Dilema

A što ne bih prepustila kad ništa ne gubim?

kako ne gubis?
dala si pare a ne ides ti vec osoba koju ne poznajes...
Ja bih na tako nesto pristala samo zbog moje drugarice da ne bi isla sama....pod uslovom da mi je stvarno dobra drugarica.....
I pod uslovom da je i ta koju ne znam dobra osoba...sto bih znala buduci da se moja drugarica druzi sa njom.....
skotovima nista ne bih nikad dala.....vec sam se opekla par puta....ti dajes i dajes,a chepulje samo crpe pa ti zabodu noz u ledja kada ti treba prijatelj
 
kako ne gubis?
dala si pare a ne ides ti vec osoba koju ne poznajes...
Ja bih na tako nesto pristala samo zbog moje drugarice da ne bi isla sama....pod uslovom da mi je stvarno dobra drugarica.....
I pod uslovom da je i ta koju ne znam dobra osoba...sto bih znala buduci da se moja drugarica druzi sa njom.....
skotovima nista ne bih nikad dala.....vec sam se opekla par puta....ti dajes i dajes,a chepulje samo crpe pa ti zabodu noz u ledja kada ti treba prijatelj


joj sto je sebican stav...ups. Kinta bi ionako propala...
j.e.bes takvo druzenje, kad bih razmisljala da li je ova dobra, koliko se slazu, dal sam ja ovo, ili ona ono...koji shit :(
 
Poslednja izmena:
ne bih uzimala tu pricu za ozbiljno dok se d3 ne izjasni sama. to je njeno letovanje i samo ona moze da zove nekoga da je zameni (mozda bi ga radije prepustila nekoj svojoj drugarici, sestri...).

Da, u pravu si medjutim pretpostavlja se da ce agencija svejedno na mesto d3 ubaciti nekog drugog, ko ce doduse platiti svoje ali opet ce d2 biti u sobi sa nepoznatom osobom a d3 ionako propadaju pare. I da, mozda bi ona prepustila nekoj svojoj prijateljici, medjutim ne verujem s obzirom da se na put krece za 4 dana pa pretpostavljam da su male sanse da se neko organizuje za to vreme(posao, obaveze) a d1 je slobodna i ima dvojno drzavljanstvo pa joj ne treba viza, za cije je sredivanje opet treba puno vise od 4 dana.

u krajnoj liniji moze da se oduzi toj osobi koja joj je ustupila mesto i na drugi nacin, nesto da joj ucini, zavrsi...itd.

Dobra ideja:ok:

a ako bi doslo do toga ucestvovala bih u finansiranju letovanja d1, jer se time cini usluga i meni - ne idem sama na letovanje.

Da, i to je logicno... Medjutim sumnjam da bi to uradila...

uostalom, mislim da svaka agencija vraca deo novca, u zavisnosti od toga kada putnik odustane.

Ne, nece da vrate nista, zvala je da pita. verovatno zato sto je tad ostalo samo 7 dana do puta.

ovo ne moze dobro da se zavrsi, iako su sve 3 devojke, bas fiiiiineeee, miiiileeeee i doooobreeeee...

Zasto ne bi moglo sve lepo da se zavrsi ako se sedne i dogovori se?

Po istoj logici bih i išla, ali bih objasnila da nisam u stanju da joj vratim pare pa ako može da nađe nekoga ko bi bio u stanju neka taj neko ide umesto..... ako ne može i ako je OK što se nje tiče super

Da, to je dobar pristup. Jako dobar. :ok: Svaka cast na ideji:D


kako ne gubis?
dala si pare a ne ides ti vec osoba koju ne poznajes...
Ja bih na tako nesto pristala samo zbog moje drugarice da ne bi isla sama....pod uslovom da mi je stvarno dobra drugarica.....
I pod uslovom da je i ta koju ne znam dobra osoba...sto bih znala buduci da se moja drugarica druzi sa njom.....
skotovima nista ne bih nikad dala.....vec sam se opekla par puta....ti dajes i dajes,a chepulje samo crpe pa ti zabodu noz u ledja kada ti treba prijatelj

Ova devojka definitivno nije skot niti grebator. Da jeste, verovatno ne bi ni razmisljala o svemu vec bi oberucke prihvatila.
 
Da, u pravu si medjutim pretpostavlja se da ce agencija svejedno na mesto d3 ubaciti nekog drugog, ko ce doduse platiti svoje ali opet ce d2 biti u sobi sa nepoznatom osobom a d3 ionako propadaju pare. I da, mozda bi ona prepustila nekoj svojoj prijateljici, medjutim ne verujem s obzirom da se na put krece za 4 dana pa pretpostavljam da su male sanse da se neko organizuje za to vreme(posao, obaveze) a d1 je slobodna i ima dvojno drzavljanstvo pa joj ne treba viza, za cije je sredivanje opet treba puno vise od 4 dana.

ako ne vracaju pare, ne mogu nikoga da joj ubace u sobu. znaci dva kreveta placena, sad sto ce jedan biti prazan, ne daje pravo agenciji da raspolaze sa njim.

da sam d3 i da su mi te pare bitne (da sa njima odem na more kad ozdravim recimo) pokusala bih da na nekom last minute sajtu prodam aranzman... uf ne tako bih zeznula drugaricu da stvarno bude sa nepoznatom osobom u sobi :/.

