Ako moze neko da mi objasni?!
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ako moze neko da mi objasni?!

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Ako moze neko da mi objasni?!

Zanima me kakav je to programski jezik koji je objektno orijentisan,sta to znaci?Koji su to jezici?
    I kakvi mogu biti programski jezici ako nisu ovako orijentisani?

Hvala unapred na odgovorima.

_^SmrAd^_
    Guest

Podrazumevano

Naj poznatiji oop jezici su java i c++.. To znaci da code koji si jednom napisao (ili si ga negde nabavio) mozes da ponovo da upotrebis... a da nemoras da prekucavas kopiras i ostale gluposti... nego da drzis u jednom file-u, i samo stavis putanju do tog file-a... a primtom mozes da mu dodajes, ili menjas osobine svaki put kad ga koristis...
    J*giba... ako me razumes.. posto ne vredi da ti pricam o nasledjivanju, jer da znas sta je to nebi postavljao ovo pitanje..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

e kakva su ovo pitanja......da imam takva pitanje prvo bi potrazio na google i slicnim stvarima......postoje mnoge vrste programskih jezika, a ono sto ce tebe najvishe zanimati ako se bavish programiranjem su proceduralni i objektno orijentisani
    e sad pogledaj na netu kakva je razlika

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

o objektnom programiranju ima knjige i knjige, glupo je ovde to objasnjavati, nego uzmi ti neku od njih pa citaj sam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Vidi dečko, smrad je u pravu, ali to što je on rekao je i razlog zbog kojeg su razvijeni OOP jezici -> bolja produktivnost u programiranju, ponovno korišćenje već napisanog koda. OOP ima par vrlo važnih karakteristika, koje nećeš razumeti ukratko. Najbitnija razlika u logici programiranja je u tome da u proceduralnom programiranju, kako samo ime kaže, kod je okrenut proceduri, znači načinu na koji se nešto radi. U OOP, opet kako samo ime kaže, kod je okrenut objektima, tj pitanje je ŠTA objekat radi, a NE KAKO. Aplikacije se zasnivaju na medjusobnoj interakciji objekata, od kojih svaki obavlja svoj posao na način koji ne interesuje okolinu, a sa okolinom komunicira preko interfejsa, onog dela koji je vidljiv i dostupan okolini.

Slične teme

1. Da li neko moze da mi objasni ovo?
    Autor Ved_Ran u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.01.2008., 21:17
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.09.2004., 21:22
  3. Moze li neko da mi objasni!!!
    Autor Veki 37 u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2004., 23:21
  4. Da li neko moze da mi objasni sta je ovo???
    Autor Milow u forumu Arhiva
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2004., 15:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •