Ljubitelji FICE
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 87

Tema: Ljubitelji FICE

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Ljubitelji FICE

Ima li jos zaljubljenika u zvuk i opustenu voznju neunistivog Fice?

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ljubitelji FICE

Pamtim dedu koji je kupio glanc novog fiću davne 1986 godine... Mislim da je to poslednja godina proizvodnje istog... Onaj miris nikada neću da zaboravim... Lično najviše volim one stare verzije sa kontra vratima (suicide)...mislim da su pravljeni do 1968 sa takvim vratima...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Ja sam slucajno postao ljubitelj. Amerikanac za kojeg sam radio u jednoj humanitarnoj organizaciji je bio toliko odusevljen ficom da je kupio jednog u jako dobrom stanju negde 2001. i jos ga sredio onako bas bas. Puno smo se vozili u njemu jer nam je bio sluzbeno vozilo, sa sve onim humanitarnim nalepnicama. Kada je odlazio poklonio mi ga je i od tada ne mogu da zamislim da ga prodam ili odustanem od toga da ga vozim. Ova slicica iz prvog posta je taj fica sa moje svadbe u septembru 2007. Inace, 1979. godiste je.

Aktivan član Bzuva (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

E, da tvoj fica slucajno ne stoji u Bulevaru sa nalepnicom precrtanog kalashnjikova?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Bzuva Pogledaj poruku
    E, da tvoj fica slucajno ne stoji u Bulevaru sa nalepnicom precrtanog kalashnjikova?
    Glavom i bradom, iliti shoferkom i branikom!

Učlanjen
    25.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Hehehe, vidjam ga dosta chesto, i uvek sam se pitao zashto su te nalepnice bash tu... Mali je ovaj svet...

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

postoji klub lhubitelja fice ... mislim da je www.nacionalnaklasa.net .... ili slicno

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Talking Re: Ljubitelji FICE

A ovo je moj adut.

I ja sam ljubitelj fiće... ali novog

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

uuu, ovaj bas deluje mocno. ali meni se ne svidja sto je motor sada napred i sto je mnogo skup. a i tockovi su 15ice... lep je, nema sta, ali fali mu sharm!

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

[font=Verdana]Ма крш. Има преко 200КС, а нема ни тону тежине... Пре неки дан мој рођак се возио у Твингу РС (или како већ иде она њихова Спорт ознака) и ишли за неким БМЊ-ом и улете у неку кривину и БМЊ се извуче, а Твинго прво проклиза, затим удари у ограду и испреврће се... Оно што се мора признати је то да овим двема што су биле напред није баш ништа, али ово двоје од позади су испали из аута прошли са тежим повредама... иначе излетели су са 120км/х, а ја сам јуче са мојом Бравом без икакве муке прошао туда 100км/х, а гарантујем да бих и са 130 уз мало сечење кривине могао да останем на путу... толико о малим и брзим аутомобилима... [/font]

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Malo i brzo, ali samo za pravac.
    Gori su nego bajati muscle automobili. Ovi su barem bili veći i imali zadnju vuču, a ovima je težište mase u prednjem braniku.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni su ti retro događaji u automobilizmu kao upoređivanje Sean Connery-ja i Pirs Brosnana... Znači jedan je original...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

ovo sam slikao pre neki dan. moj je stari a drugar je kupio novog...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako me oči ne varaju, ono su poklopčići sa Juga na tvom fičeku...? Da je moj, potrudio bi se da nađem one originalne ratkapne...

Da...i neki niklovani retrovizor...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

ubio sam se da nadjem retrovizore ali bez srece. on je originalno imao samo jedan i to nije problem naci. ali ja bih da stavim oba zbog preglednosti a par takvih je nemoguce naci. za ratkapne se, priznajem nisam toliko potrudio.... ispravicu to prvom prilikom! inace, auto sam poklonio zeni ko verenicki poklon tako da je sad de fakto njen i ponosno ga cuva! Presvlake su original skaj iz 79.

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    103

Jesu li gume 13" ili 12" ? Secam se da sam kao klinac pomagao dedi dok je radio kocnice na nekom fici i da su 13" bile prevelike za nazad.
    My soul is painted like the wings of butterflies

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Pa 12". Jel se sećaš Nacionalne Klase "gume 135/12"? Nego je isti raspon rupa kao na Yugu/Kecu, pa mnogi stavljaju 13" felne sa istih.
    Samo mi nije jasno šta mu to dodje "djunta". :???:

Učlanjen
    25.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ja taj izraz jedino znam u znachenju dinara...

