Ljubitelji FICE

daniltche

Zainteresovan član
Poruka
139
Ima li jos zaljubljenika u zvuk i opustenu voznju neunistivog Fice?
 

Prilozi

  • n622986348_332365_4616mala.jpg
    n622986348_332365_4616mala.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 64
Pamtim dedu koji je kupio glanc novog fiću davne 1986 godine... Mislim da je to poslednja godina proizvodnje istog... Onaj miris nikada neću da zaboravim... Lično najviše volim one stare verzije sa kontra vratima (suicide)...mislim da su pravljeni do 1968 sa takvim vratima...
 
Ja sam slucajno postao ljubitelj. Amerikanac za kojeg sam radio u jednoj humanitarnoj organizaciji je bio toliko odusevljen ficom da je kupio jednog u jako dobrom stanju negde 2001. i jos ga sredio onako bas bas. Puno smo se vozili u njemu jer nam je bio sluzbeno vozilo, sa sve onim humanitarnim nalepnicama. Kada je odlazio poklonio mi ga je i od tada ne mogu da zamislim da ga prodam ili odustanem od toga da ga vozim. Ova slicica iz prvog posta je taj fica sa moje svadbe u septembru 2007. Inace, 1979. godiste je.
 
Ма крш. Има преко 200КС, а нема ни тону тежине... Пре неки дан мој рођак се возио у Твингу РС (или како већ иде она њихова Спорт ознака) и ишли за неким БМЊ-ом и улете у неку кривину и БМЊ се извуче, а Твинго прво проклиза, затим удари у ограду и испреврће се... Оно што се мора признати је то да овим двема што су биле напред није баш ништа, али ово двоје од позади су испали из аута прошли са тежим повредама... иначе излетели су са 120км/х, а ја сам јуче са мојом Бравом без икакве муке прошао туда 100км/х, а гарантујем да бих и са 130 уз мало сечење кривине могао да останем на путу... толико о малим и брзим аутомобилима...
 
ubio sam se da nadjem retrovizore ali bez srece. on je originalno imao samo jedan i to nije problem naci. ali ja bih da stavim oba zbog preglednosti a par takvih je nemoguce naci. za ratkapne se, priznajem nisam toliko potrudio.... ispravicu to prvom prilikom! inace, auto sam poklonio zeni ko verenicki poklon tako da je sad de fakto njen i ponosno ga cuva! Presvlake su original skaj iz 79.
 
Ма крш. Има преко 200КС, а нема ни тону тежине... Пре неки дан мој рођак се возио у Твингу РС (или како већ иде она њихова Спорт ознака) и ишли за неким БМЊ-ом и улете у неку кривину и БМЊ се извуче, а Твинго прво проклиза, затим удари у ограду и испреврће се... Оно што се мора признати је то да овим двема што су биле напред није баш ништа, али ово двоје од позади су испали из аута прошли са тежим повредама... иначе излетели су са 120км/х, а ја сам јуче са мојом Бравом без икакве муке прошао туда 100км/х, а гарантујем да бих и са 130 уз мало сечење кривине могао да останем на путу... толико о малим и брзим аутомобилима...

Zaboravio si samo na jednu sitnicu... statistika je pokazala da se preko 86% udesa dešava usled loše procene ili veštine vozača. Lično, teško mi je da poverujem da Twingo RS prokliza tamo gde auto mnogo veće mase (a time i inercije, osnovni zakon fizike) ne prokliza. I konačno, rođak ti je mnogo inteligentan kad se sa još tri putnika u autu trka, plus sa BMW-om koga ni mnogo jači konkurenti ne pobeđuju.
 
Zaboravio si samo na jednu sitnicu... statistika je pokazala da se preko 86% udesa dešava usled loše procene ili veštine vozača. Lično, teško mi je da poverujem da Twingo RS prokliza tamo gde auto mnogo veće mase (a time i inercije, osnovni zakon fizike) ne prokliza. I konačno, rođak ti je mnogo inteligentan kad se sa još tri putnika u autu trka, plus sa BMW-om koga ni mnogo jači konkurenti ne pobeđuju.

Возила је нека другарица тог мог рођака (провукао сам кроз причу да су њих две биле напред, а мој рођак и још једна цура позади) и пошто је не познајем не могу да тврдим да је добар или лош возач. Нису се тркали са БМЊом него су само ишли за њим. Оно што је сам узрок несреће је проклизавање задњег краја и мислим да то нема везе са вештином возача... вешт возач би евентуално успео да направи контру и задржи ауто на путу, али то да ли ће ауто проклизати са 120 у некој кривини јако мало зависи од возача... БМЊ је имао веће међуосовинско растојање, знатно шире гуме, вероватно и неког коња више и врло вероватно бољег возача, али оно на шта ја алудирам је то почетно проклизавање које скоро да не зависи од возача већ од као што си ти рекао физике и дефинитивно конструкције аута... ;)
 
Возила је нека другарица тог мог рођака (провукао сам кроз причу да су њих две биле напред, а мој рођак и још једна цура позади) и пошто је не познајем не могу да тврдим да је добар или лош возач. Нису се тркали са БМЊом него су само ишли за њим. Оно што је сам узрок несреће је проклизавање задњег краја и мислим да то нема везе са вештином возача... вешт возач би евентуално успео да направи контру и задржи ауто на путу, али то да ли ће ауто проклизати са 120 у некој кривини јако мало зависи од возача... БМЊ је имао веће међуосовинско растојање, знатно шире гуме, вероватно и неког коња више и врло вероватно бољег возача, али оно на шта ја алудирам је то почетно проклизавање које скоро да не зависи од возача већ од као што си ти рекао физике и дефинитивно конструкције аута... ;)

Diskutabilno je koja je bila brzina...a još diskutabilnije da li je bilo prašine na putu... a možda se i devojka uspaničila od brzine pa je naglo cimnula volan u pravcu unutrašnje strane krivine i sama uzrokovala proklizavanje... ima to mnogo faktora i ne možemo olako suditi auto. Znam samo da, koliko god vi pljuvali po tim automobilima, oni uopšte nisu naivna vozila i ne koštaju uzalud koliko koštaju... Siguran sam da je Twingo RS ozbiljan auto, jer je Renalut ozbiljna firma i ne bi se kockala time.
 
Слажем се са свиме и цела прича је релативна и дискутабилна, чак сам и у моменту када сам поменуо целу причу поменуо да су ове две напред прошле без и најмање повреде што говори о квалитету и безбедности аута, а ценим да би и ово двоје позади боље прошли да су били везани... Ти мали можда јесу направљени да издрже свашта, али кад ти имаш с једне стране мали аутић са неких 3,5м дужине и гумама ширине не већим од 195-205, а са друге стране ауто од 4+ метара, са гумама ширим од 225 и већим међуосовинским растојањем итд итд онда остаје јасно да је ово мало добро, али ово веће је ипак боље... ;)
 

Back
Top