Kafana Foto caffe

slazem se sa danetom,
svaki objektivan master ce ti reci (posto osnove znas) da gledas majstore i ucis iz njihovog iskustva, subjektivan ce ti reci to moras tako i tako kao ja, a ti neces ni jedno ni drugo vec nesto svoje, a ako dosad nisi izgradila svoje e onda...
ako neces PS nemoj ga koristiti, a ako ti se to nesvidja onda neznas sta hoces. Ps postoji od prve fotografije samo se zvao mracna komora i morala je da se koristi sve do pojave printera a niko ozbiljan svoje filmove nije direktno iz aparata stavljao u printer pa kacio na izlozbi.pozz
 
onda se spremi da puknes bruka para za neki dobar aparat, koji ce imati PS u sebi :) isto ti je da li ce npr. D300 da ti da kontrast, pojaca boje ... ili ces to u PS da uradis. svaki aparat ima u sebi mali PS.
 
E, kopirala sam ovo sa Balkana...

"

Ovog meseca se zavrsavaju tri velika konkursa koji su organizovani od strane Refoto casopisa i njegovih sponzora. Veliko finala za ova tri konkursa koji traju vec celu godinu dana je zakazano sa sledeci broj casopisa, koji bi se trebao pojaviti oko 20 novembra. Ostalo je jos nedelju dana za slanje fotografija. Poslednji rok je 10. novembar.

-Konkurs "Praksa na delu" - za ovaj mesec tema je "fotografije za kalendar". Potrebno je poslati 6 ili 12 fotografija za imaginarni kalendar, a pozeljno je, ali ne i obavezno uraditi dizajn celog kalendar.

-Najbolja digitalna fotografija- Slobodna tema, maksimalno 10 fotografija.

-Autoportret- maksimalno 10 fotografija po autoru format 13*18cm (minimalno) 300dpi

Fotografije mozete slati uz popunjen kupon iz najnovijeg broja Refoto-a na kome cete naci i adresu i detaljnije informacije.

Interesuju me vazi komentari na Refoto-ve konkurse. Koliko vam se svidjaju fotografije koje su do sada birane za prva mesta? Da li znati koji ce to DSLR Nikon biti prva nagrada? Koliko se moze racunati na potpuno fer dodelu nagrada?"


Bla...ja bas mislila da posaljem. Verovatno i hocu, pa sta bude.
Nego ne znam kako ovo da namestim, pa ako moze neko da mi objasni? :P

maksimalno 10 fotografija po autoru format 13*18cm (minimalno) 300dpi
 
pa moze da ti ne treba i bez toga da kupujes prebudzeni aparat ali svakako neke male korekcije ces morati da radis u njemu... ...a i neko ti je vec dizao samopouzdanje, eto da se ponovi nije na domet- dobre su ti fotke... nije potrebno da bude iz aparata...


a za takmicenje/ konkurs...mnjah... nisam kvalifikovana :(
 
muahahaha... zene vladaju!

ja sam tu jer sam self-proclaimed dzabalebaros... a ti... da bi me dodatno zezala ;)

a to za pripremu za stampu... meni nikada nece biti jasno ako je fotografija x*y cm a rezolucije toliko i toliko i kakve veze to ima sa onom drugom rezolucijom... i tralalala... treba neko da me posedne i da mi lepo objasni jednom za svagda...

...mislim da cu da navatam zrtvu koja radi u stampariji i na pripremi za stampu za vikenad... ako ukapiram, objasnicu ti ;)
 
Hmmmm...kaze minimalno 13x18? Je l' to znaci da moze da bude i veca i u bilo kom vecem formatu? I to je ono gde podesavam velicinu "image size", nije nesto pedeseto????

Evo sta mi je rekla devojka koja je vec slala fotke...

"Tih 300dpi su ti tačke po inču a treba da podesiš u PS-u, u Image size-Resolution, obično je 72, tu samo prepravi na 300, ja sam još i dimenziju odnosno broj piksela smanjila u tih 300 dpi, fajl mi bio ogroman pa sam uskladila sa traženom veličinom (13 X 18cm)! "

Ako je to to, onda nije strasno.

Eksperti, javite se! Hitno! :lol:
 
Ma nisam. Danas mi je ucitelj analizirao fotke, sutra ce jos, pa tek onda da razresim ovu misteriju. Treba da nabavim novi broj casopisa, posto mi treba neki kupon i onda kad se svi uslovi ispune, da vidim, da li ce to uopste na vreme da stigne, ako posaljem. :lol:
 
Ma izgleda da meni niko ne moze da pomogne.
Kad stavim te trazene cm, i podesim rezoluciju na 300 fotka se toliko uveca, ispada da ima 45 mb!!!! Zablokira mi se racunar.
A kao tako treba, pitala ja ove sto su slali.:neutral:
Qko samo upisem rezoluciju 300, onda se fotka smanji.:otkacio:
 
Ako snimash u jpegu bude 45Mb...:eek:?ququ....:dash:
Ma da Ti ne snimahs to u TIFFu i to 16bitnom...?Jer jedino tako mogu biti tolike fotke...Pazi DPI-dot per inch Ti je kjao shto naziv kaze broj tachaka po inchu koji ne menja ukuppnu rezoluciju fotke dok rezolucija 800x600 ili 3000x2008 ili koliko god pixela je broj ukupne kolichine senzora koju aparat moze da zabelezi...E sad DPI se menja samo zato shto na NETU 72 DPI je uglavnom dovoljno da slika izgleda ok-dok za shtampu se ta vrednost krece 200-300 DPI...e sad neki kazu MIN 300 neki 150...ALi to je vrlo relativno,i ne treba da se opterecujesh oko toga...E da sadf zvirnuh u PS-kad menjash DPI izkljuchi opciju u image size resample image-ako to ne uradish on sa porastom DPI menja i rezoluciju fotke...ako to iskljuchish NE
 
Ma bre, ne treba nista, samo da ti fotka buse minimum 3.2 mpx, tako sam i mislila, kakvo povecavanje, kakvi bakraci. Trebalo je odmah na Zoni da pitam, a ne da izludim usput...:lol:
 

Back
Top