utrogestan?sta se desava?zabranjen-na crno prodaja?

SlavicaRM

Početnik
Poruka
7
Zabrinuta sam!2005god. sam imala spontani,cuvala sam trudnocu UTROGESTANOM-prodavao se normalno u apotekama!Sada sam hvala Bogu opet trudna,zbog rizika opet mi ginekolog preporucuje da ga koristim <tesko ga je naci u apotekama>njegov komentar?Nasla sam ga,ali prosto receno ispod tezge!Ljudi da li je normalno da se lek prodaje na crno?Za moju bebu bih i izmet jela samo da joj bude dobro,ali LEKOVI ISPOD TEZGE?:rtfm:,:otkacio:,:dash:
 
Ma strasno, osecala sam se ko da kupuje drogu a ne lek...sacekam da svi izadju iz apoteke, pa onda da me ona vidi sa sve stomakom(prodavacica, da ne misli da je inspekcija)...Da ne pricam koliko kosta, jedna kutija nije tako strasno al kad se pomnozi da mi je trebalo 3-4mesecno:roll:
Lek kupujem "ispo tezge", trudnocu vodim privatno(jer ne smem da se prepustim-i sebe i bebu- starim aparatima i nemarnom osoblju u DZ) i onda se pitam, zasto placam socijalno?:dash: Zbog doznaka:dash::rtfm:
 
Ma strasno, osecala sam se ko da kupuje drogu a ne lek...sacekam da svi izadju iz apoteke, pa onda da me ona vidi sa sve stomakom(prodavacica, da ne misli da je inspekcija)...Da ne pricam koliko kosta, jedna kutija nije tako strasno al kad se pomnozi da mi je trebalo 3-4mesecno:roll:
Lek kupujem "ispo tezge", trudnocu vodim privatno(jer ne smem da se prepustim-i sebe i bebu- starim aparatima i nemarnom osoblju u DZ) i onda se pitam, zasto placam socijalno?:dash: Zbog doznaka:dash::rtfm:

Bez veze jeste ali pokusaj da ne razmisljas o svim tim glupim stvarima koje te nerviraju. Budi pozitivna, gledaj na to kao "Hvala Bogu pa postoji i ovo "ispod tezge" pa mogu uciniti maksimum za svoju bebu" Dve trudnoce su mi bile kontrolisane, u prvoj sam lezala 6 meseci u bolnici i primala iskljucivo lekove iz "humanitarne" pomoci jer drugih nije ni bilo. Znala sam sta je i kako je ali...Morala sam a sto se mora mora se.
 
Ma strasno, osecala sam se ko da kupuje drogu a ne lek...sacekam da svi izadju iz apoteke, pa onda da me ona vidi sa sve stomakom(prodavacica, da ne misli da je inspekcija)...Da ne pricam koliko kosta, jedna kutija nije tako strasno al kad se pomnozi da mi je trebalo 3-4mesecno:roll:
Lek kupujem "ispo tezge", trudnocu vodim privatno(jer ne smem da se prepustim-i sebe i bebu- starim aparatima i nemarnom osoblju u DZ) i onda se pitam, zasto placam socijalno?:dash: Zbog doznaka:dash::rtfm:
Isti slucaj.Ko da smo kriminalci a ne trudnice koje se bore da sacuvaju svoju bebu:dash:
Samo vodite racuna kad kupujete lekove da su u roku.Sto se tice utogestana bila je neka fora sa hranom dal se pije pre ili posle jela? Vec sam zaboravila.Bacila sam sve kutije,tako da nemogu da procitam.Ima na ovim stranim sajtovima puno o tom leku pa izguglajte malo.
Poz za buduce mame:bye:
 
Zabrinuta sam!2005god. sam imala spontani,cuvala sam trudnocu UTROGESTANOM-prodavao se normalno u apotekama!Sada sam hvala Bogu opet trudna,zbog rizika opet mi ginekolog preporucuje da ga koristim <tesko ga je naci u apotekama>njegov komentar?Nasla sam ga,ali prosto receno ispod tezge!Ljudi da li je normalno da se lek prodaje na crno?Za moju bebu bih i izmet jela samo da joj bude dobro,ali LEKOVI ISPOD TEZGE?:rtfm:,:otkacio:,:dash:

I ja sam ga koristila u trudnoći jedva sam ga nalazila. Samo moj ginekolog uvek preporučuje da se ne pije nego stavlja kao vaginaleta jer je težak lek za jetru. Sad mi je drugarica trudna,isti nam je ginekolog,i njoj je rekla da uzme utrogestan i da ga koristi kao vaginalete.
 
I ja sam ga koristila u trudnoći jedva sam ga nalazila. Samo moj ginekolog uvek preporučuje da se ne pije nego stavlja kao vaginaleta jer je težak lek za jetru. Sad mi je drugarica trudna,isti nam je ginekolog,i njoj je rekla da uzme utrogestan i da ga koristi kao vaginalete.

Da li znate koliko znate drugarica koje su u trudnoci koristile utrogestan? Meni se cini da danas njega koristi svaka druga trudnica...e pa sad, ko koga tu stiti...nemam pojma...aA KO STITI TRUDNICE..:dash:da obijaju pragove apoteka dok i ona treba da cuvaju trudnocu tim utrogestanom....:dash::dontunderstand:
 
istu muku mučim, tražim po celoj jadnoj Srbiji kontarceptiv stediril i nigde ga nema, nigde!!! Naravno, našla ga na crno a košta nekih 350 dinara. Žalosno, jako žalosno! A čeka me vantelesna idućeg meseca i naravno svi lekovi za stimulaciju su na crnoj listi. Nakon toga utrogestan, jooooooooj, plače mi se.............A kao se bore protiv bele kuge.....
 
Nije stvar u licenci, nego u zastupstvu.
Ne znam sta je tacno problem ali znam da su neka od nasih zastupstva probali da srede te papire i da nije islo.
Fabrika koja pravi utrogestan je prodata nekoj drugoj fabrici, pa ova nekoj trecoj i u toj silnoj administraciji ne moze da se dodje do onoga ko ima pravo da da zastupstvo nekome.
Otprilike tako nekako.
Jeste da nam je zdravstveni sistem spor ali nekada nije problem ni do nas.
 
Taj lek se pravi i u Francuskoj i u Grckoj.Ne mogu da verujem da ni jedna fabrika nece da saradjuje???
Da je neko ozbiljno hteo da uveze taj lek nasao bi nacina kao i za sve druge lekove.Tu je u pitanju neka igra, a glupo je da mi nagadjamo sta je i da se nerviramo. Dzabe mi ovde kukamo. Lek ce se i dalje prodavati ispod tezge,a trudnice ce i dalje da se osecaju ko poslednji lopovi i da cekaju da se apoteka isprazni nebi li kupile LEK KOJI IM TREBA.
 
Ma ok dr,ja potpuno razumem problematiku uvoza jer radim u spediciji,a pre nekoliko godina sam radila bas taj posao - uvoz lekova,medicinske opreme,hum.pomoci i dr,tako da mi je sve to poznato. I mogu ti reci da jeste tesko,ali nije nedostizno.Da se neko samo malo potrudio dobio bi.Stranci bi obe rucke prihvatili da imaju jos jednu zemlju kao trziste,a kako kod nas svaka druga trudnica pije Utrogestan verujem da bi im se isplatilo.
 

Back
Top