Spasila bih iz azila
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Spasila bih iz azila

Zainteresovan član GoldenRetriver (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Question Spasila bih iz azila

Želela bih da spasim jednu životinjicu iz azila,ali me veoma zanima sva procedura i sve što bi mogli da mi kažete o azilu i uzimanju pasa odande..
    Bila bih vam veoma zahvalna...
    Moderatori,ako vam se tema ne dopada ili mislite da nije OK,obrišite je.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Podrazumevano Re: Azil

pa odes i usvojish psa....

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

a jel hoces da uzmes psa za sebe ili samo da ga izvadis odatle i sta posle sa njim?
    koji azil je u pitanju?

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

O kom azilu se radi? U principu je jednostavno, ako je ozbiljniji azil ispostavljaju ti pitanja da procene da li si podoban usvojitelj. Mozda se i neki ugovor potpisuje, ne znam, u svakom slucaju nije komplikovano i najbolje da pozoves taj azil i direktno pitas njih.
    I svaka cast

Zainteresovan član designpara@gmail.com (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

da li zna neko dal ima u nekom azilu u bg-u mali crni macor na usvajanje?

Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Malog crnom mačora može neko da ti pokloni.
    U pitanju je azil u Zrenjaninu...Mislila sam da ga usvojim za sebe.
    Znam da je ,,odeš i usvijiš psa",nego sam čula da postoje razni uslovi,pa čak i da ako ti slučajno kuca ugine za nju plaćaš 100€...i sl.Pa želela sam da me posavetujete na šta bi trebalo da obratim pažnju...i sl...?

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ma ne verujem u to, sta ima ti njima da placas ako ti pas ugine. Obrati paznju da li je pas zdrav, odvedi ga odmah kod veta i to je to.

Aktivan član mina21bg (avatar)
    Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

placas 100 e?kakva glupost!uslovi su da ne moze da ti pobegne iz dvorista ako je dvoriste..znaci da je na sigurnom,da s eobavezes da ces ga lepo cuvati,brinuti i leciti i da ga nikad neces napustiti!!

Zainteresovan član designpara@gmail.com (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Pa evo ako neko ima da mi pokloni crnog malog macora nek se javi, odmah bi ga uzeo. Gde ima sve azila u bg-u, ako bi neko mogao da mi napise adrese bio bih zahvalan. Verovatno bi vec sutra otisao i uzeo neku macu, ne mora cak ni da bude crna, ali je pozeljno...

Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ja ne znam za Bg...Ali (verovatno i znaš) možeš da odeš u temu Pokloni kuce,mace i ostalo i tamo pitaš,a ima jedna jako slatka maca od Tanje MB,i ona je iz Bg...Ja bih je odmah uzela da sam iz Bg.
    Pa hvala vam,ja sam se baš zaćudila za to palćanje,reko jednog dana(ne daj bože,ali nažalost)će uginuti,makar od starosti,zar ne?
    Znam da ću sada ispasti najgluplja osoba na celom ,celcatom svetu...ali...pa...Da li su u azilu samo kuce ili i mace?

Obećava
    Učlanjen
    02.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Nije nuzno mada najcesce jesu. Ali ume ponekad da se nadje i neka druga zivuljka mada to po udruzenjima, za azile ne znam;

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Obicno su podeljeni-neki imaju samo macke neki samo pse mada ima i mesanih

Zainteresovan član boledora (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio designpara@gmail.com Pogledaj poruku
    Pa evo ako neko ima da mi pokloni crnog malog macora nek se javi, odmah bi ga uzeo. Gde ima sve azila u bg-u, ako bi neko mogao da mi napise adrese bio bih zahvalan. Verovatno bi vec sutra otisao i uzeo neku macu, ne mora cak ni da bude crna, ali je pozeljno...
    Poslala sam ti PP

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Post Mace na poklon

Poslala sam designpara@gmail.com pp poruku sa trenutnom "ponudom" maca. Ako bude zainteresovan - neka se javi, za pocetak .

Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Hvala vam...i hvala vam što mi se niste smejali...

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Nema na cemu, srecno sa udomljenjem i da nam javis sta si uradila

