita, ali ono sto ja pokusavam da pojasnim jeste posmatranje iz srca.....onda je jedna istina uvek jedna istina..... Milosrdje je milosrdje, neznost je neznost, smirenost je smirenost....itd...
 
vidim da ovde ljudi kubure sa definicijom Ega...ali to je pored mnogih definicija prihvatljivo.....
kakvo milosrdje bez ega.....smirenost....mislim da je bez ega teshko izvesti bilo koju akciju.....
ti prichash o celovitosti koja dolazi iz prihvatanja....onda svaki akt jeste samo to.....ali mislim da tu nema potrebe nazivati neshto istinom jer u tom trenutku ona za subjekat odnosno objekat nema svoju suprotnost :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top