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Citat Original postavio Dovla Pogledaj poruku
    [font=Verdana]Ма крш. Има преко 200КС, а нема ни тону тежине... Пре неки дан мој рођак се возио у Твингу РС (или како већ иде она њихова Спорт ознака) и ишли за неким БМЊ-ом и улете у неку кривину и БМЊ се извуче, а Твинго прво проклиза, затим удари у ограду и испреврће се... Оно што се мора признати је то да овим двема што су биле напред није баш ништа, али ово двоје од позади су испали из аута прошли са тежим повредама... иначе излетели су са 120км/х, а ја сам јуче са мојом Бравом без икакве муке прошао туда 100км/х, а гарантујем да бих и са 130 уз мало сечење кривине могао да останем на путу... толико о малим и брзим аутомобилима... [/font]
    Zaboravio si samo na jednu sitnicu... statistika je pokazala da se preko 86% udesa dešava usled loše procene ili veštine vozača. Lično, teško mi je da poverujem da Twingo RS prokliza tamo gde auto mnogo veće mase (a time i inercije, osnovni zakon fizike) ne prokliza. I konačno, rođak ti je mnogo inteligentan kad se sa još tri putnika u autu trka, plus sa BMW-om koga ni mnogo jači konkurenti ne pobeđuju.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam sinoć video neku baku koja vozi starog topolina, znači onaj mini Fića :shock:
    Nazad piše FIAT 500 L. Novosadske tablice.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio UltraZvuk Pogledaj poruku
    Zaboravio si samo na jednu sitnicu... statistika je pokazala da se preko 86% udesa dešava usled loše procene ili veštine vozača. Lično, teško mi je da poverujem da Twingo RS prokliza tamo gde auto mnogo veće mase (a time i inercije, osnovni zakon fizike) ne prokliza. I konačno, rođak ti je mnogo inteligentan kad se sa još tri putnika u autu trka, plus sa BMW-om koga ni mnogo jači konkurenti ne pobeđuju.
    [font=Verdana]Возила је нека другарица тог мог рођака (провукао сам кроз причу да су њих две биле напред, а мој рођак и још једна цура позади) и пошто је не познајем не могу да тврдим да је добар или лош возач. Нису се тркали са БМЊом него су само ишли за њим. Оно што је сам узрок несреће је проклизавање задњег краја и мислим да то нема везе са вештином возача... вешт возач би евентуално успео да направи контру и задржи ауто на путу, али то да ли ће ауто проклизати са 120 у некој кривини јако мало зависи од возача... БМЊ је имао веће међуосовинско растојање, знатно шире гуме, вероватно и неког коња више и врло вероватно бољег возача, али оно на шта ја алудирам је то почетно проклизавање које скоро да не зависи од возача већ од као што си ти рекао физике и дефинитивно конструкције аута... [/font]

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    103

BMW je imao pogon nazad.

Citat Original postavio jomini
    Ja sam sinoć video neku baku koja vozi starog topolina, znači onaj mini Fića
    Nazad piše FIAT 500 L. Novosadske tablice.
    Taj Topolino stoji na Novom naselju, kod ona 4 solitera, ali ne znam ulicu...
    My soul is painted like the wings of butterflies

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Superbird Pogledaj poruku
    Jesu li gume 13" ili 12" ? Secam se da sam kao klinac pomagao dedi dok je radio kocnice na nekom fici i da su 13" bile prevelike za nazad.
    12ice su naravno. a rezervna guma je original iz 79. takodje

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Citat Original postavio Dovla Pogledaj poruku
    [font=Verdana]Возила је нека другарица тог мог рођака (провукао сам кроз причу да су њих две биле напред, а мој рођак и још једна цура позади) и пошто је не познајем не могу да тврдим да је добар или лош возач. Нису се тркали са БМЊом него су само ишли за њим. Оно што је сам узрок несреће је проклизавање задњег краја и мислим да то нема везе са вештином возача... вешт возач би евентуално успео да направи контру и задржи ауто на путу, али то да ли ће ауто проклизати са 120 у некој кривини јако мало зависи од возача... БМЊ је имао веће међуосовинско растојање, знатно шире гуме, вероватно и неког коња више и врло вероватно бољег возача, али оно на шта ја алудирам је то почетно проклизавање које скоро да не зависи од возача већ од као што си ти рекао физике и дефинитивно конструкције аута... [/font]
    Diskutabilno je koja je bila brzina...a još diskutabilnije da li je bilo prašine na putu... a možda se i devojka uspaničila od brzine pa je naglo cimnula volan u pravcu unutrašnje strane krivine i sama uzrokovala proklizavanje... ima to mnogo faktora i ne možemo olako suditi auto. Znam samo da, koliko god vi pljuvali po tim automobilima, oni uopšte nisu naivna vozila i ne koštaju uzalud koliko koštaju... Siguran sam da je Twingo RS ozbiljan auto, jer je Renalut ozbiljna firma i ne bi se kockala time.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

[font=Verdana]Слажем се са свиме и цела прича је релативна и дискутабилна, чак сам и у моменту када сам поменуо целу причу поменуо да су ове две напред прошле без и најмање повреде што говори о квалитету и безбедности аута, а ценим да би и ово двоје позади боље прошли да су били везани... Ти мали можда јесу направљени да издрже свашта, али кад ти имаш с једне стране мали аутић са неких 3,5м дужине и гумама ширине не већим од 195-205, а са друге стране ауто од 4+ метара, са гумама ширим од 225 и већим међуосовинским растојањем итд итд онда остаје јасно да је ово мало добро, али ово веће је ипак боље... [/font]

Slične teme

1. 3ds max ljubitelji
    Autor shtefcs u forumu Multimedija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.10.2015., 10:52
  2. Ljubitelji formule 1
    Autor Aleksej_BASO u forumu Video igre
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.06.2005., 17:43
  3. LJUBITELJI S. RAHMANJINOVA
    Autor Fedra u forumu Muzika
    Odgovora: 2