Pekinezer

Bloody Baroness

Zainteresovan član
Poruka
400
Ne mogu da verujem da jos uvek nema tema o pekinezerima...

Pekinezer
Majmunsko lice i lavlje srce
Ime: Pekinezer
Idealna visina: 15-25 centimetra
Težina: 1,5-6 kilograma. Pekinezer čija težina ne prelazi 2,6 kilograma nekad je nošen u širokim rukavima kimona i bio je najpopularniji pas u Kini.

Životni vek: 10-15 godina

Karakteristike: Ovaj maleni pas s jakim kostima deluje groteskno, a dok hoda izgleda kao da se valja po tlu. Pekinezer ima široku glavu i na njoj krupne, tamne, blistave, razmaknute i blago buljave oči. Lice je pljosnato, sa tamnom nabranom njuškom i spuštenim, srcolikim, dugim i paperjastim ušima. Vrat je kratak i jak.
Narav: Pekinezer je veoma hrabar pas, ponekad čak i previše. Osetljiv je, nezavisan i izuzetno umiljat sa gazdom, ali veoma nepoverljiv prema strancima. Tvrdoglav je, svojeglav i ume da bude težak na hrani. Nekad odbija da jede zato što nije gladan, a nekad samo da bi osporio gazdin autoritet. Kad voli, pekinezer je veoma ljubomoran. Dosta laje, zato je dobar pas čuvar. Ne preporučuje se porodicama s decom koja vole grube igre.

Krzno: Dlaka je prava, gusta i mekana, različitih boja, na vratu grivasta.

Nega: Ako preterate s hranom, brzo će se nagojiti. Ako niste iskusni, dovedite veterinara da vam pomogne u porađanju skotnih ženki, jer porođaj zna da bude težak. Neki pekinezeri ne vole šetnje, zato ih morate naterati da vežbaju, kako bi ostali zdravi. Neophodno je svakodnevno četkanje dugog, dvoslojnog krzna, naročito u predelu donjeg dela leđa. Svakodnevno mu čistite lice, oči i zube i proveravajte da li na dlakavim šapama ima čička, žvake ili nekog drugog stranog tela. Uz pažljivu negu i dobru ishranu vaš pekinezer će doživeti duboku starost.

Poreklo: Po legendi, ova vrsta je nastala kada se lav zaljubio u majmunicu. Snaga ove ljubavi je raznežila bogove i oni su im dozvolili da žive zajedno i da se množe, pa je iz tog "braka" nastao pekinezer: pas majmunskog lica i lavljeg srca.

Pekinezer je u Kini smatran za jedno od obličja legendarnog Fu psa, koji je terao duhove. Kinezi su ovog psa poštovali kao polubožansko biće. Obični ljudi morali su da im se klanjaju, za krađu pekinezera sledila je smrtna kazna, a posle smrti cara njegovi pekinezeri su žrtvovani da bi ga štitili i u zagrobnom životu.

Tokom Drugog opijumskog rata francuski i britanski vojnici su pljačkali Letnju palatu. Mada je carskoj gardi bilo naređeno da pobije sve pekinezere, kako ne bi dospeli u ruke "stranih đavola", pet psića je preživelo i 1860. godine odvedeno engleskoj kraljici Viktoriji. Od tog ratnog plena potiče moderan pekinezer. Evropski standard za ove pse, uspostavljen 1898. godine, navodi da je pekinezer pas za fine ljude.
:D