Nego kad smo kod azila da ne otvaram novu temu. jel ste gledali poslednji dnevnik na rts-u?
    Nisam se ukljucila odmah vec u delu kad sam videla devojcicu kako lezi sa zavojem na usni i glavi pa sam pojacala da cujem sta joj se desilo. A nekako mi se javilo da ce da bude opet o psima I da, devojcicu je napao pas tezine 60 kg (sto mu dodje ko neuhranjena doga, a tolke pse jos ne videh na ulicama) i sad pricaju s devojcicom posle godinu dana. Ovo mozda nije lepo sto cu da napisem ali moram. Devojcica niti jednog oziljka na licu nema. Ne kazem da to nije bio uzasan stres za nju i da sigurno ima traume od toga zbog cega mi je zaista zao ali hajde da ne preterujemo. prvo da je dete napao pas od 60 kg ne bi je ispustao. Drugo, imala bi oziljke. Mene je kao malu rotvajler ujeo za nogu i dan danas imam oziljak, posle 10 godina.
    A vrhunac svega je bio kad je neki prolaznik prokomentarisao nesto u stlu"ima mnogo pasa, ja ne znam kako ovi ljudi(misleci na svoje sugradjane) nista ne preduzimaju po tom pitanju"tkacio: Pitam se na sta je mislio Idiot.
    Naravno sve to vreme snimaju i pse koji ljude uopste ne konstatuju, trckaraju, masu repicima, ceskaju se. I na kraju prikaz voditeljke koje je imala(neocekivano za rts) normalnu odjavu sve usput mazeci jedno kerce. Da, zaista Zajecaru(ako sam dobro zapamtila grad) preti katastrofalna opasnost od pasa lutalica

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio GoldenRetriver Pogledaj poruku
    Hvala vam...i hvala vam što mi se niste smejali...
    sto bi se smejali

Primećen član mrvica i cile (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku

Nego kad smo kod azila da ne otvaram novu temu. jel ste gledali poslednji dnevnik na rts-u?
    Nisam se ukljucila odmah vec u delu kad sam videla devojcicu kako lezi sa zavojem na usni i glavi pa sam pojacala da cujem sta joj se desilo. A nekako mi se javilo da ce da bude opet o psima I da, devojcicu je napao pas tezine 60 kg (sto mu dodje ko neuhranjena doga, a tolke pse jos ne videh na ulicama) i sad pricaju s devojcicom posle godinu dana. Ovo mozda nije lepo sto cu da napisem ali moram. Devojcica niti jednog oziljka na licu nema. Ne kazem da to nije bio uzasan stres za nju i da sigurno ima traume od toga zbog cega mi je zaista zao ali hajde da ne preterujemo. prvo da je dete napao pas od 60 kg ne bi je ispustao. Drugo, imala bi oziljke. Mene je kao malu rotvajler ujeo za nogu i dan danas imam oziljak, posle 10 godina.
    A vrhunac svega je bio kad je neki prolaznik prokomentarisao nesto u stlu"ima mnogo pasa, ja ne znam kako ovi ljudi(misleci na svoje sugradjane) nista ne preduzimaju po tom pitanju"tkacio: Pitam se na sta je mislio Idiot.
    Naravno sve to vreme snimaju i pse koji ljude uopste ne konstatuju, trckaraju, masu repicima, ceskaju se. I na kraju prikaz voditeljke koje je imala(neocekivano za rts) normalnu odjavu sve usput mazeci jedno kerce. Da, zaista Zajecaru(ako sam dobro zapamtila grad) preti katastrofalna opasnost od pasa lutalica
    Da, videla sa ja, ali nisam od početka...U pitanju je Valjevo, koliko sam ja razumela...Nije mi jasno kako ti ljudi ne shvate jednom, da će se napuštenih životinja rešiti, ako obiđu okolna sela i edukuju i nateraju seljake da sterilišu svoje životinje. Odakle jednom Valjevu ili bili kom manjem gradu u unutršnjosti, koji ima više kuća nego stambenih zgrada, uopšte lutalice ,a da nisu iz njihovih kuća. U unutrašnjosti veterinari služe isključivo za stoku, a kuce i mace se niti leče, niti sterilišu, nego šta im Bog da. Ja još nisam čula da je neko van grada sterilisao svog psa ili mačku A onda, ako ih ne podave, ostave ih pored puta ili negde na periferiji grada...Ali koliko sam videla oni prave lep azil (nadam se da je no kill, ništa nisu rekli na tu temu)...

Juče sam proša Gazelom, oni cigani ispod imaju bezbroj pasa i štenaca i to sve trčkaraju uz put tkacio: Trebalo bi napraviti neku akciju, sterilizacije i vakcinacije tih kuca u "karton city-ju" , oni su velika "opasnost" od novih životinjica, a stalno im pretručavaju preko J. Gagarina i izleću na auto-put kod Gazele

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

ma bre taj rts redovno zakuvava...pale vatru non stop...a ljudi ko ljudi uvek preteraju
    ne kazem da lazu da je napadnuta mala.....
    ali obichno lazu da je napad bio iz chista mira ili slichno...i uvek "sklone" svakog psa koga nadju umesto samo problematichnog

Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Hoću!

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio mrvica i cile Pogledaj poruku
    Trebalo bi napraviti neku akciju, sterilizacije i vakcinacije tih kuca u "karton city-ju" ,:

Slične teme

1. IZ AZILA
    Autor NatasaNatasa u forumu Svet životinja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09.02.2007., 15:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •