Ko je zaista akademac...
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ko je zaista akademac...

Terpentin
    Guest

Podrazumevano Ko je zaista akademac...

Citajuci neke topice dobio sam zelju da se pojasni da li je Pikaso zaista akademac ili ne? On i njemu slicni oko koje se vodi rasprava po tom pitanju ( besmislena , zaista)...Koliko ja znam, nije akademac, to se moze videti iz njegove biografije, ali takodje ima gde pise da jeste. Pripadam starijoj garnituri slikara i mi smo ucili da nije akademac, ali se u zadnje vreme proteze da jeste... Kandinski npr. je poceo da slika po uzoru na ( mislim) jednu Degaovu sliku, ali mu pise da je akademac...

Area
    Guest

Podrazumevano

Da, moze se tako reci...i ja sam gledao i citao mnoge biografije umetnika pa oprecno pise...Koliko ja znam Pikaso nije akademac, polazio je na akademiju ali , verovatno kada je covek video da ga gusi, koci i sputava, onda je digao ruke od nje...i verovatno je dao takve rezultate u umetnosti... meni je davno rekao jedan poznat slikar da je mali broj akademaca dao nesto vredno i originalno u umetnosti bas zbog toga sto nisu umeli da se odlepe od strogog i krutog akademskog duha...

Guest

Podrazumevano

to je mozda zato sto su akademce naucili da budu okrenuti ka proslosti, tj. onome sto se nekada desavalo u umetnosti...
    koliko ja znam Pikaso nije akademac...

djarte
    Guest

Podrazumevano

Koliko je meni poznato, ucio je slikarstvo privatno. Imao je dovoljno para za dobar pocetak, a ostalo je zivot....

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano O Pikasovoj akademiji i Gejtsovom fakultetu

Kada je Pikaso u pitanju, pitanje akademije je isto toliko bitno koliko i uticaj nezavrsenog fakulteta na zaradu Bila Gejtsa. O ovakvim vanserijskim pojavama bespredmetno je govoriti. Skinuo bih kapu svakom neakademcu koji pomeri umetnost kao sto je to ucinio Pikaso. Tada je akademija minorna stvar. Iza teze o Pikasovoj akademiji stoji podsvest onih koji nemaju snage da se suoce sa prijemnim ispitom, studiranjem i svoj talenat drustveno verifikuju, vec zele da na mala vrata udju u afirmativni svet umetnika.

Smileart
    Guest

Podrazumevano

Pa sad...kod nas da se talenat drustveno verifikuje ide malo teze...u ovakvoj situaciji i ovakvom okruzenju...Picaso, Gogen, Gogh,Kandinski...ziveli su drugacijim uslovima i mogli su svojim talentom da pomeraju granice umetnosti...

Boorg
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Smileart
    Pa sad...kod nas da se talenat drustveno verifikuje ide malo teze...u ovakvoj situaciji i ovakvom okruzenju...Picaso, Gogen, Gogh,Kandinski...ziveli su drugacijim uslovima i mogli su svojim talentom da pomeraju granice umetnosti...
    Paa..verovatno su mogli da pomeraju granice umetnosti jer nisu bili uslovljeni da ce biti poznati ako pristupe nekoj stranci , partiji... Imali su tu slobodu izrazavanja potpunu , beskonacnu....

Slične teme

1. Jedno zaista, zaista, zaista, muško pitanje...
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Muškarci
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.06.2013., 13:07
  2. Ima li tu zaista nečeg?
    Autor Protektor u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 29.03.2011., 17:22
  3. Nije mi zaista jasno ali zaista
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 08.10.2006., 22:37
  4. Zaista istina?