S T A N D A R D Pekinezer Sekcija 8 Standard br. 207- Kina/V.Britanija Opšta pojava: Mali, dobro izbalansiran, zbijen, dostojanstven, kvalitetan. Karakteristike: lavlje pojave držanja, oprezan i inteligentan u izrazu. Temperament: Neustrašiv, veran, rezervisan, ali ne bojažljiv ili agresivan. Glava i lobanja: Glava je velika, proporcijalno šira nego dublja, lobanja široka, prostrana i ravna između ušiju, nije zaobljena, široka između očiju. Njuška veoma kratka, široka. Nozdrve duge, otvorene i crne. Labrnje prostrane, dobro naborane sa čvrstom donjom vilicom. Profil je ravan, sa dobro postavljenom nosnom pečurkom između očiju. Stop izrazit. Neophodno je da nos, usne i ivice očiju budu crni. Oči: Velike, čiste, okrugle, tamne i sjajne. Uši: Srcolikog oblika, usađene u ravni sa lobanjom i nošene priljubljene uz glavu, pokrivene dugom, obilnom i paperijastom dlakom. Ivica uha, ne treba da se spušta niže od linije njuške. Usta: Pljosnate usne, ne smeju se videti zubi i jezik. Jaka donja vilica je obavezna. Vrat: Veoma kratak i debeo. Prednji deo: Kratak, zbijen, teške kosti prednjih nogu. Kosti su blago savijene, ali jake, dobro povezane u ramenima. čvrstina je neophodna. Telo: Kratko, sa širokim grudima i dobro postavljenim rebrima. Dobro povezane prednje noge, sa jasnim strukom, leđa ravna. Zadnji deo: Zadnje noge su lakše od prednjih ali čvrstog i dobrog oblika. Uzan stav zadnjih nogu, ali ne kravlje pete. čvrstina je neophodna. Šape: Velike i ravne, nisu okrugle. Psi su stabilni na nogama, ne ovlaž oslonjeni. Gledano od napred, prednje šape okrenute neznatno u polje. Rep: Visoko usađen, čvrsto nošen, neznatno zavijen preko leđa sa bilo koje strane, duge paperjaste dlake. Hod: Spor, ponosit, uvijajući hod prednjeg dela izatvoreni hod zadnjeg dela. Ovo tipično kretanje ne sme biti praćeno uvijanjem zbog uskih ramena. Veoma je važno da hod bude sasvim korektan. Dlaka: Duga i prava sa obiljem grive koja se produžava preko ramena obrazujući pelerinu ili okovratnik ( volane oko vrata). Pokrovna dlaka je više gruba sa obilnom podlakom. Ova paperjasta dlaka na ušima, nogama, butinama, repu i prstima je obilna. Boja: Dozvoljene su sve boje i oznake, izuzev albina i boje jetre. Može biti delimično obojen raznim bojama, pri čemu šare ne moraju biti pravilne. Veličina: Idealna težina ne prelazi 5kg, za mužjake i 5.5kg za ženke. Psi mogu izgledati mali ali biti iznenađujući teški kada se podignu. Teške kosti i krupno, dobro građeno telo su bitna karakteristika ove rase. Mane: Sve što odstupa od gore navedenog smatra se manom i ocena stoji u proporciji sa stepenom izraženosti mane.


Ima li ko od forumasa pekinezera, postavljajte slike, komentarisite...:D


:bye:
 
Ja imam dva pekinezera... Majku i cerku... Jedna ima 5 god, a ova druga 2..
Mnogo su slatke, ali me mladja potpuno ignorise.. Odaziva se samo kad je moja mama zovne, mene qlira, ponasa se ko da je retardirana:D Ne znam sta da radim s njom..:D dok mi je stariji pekin manje- vise dresiran... Zna sama kuci da se vrati (bezala je vise puta, pa se posle vrati), donese baceni predmet, kad vidi povodac pocinje da laje i grebe vrataXD... E da i uopste nisu prgave...XD
Moj "kratki" referat..
 
Moja tetka i techa nemaju dece ali imaju pekinezera, tako dobro komuniciraju da imam nekada osecaj da prichaju sa njom... Mnogo je prgawa, al je wishe matora. Ok je, smo da se nemazi ili da se podigne ruka na gazde... DSluchajno mi se desilo par puta kada u toku razgowora, sa techenom ili tetkom...
Zlatan chuwar...
:heart: mnogo je wolim, al na daljinu :lol:
 
Moji roditelji imaju odgajivacnicu pekinezera "exra bambi" fci 3327 Pozarevac
Ako nekome treba savet o bilo cemu neka slobodno pozove na 012/211-789
Inace pekinezerima se bave oko 20 godina
 
Vidim nema slika, pa reko' da se napravim malo pametan ! :lol:

pekinezer.jpg
 
ja sam imala sve ukupno 4 pekinezera :D
jedan je bio crno-beli i bio je stvaaarno poseban <3 koliko ja znam, crni i beli su veoma retki.
2 kraljevska [valjda se to tako zove... bili su bas krupni i imali su velike glave :D]
i jedan braonkast. (:

u principu ne volim ove pse jer su ruzni xD znam, znam, imala sam 4 pekinezera a ruzni su mi xD debil xD moja strina ima crnu zenku vise od 10 godina ali je u stvarno losem stanju. [ne zbog nebrige vec zbog starosti]
 
Lepo psi... Cuo sam da imaju lavlje srce i mislim da je to tacno.
Najvise mi se svidja sto hoce da brane gazdu. Cim dignes ruku na gazdu, on pocne da rezi...:D
 
Temu otvaram jer imam pekinezera vec 5 godina,i stvarno ne mogu da zamislim kako bi se sve izdesavalo da on nije usao u moj zivot...Inace me zanima sta mislite o ovoj vrsti pasa ???
 
Volela bi da imam malog slatkog pekinezera,gde da ga nabavim i koliko kosta?http://forum.krstarica.com/images/smilies/th_bye.gif


Poklonicu ti ga,cim oteram pekin-ku na parenje.... ;) Stvarno su divni psi,veoma umiljatog izgleda pogotovo kada su mali (msm u drugoj-trecoj nedelji zivota).... Slozio bih se da su prgave naravi,ali ne uvek...kad je u pitanju odbrana gazde tu su najbolji,sto mi se svidja ali takodje mogu biti i veoma mirni i povuceni psi... SVE U SVEMU SUPER SU..... :super: :super: :super: :super: :super:
 
ne razumem, šta se to toliko izdešavalo? kaži mi....
inače smatram ih za vrloo nervoznu rasu, ne gotivim previše ali imala sam prelepog žutog mešanca pekinezera, prelep je bio. ukrali su mi ga...:sad2:
 
ne razumem, šta se to toliko izdešavalo? kaži mi....
inače smatram ih za vrloo nervoznu rasu, ne gotivim previše ali imala sam prelepog žutog mešanca pekinezera, prelep je bio. ukrali su mi ga...:sad2:

Sta se sve izdesavalo :whistling: ...ako bih ti poceo pricati.......to bi veoma dugo trajalo.......oni su poznati kao nervozna rasa,sto ne poricem ali su veoma vezani za gazdu i spremni da sa svojim malenim ali lavljem srcem odbrane bilo kakav napad upucen na svog gazdu... e bas se o tome radi....

Primeri :

1.
Jednog lepog suncanog dana....(da preskocimo ovo sranje :D ) pozvao sam druga na basket kod mene kuci,i tako igrali,igrali i igrali ( to je sve posmatrao moj maleni prijatelj ((pekinezer)) dok nije doslo do problema...Iako je on moj najbolji drug,i ja i on (cak on malo vise) smo poznati po mrskoj naravi,tj oboje smo "tankih" zivaca ... e bas to je i izazvalo problem...naime doslo je do svadje zbog njegove "kradje" poena(no i to nije toliko vazno vratimo se na temu) ..... e nakon te svadje zapocinjemo sve grubiju igru,grubije duele,pocinjemo obojica da lagimo itd.... sve do jednog trenutka kada je doslo do bas grubog duela gde me je on odgurnuo i ja sam odleteo skoro 2 metra i kojim slucajem pao bas ispred pekinezera...nakon tog pada ispred njega uvideo sam koliko on meni i ja njemu znacim...on je odmah potrcao ka mom prijatelju sustigao ga (jer je ovaj poceo da bezi) i ugrizao za trenerku...srecom nije doslo do ozbiljnijeg kontakta(hvala bogu), a i moj "dzukac" je vakcinisan tako da mu nista ne bi falilo hehe(sala mala) ipak stavio mu je do znanja sa kim se kaci tako sto ka je oterao na obliznju ogradu...

