Kafana Foto caffe

Kako sortirate i organizujete svoje fotke ? Bas me zanima. Ja npr imam particiju od 80gb samo za fotke... na njoj folder 2009 pa u njemu Januar Februar itd.. foldere i onda u njima napravim jos jedan folder i nazovem ga po onom sta sam fotkao. Npr fotkam sajam motora u Bg-u, folder ce se zvati "Moto Sajam BG" Znaci ide 2009/MART/MOTO SAJAM BG/ i onda kada napunim hard, prerezem sve na diskove i lepo sve u arhivu.
 
Ja sam pre držao sve u jednom folderu "slike"

Taj folder mi i dalje stoji na externom hadr disku od 500gb, a interni mi je isto toliko :)

Al me svakako mrzi da sve to prebacujem sa kartica na folder, itd itd samo izaberem šta mi treba za upload ili edit, prekopiram u neki levi folder i tako da mi sve slike već godinu dana stoje na karticama.

Imam 15 sd kartica po 2 gb, na svakoj se nagura po 500 slika ... nije mi još zahvalilo :)
 
Meni organizacija fotki izgleda ovako:
Imam foldere: 100CANON, 101CANON, nove, new folder, new folder1, slike, onda foldere sa imenima dece i prijatelja, pa folderi sa imenima obradjene, postovane, za obradu, pa jos poneki folderi gde su slikenekih poslica.
Onda kako sta slikam stavljam fotke gde treba da se nadju, bar kako je mislim da treba, i redovno pravim bekap.
A da cesto brisem fotke koje mislim da treba da brisem.
 
Ако причамо о сортирању фотки...ја сам пробао на више начина.
Може по времену фотографисања, данима или месецима...после сам прешао на догађаје, кад се нешто деси, једна комплетна прича узима један фолдер. Типа, посета Богдановом салашу, излет до Златибора...без обзира на то којих све слика има унутра. А унутра буде џумбус :)

Е данас их организујем другачије...по врсти фотографије, без обзира на време кад је сликано или где сам се налазио...сад су називи фолдера, портрети (нема везе чији), улицом, пејзажи, заласци сунца...итд.

За сад сам са таквом организацијом задовољан...видећу да ли ћу на томе и остати, време ће показати. Можда неком више одговара да се организује према датумима, ја са њима лоше стојим...па сам зато то баталио, уосталом најважније је да се фотографија пронађе, кад је потребно, што пре, па ма како да смо се организовали. И ово све наравно важи за "моје" фотографије, а кад сликам нешто за посао...онда то огранизујем обавезно по догађају...типа, дан школе 09, јесењи крос 08...итд.

Надам се да нисам удавио...:)
 
s obzirom na to da radim filmom koji se skenira... svaki skenirani film je na posebnom disku... a ono sto je na kompu je uglavnom u "canona ae-1" folderu sa podfolderima meseca...

...ono sto je digitalcem je po datumima... nista spektakularno novo... ali cenim da je ovo sa diskovima poprilichno dobra stvar... narochito kada zagine ceo laptop pa treba sveopsti format da se radi... :|
 
Kako sortirate i organizujete svoje fotke ? Bas me zanima. Ja npr imam particiju od 80gb samo za fotke... na njoj folder 2009 pa u njemu Januar Februar itd.. foldere i onda u njima napravim jos jedan folder i nazovem ga po onom sta sam fotkao. Npr fotkam sajam motora u Bg-u, folder ce se zvati "Moto Sajam BG" Znaci ide 2009/MART/MOTO SAJAM BG/ i onda kada napunim hard, prerezem sve na diskove i lepo sve u arhivu.

.. isto tako, znači godina, pa mesec, pa datum.. jedino ako je nekwi specifičan događaj, ondak to tako i nazowem: koncerat, strka, tekma, ajero miting, etc. etc...
sheteat-1.gif
 
s obzirom na to da radim filmom koji se skenira... svaki skenirani film je na posebnom disku... a ono sto je na kompu je uglavnom u "canona ae-1" folderu sa podfolderima meseca...

...ono sto je digitalcem je po datumima... nista spektakularno novo... ali cenim da je ovo sa diskovima poprilichno dobra stvar... narochito kada zagine ceo laptop pa treba sveopsti format da se radi... :|

.. prošle godine je bijo sto kinti...:think:
 

Back
Top