mislim da je predlog da d1 na rate, nekad u buducnosti ipak isplati d3 najbolji.

da sam d1 bilo bi mi glupo da se ogrebem za letovanje tek tako.
 
kako ne gubis?
dala si pare a ne ides ti vec osoba koju ne poznajes...
Ja bih na tako nesto pristala samo zbog moje drugarice da ne bi isla sama....pod uslovom da mi je stvarno dobra drugarica.....
I pod uslovom da je i ta koju ne znam dobra osoba...sto bih znala buduci da se moja drugarica druzi sa njom.....
skotovima nista ne bih nikad dala.....vec sam se opekla par puta....ti dajes i dajes,a chepulje samo crpe pa ti zabodu noz u ledja kada ti treba prijatelj


joj sto je sebican stav...ups. Kinta bi ionako propala...
j.e.bes takvo druzenje, kad bih razmisljala da li je ova dobra, koliko se slazu, dal sam ja ovo, ili ona ono...koji shit :(

pa ne razmishljas kada znas...to se zna
sebichna nisam.....naprotiv,zato me i jesu zeznuli milijardu puta
 
Stavljam se u situaciju da je meni ponudjeno besplatno letovanje.....isla bih samo ako sam u mogucnosti kasnije platiti "ostecenoj",makar na rate.....uz takav dogovor je ok....
 
pa nisam za to da D1 vraca pare... D3 ne mora njoj da ustupi letovanje, moze da nadje i nekog blizeg pa da njemu proda/ustupi, a ne da D1 ulazi u celu pricu zato sto je ostalo slobodno mesto a ionako nema para. uostalom, to nije letovanje koje je ona birala (ove druge 2 su birale letovanje po svojoj meri, a i D1 se uopste nije dogovarala da ide sa D2 , nisu neke super drugarice)... znaci glupo mi je da bude ubacena kao zamena u aranzman koji nije birala, a i da plati :| mozda jedan deo, ali ne sve...
 
Radi lakseg snalazenja u pomalo komplikovanoj prici:
Akteri:drugarica 1(u daljem tekstu D1)
drugarica 2(D2)
drugarica 3(D3)
D1 je moja dobra drugarica, D2 je njena koju ja znam ali se ne druzimo a D3 je drugarica D2 sa kojom treba da ide na more za par dana. D1 i D3 se ne poznaju.

Elem, D1 dolazi kod mene sa sledecom pricom,
D3 se razbolela i najverovatnije nece moci da ide na more a agencija ne vraca pare za takve slucajeve. SToga D2 zove D1 da ide sa njom na more, dakle sve je placeno sem hrane. D1 je u dilemi. S jedne strane bi isla jer te pare ionako propadaju a sa druge strane to posmatra kao letovanje na tud racun. Opcija vracanja para D3 nije u opciji jer D1 trenutno nije u sjajnoj materijalnoj situaciji. I pita me za savet a ja nisam pametna:think:
STa vi kazete, sta biste u uradili na njenom mestu?
A kako biste postupili na mestu D3? Da li biste bez razmisljanja prepustili mesto osobi koju ne poznajete po principu-ako ja ne uzivam sto da ne uziva neko drugi, ili biste se vodili onom-ako vec ja ne mogu, zasto da se neko baskari za moje pare? Iskrenost molim;)

Жртвуј коња. Са Ц1 на Д3.
Дамин гамбит.
 
Bez dileme bih uvek prepustila mesto nekome,sta ima veze ici cu ja drugi put ako sam sada sprecena...Ako bi to bio neko totalno nepoznat mislim da bi bilo u redu da mi novac nadoknadi ako ne moze sada onda kada bude u situaciji...Ako nece biti nikada u situaciji onda neka ne ide,surovo ali tako je..Licno ne bih prihvatila da mi neko makar i na taj nacin finansira putovanje osim ako to nije neko iz moje porodice,ili naj naj blizih prijatelja..
 
Radi lakseg snalazenja u pomalo komplikovanoj prici:
Akteri:drugarica 1(u daljem tekstu D1)
drugarica 2(D2)
drugarica 3(D3)
D1 je moja dobra drugarica, D2 je njena koju ja znam ali se ne druzimo a D3 je drugarica D2 sa kojom treba da ide na more za par dana. D1 i D3 se ne poznaju.

Elem, D1 dolazi kod mene sa sledecom pricom,
D3 se razbolela i najverovatnije nece moci da ide na more a agencija ne vraca pare za takve slucajeve. SToga D2 zove D1 da ide sa njom na more, dakle sve je placeno sem hrane. D1 je u dilemi. S jedne strane bi isla jer te pare ionako propadaju a sa druge strane to posmatra kao letovanje na tud racun. Opcija vracanja para D3 nije u opciji jer D1 trenutno nije u sjajnoj materijalnoj situaciji. I pita me za savet a ja nisam pametna:think:
STa vi kazete, sta biste u uradili na njenom mestu?
A kako biste postupili na mestu D3? Da li biste bez razmisljanja prepustili mesto osobi koju ne poznajete po principu-ako ja ne uzivam sto da ne uziva neko drugi, ili biste se vodili onom-ako vec ja ne mogu, zasto da se neko baskari za moje pare? Iskrenost molim;)

Та што може да ускочи нек ускочи, па кад буде у ситуацији нека исплати паре тој што не може да иде.
И боље да се иде, него да пропадне
 

Back
Top