Ne znam da li je neko vec zapocinjao ovu temu, ali svejedno. Interesantno je cuti razlicita misljenja u vezi formiranja zajednicke regionalne lige na nivou bivsih Yu republika. Milsim da bi ta Liga poboljsala znatno kvalitet i finansijsku situaciju velikih klubova, i tako bi uvijek neko sa prostora bivse Yu mogao ravnopravno ucestvovati u euro takmicenjima. Mislim da u ovakvim "fildzan" ligama svi gubimo. Mislim bez uvrede, ali klubovi koji su prije raspada igrali po mahalskim-nizerazrednim ligama, danas "glume" velike klubove! Radi objektivnosti, ja cu uzeti za primjer nasu ligu, znaci Premijer ligu u BiH: slusajte samoo nazive kllubova pa se sjetite (ovi stariji naravno), jeste li ikad culi za ove klubove (koji za razliku od vase lige gdje,kako cujem veci klubovi kupuju sudije, ovdje je obrnuto - gostovanje bivisih Yu prvoligasa u ovim selima znaci da nema sansi da izvuku jedan bod. Cesto je zabranjeno i snimanje utakmica, pogotovo kad gostuju Zeljo ili Sarajevo): Siroki brijeg, Zrinjski, Posusje, jedno 10 timova Rudar iz PM(10 BH sela) itd, da vas ne davim vise. Kako vi vidite zajednicku ligu od nekih recimo 14-18 klubova, naravno iz svake republike po dva i vise. Naravno i ovi danasnji prvoligasi bi imali sansu da ulaskom u tu ZAjednisku ligu izbore put u Evropu, ako budu dovoljno dobri. Nesto kao Goodyear liga! Mislim da ove danasnje lige bukvalno unistavaju velike klubove, a idu u korist malim klubovima koji nisu ni sanjali da ce jednog dana u istom takmicenju igrati protiv Zvijezde, Partizana, Sarajeva, Zelje, Dinama, Hajduka itd ! Sta mislite ?