2.
Ovaj ce biti kraci samim tim sto je i jednostavniji...Nakon povratka iz vecernje setnje naisli smo na 2 lutalice koje su meni bile do pojasa a da ne pricam o pekinezeru ;) i pocele da preze na nas...Od straha(jer mi je tad bilo samo 12 god.) ispustio sam povodac koji je vezao pekinezera,i on je odmah odjurio za tim lutalicama...Ne bih da se hvalim ali pokazao je takvu hrabrost kakvu mozda ne poseduju ni pojedini bernandinci(jer su 20 puta veci od njega) da je odjurio te lutalice na 50-tak metara od nas dvoje,i zahvaljujuci cudu,jer sam taman pomislio da ce ih juriti jos toliko on se okrenuo i vratio meni,svojim pogledom govoreci mi da smo bezbedni.....


ZAR TI OVO NIJE DOVOLJNOOOOOOO ????? :bye: :bye: :bye: :bye:
 
Nova sam na forumu i ne snalazim se najbolje...
Imam veliki problem i ne znam kako da ga resim pa sam odlucila da se uclanim...
Obozavam pse i od 8g zivim sa psima..ali do sada nisam imala ovakav problem.
Imam pekinezerku Masu od 1god i 5mes, jako smo se radovali kada nam je dosla u kucu...postavili novine svuda i postepeno smanjivali tu povrsinu kada smo poceli da je izvodimo u setnje..
Medjutim ona nikada nije prestala da piski u stanu..obicno to radi na plocima u kuhinji..nekada to bude 1 a nekada i vise puta na dan, u setnju ide sada 4x a isla je 6x do pre par meseci.
Pitali smo veterinara on nam je savetovao da sklanjamo vodu oko 18h..probali smo i bude dobro jedan dan, sledeci dan ne. Ponekad piski tokom noci a nekada kada se taman obradujemo da nije nista uradila, upisa se tokom dana..Ocajna sam jer imam dete od 6g, trudna sam i usvojili smo preko FBa jos jednu pekinezerku pa mi je ovo stvarno previse...HITNO MOLIM ZA POMOC.
Da li mozda postoji neka skola gde bi mogla da je dam ili vec nesto, na ivici sam snaga..
MOLIM ZA POMOC
HVALA
 
:D E pa da prestavim moje Pekinezere :D
Int.CH,Multi Ch,BISS. ALEXANDER MOON ASTARTE GOLD

JCH.SRB,JChMK, CH.SRB,CH.BiH,CH.HR, CH.MK, CH.BG,
*** 7 x B I S ***
Open championship of Czech republic
Open championship of Slovakia
Open championship of Slovenia
Open championship of Hungarian
29 x Exc , 5 x PRM, 26 x CAC, 18 x CACIB, 26 x BOB, BOG1, BOG2, BOG3, R.BISS ,
3 x BIS PUPPY , Club Winner ,07,08, 7 x B I S !!!
- EURO DOG SHOW ZAGREB *07, The best puppy of the show days BIS 1 !!!
- EURO DOG SHOW BUDAPEST *08, Open class, exc, V 3 !!!
- WORLD DOG SHOW BRATISLAVA *09, Shampion class,V 2,exc,R.CAC !!!
- EURO DOG SHOW SLOVENIA 2010 ,Shampion class,V3 !!!
- CENTRAL-EASTERN EUROPEAN WINNER *08 !!!
- CRUFTS QUALIFICATION 2009 !!!!!!!

Sir: Int.CH. RENWAR MASTERPIECE

Dam:CH. MY SWEET CAROLINE in Bast



Odgajivac : Mr. RAFAL FIRST ,POLJSKA

Vlasnik : PREDRAG VASILJEVIC


aleksmadjarska2_resize-1.jpg


Ch.LIVANDA SERENADE

2xCAC,CACIB,2xBOB, R.BIS
WINNER SPECIALITY TOY CLUB SHOW - BELGRADE 2011

Sir: CH.UK. LIVANDA SANTANA
Dam: CH. LIVANDA PICTURES OF LILY

Odgajivac:Mr.S.&Mrs.ANDREA LIVESEY , UK
Vlasnik: PREDRAG VASILJEVIC

livandaextra_resize-1.jpg


Pas iz mog uzgoja JChItaly .Venecija Charlie Brown
charliitaly-1.jpg


Slike ostalim pasa ,u narednim postovima
S,Postovanjem
Predrag Vasiljevic
Pekingese kennel Venecija
www.venecija.co.rs
 

Back
Top