Veterani sutra na protestu u Beogradu

igorbgd

Zainteresovan član
Poruka
452
Veterani sutra na protestu u Beogradu
Tanjug

LESKOVAC - Bivšsi vojni rezervisti Treće armijske oblasti održaće sutra masovni protest nezadovoljstva ispred zgrade Vlade Srbije zahtevajući konačno ispunjenje njihovog zahteva, isplatu ratnih dnevnica, potvrdio je danas Tanjugu predsednik Štrajkačkog odbora leskovačkih rezervista Dušan Nikolić.

On je kazao da je planirano da se rezervisti sutra ispred zgrade Vlade okupe između 11 i 11,30 i procenjuje da će ih biti oko 10.000.

"Protest će kako je ranije najavljeno biti održan sutra ispred zgrade Vlade Srbije. Sada je kasno za bilo kakva odlaganja", rekao je Nikolić koji je na mestu predsednika Jedinstvenog štrajkačkog odbora bivših vojnih rezervista Treće armijske oblasti zamenio Gorjana Jakovljevića.

Jakovljević je ostavku podneo zbog nepristajanja većine veterana da se miting odloži za naredni četvrtak, 21. avgusta jer, kako je rekao, smatra besmislenim okupljanje rezervista ispred "prazne zgrade Vlade".

Nikolić je rekao da u Beograd dolaze rezervisti iz Kraljeva, Leskovca, Niša, Kruševca, Brusa i još desetak manjih opština juga i centralne Srbije.

"U parku ispod vladine zgrade biće postavljen šator u kome će zasedati 'glavni štab'. Planiramo da zatražimo da nas neko iz Vlade primi radi konačnog dogovora oko našeg zahteva i tu ćemo ostati sve dok se to ne dogodi", rekao je Nikolić.

On je dodao da se "sada tu pojavljuju neki rezervisti iz Jagodine i Valjeva za koje mi ne znamo i pitamo se gde su bili do sada".

"Oni sada pregovaraju sa svojim lokalnim vlastima i navodno dobijaju nekakva obećanja. Veterani Treće armije, uprkos različitim mišljenjima pojedinaca, ostaju jedinstveni u svojim zahtevima i odlukama", rekao je Nikolić.

Bivši vojni rezervisti Treće armijske oblasti zahtevaju od Vlade Srbije da im odobri isplatu razlika na ime razike u ratnim dnevnicama za period proveden u ratu na Kosovu u vreme NATO bombardovanja SRJ.

Oni zahtevaju i da to bude po istom principu kako je prethodni sastav vlade odobrio njihovim saborcima iz Topličkog okruga.

Toplički rezervisti su po istom osnovu dobili u proseku oko 200.000 dinara i taj iznos im je isplaćen u šest jednakih mesečnih rata.

Talas protesta topličkih rezervista pokrenut je u proleće prošle godine pošto su došli do saznanja da su pojedinci njihovi saborci iz tog kraja te razlike od države naplatili sudskim putem i to u iznosima koji su se kretali između 500.000 i 600.000 dinara.


E, sad ja vas pitam, zasto svaka shusha dodje u Beograd da protestvuje i remeti u najmanju ruku "samo saobracaj" glavnih ulica... Na stranu to kakvo misljenje imam o vecini tih istih rezervista 3. armijske oblasti sa kojima sam nekoliko meseci imao prilike da se "druzim".
 
E super, i ja bih mogao da naplatim sto su mi sloba i radikali upropastili mladost 90tih godina...
Ima li to cenu?

Nije im bilo dovoljno sto su krali i palili kuće na ratistu pa sad jos dolaze u Beograd da prljaju... Ccc...

Hocu i ja da naplatim izgubljenu mladost i deo zivota proveden 90tih u Srbiji. Ja nisam ni krao, a ni pobegao. Ali nisam ni ispao glup da ratujem za druge i palim tudje domove. Pare nek traze od onih koji su ih slali u rat. Nek idu kod slobe u pozerevac, ionako je sahranjen mimo sveta, mozda ga ozive. Ili nek od Mire traze, ona ima para sve da to isplati. Pokrala je od nas svih.
 
To su sve dzumare one seljacke:evil:

branili shatro otadzbinu , za po pola miliona dinara..........bar da su je odbranili , pederchine............ovako, kako su je odbranili , tako bi ih i isplatio.....nogom u boolju , nazad u stalu.............

sve su to srBski heroji.........:evil:

Ne mogu ni u stalu vise, popili sve i prodali, pa im zafalilo para, a nema vise ni da se pljacka ni krade. Malo su od svojih otimali onako pijani, pa sad hoce u BG-u da kradu. NEk mi samo zatvore ulice, procicu kolima kroz njih, da nauci bagra da moze svako gow.no da blokira ulice.
 
Pitam te lepo, je si li branio svoju otadž... pardon, vi koristite reč domovina... Dakle, domoljube, je si li branio lepu tvoju domovinu?

nisam........moja otadzbina je srbija, a ja sam mobilisan u smrdljivu tzv republiku srpsku krajinu, yebo je ko je napravio, onakvu.........i zato ne mogu sebi da oprostim , sto sam koji racku isao u one kamenjare i vukoyebine........

a gde si ti , rodjace , piskio i kakio??...... u obdanistu , ili u gace???:???:
 
pa kod nas imaju prednost u ambulantama, apotekama.. zapravo gdje god se čeka..
država za njih učestvuje u kupovini stanova..
njihova djeca imaju dodatne bodove kod prijema u skolu i sl...imaju prednost u zaposljavanju u drzavnim firmama...
dali su im certifikate za otkup stanova, zatim izuzetne penzije i dosta visoke invalidnine..
ima toga masu..

doduse najvise to iskoriste oni koji mozda i nisu vidjeli rova..
ali to je vec druga prica...

čini mi se da su sasvim ''skinuli'' manire partizana iza 2.sv.rata
 

Back
Top