Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Da ste 1995. bili na Milosevicevom mestu, sta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

  • Poslao bih vojsku SRJ da osvoji Hrvatsku

  • Poslao bih vojsku SRJ da brani RSK

  • Vrsio bih pritisak na krajiske politicare da prihvate Z4

  • Nista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Та година је година у којој су српске акције лоше стајале и зато је требало потписати план З-4. Знам да би послије тога услиједио жесток притисак Хрвата, народ би се патио али их никад не би толико побјегло из Хрватске. Требало је сачекати боља времена.
 
Bolje nista nego ovakav genocid... Mada... Poubijali bi se oni i ovako :mrgreen:
Kad se samo setim kakva je beda i primitiva bila ta bosna, samo sto se medjusobno nisu pekli i jeli pre rata. Nacionalna geografija je mogla da snima :hahaha:
Ne mislim na Sarajevo ;)
Kakva crna Bosna, ovde je rec o paradrzavi RSK? 1995. godina a ne 1991.

Mariobre, ti i ja imamo skoro iste politicke stavove, ali stvarno smaras sa tvojim skretanjima sa teme. To cak i mene nervira.
Drzite se teme ili nemojte diskutovati.
Tako ste mi isto upropastili temu o decentralizaciji Srbije i o uredjenju BIH.
 
Kad se samo setim kakva je beda i primitiva bila ta bosna, samo sto se medjusobno nisu pekli i jeli pre rata. Nacionalna geografija je mogla da snima :hahaha:
Ne mislim na Sarajevo ;)

Banjaluka je po svemu drugi grad po razivijenosti, od ekonomije do kulture koga naseljavaju Srbi danas na Balkanu...
Tu negde kao Novi Sad...

Takodje u samoj BiH postoje veliki urbani centri Sarajevo i Mostar...

A ti po mentalitetu se nista ne razlikujes od nekog bosanskog primitivca, ti si samo palanacki malogradjanin iz Beograda.....;)
 
Banjaluka je po svemu drugi grad po razivijenosti, od ekonomije do kulture koga naseljavaju Srbi danas na Balkanu...
Tu negde kao Novi Sad...

Takodje u samoj BiH postoje veliki urbani centri Sarajevo i Mostar...

A ti po mentalitetu se nista ne razlikujes od nekog bosanskog primitivca, ti si samo palanacki malogradjanin iz Beograda.....;)

I ti se vataš ko muva na g...., tema je RSK ne RS. Obrati pažnju ima jedno K više.
 
A ne možete srbi sve imati i 1/3 Hrvatske i 75% Bosne, i Kosovo i Vojvodinu sa večinom koja glasuje za SRS, i da ne zaboravim Crnu Goru. Dobile ste pola od toga, mislim da Tuđman nikad ne bi prihvatio taj Z4 jer to je bila doslovno država, pa da je i onaj Martić prihvatio taj plan.
Martić bi prihvatio Z4, da je bio uvjeren da ga ne bi RH napala, nije on toliko glup.
 
Sa ove distance i svega doživljenog, Z4.

Tada bi ga Hrvati verovatno odbili, ili ga nikad ne bi sproveli u delo...Naravno ne bi snosili nikakave medjunarodne sankcije zbog toga...
Ali posto vojna intervencija tadasnje SRJ ne bi bila moguca, a da se posle toga ne umesa NATO, mozda je i bolje da smo prihvatili...

Tudjman bi i onako regulisao Srbe, zato sto oni u tim krajevima nisu bili ekonomski nezavisni, mnoge bi procesuirao za ratne zlocine, drugi bi bili sikanirani itd. vremenom bi poceli sami da se odseljavaju...

Sve karte je Milosevic potrosio na Dejton i RS, nijedna mu nije vise preostala...ni za RSK, a ni za Kosovo kao sto se pokazalo
 
Tada bi ga Hrvati verovatno odbili, ili ga nikad ne bi sproveli u delo...Naravno ne bi snosili nikakave medjunarodne sankcije zbog toga...
Ali posto vojna intervencija tadasnje SRJ ne bi bila moguca, a da se posle toga ne umesa NATO, mozda je i bolje da smo prihvatili...

Tudjman bi i onako regulisao Srbe, zato sto oni u tim krajevima nisu bili ekonomski nezavisni, mnoge bi procesuirao za ratne zlocine, drugi bi bili sikanirani itd. vremenom bi poceli sami da se odseljavaju...

Sve karte je Milosevic bacio na Dejton i RS, nijedna mu nije vise preostala...ni za RSK, a ni za Kosovo kao sto se pokazalo

Vjerovatno da mi u tom slučaju Tuđman odbio Z4. Međutim to je sad sve stvar nagađanja, šta bi bilo ka bi bilo.

Jedno je sigurno, varjanta sa odbijanjem Z4 nije dobro prošla.
 
A ne možete srbi sve imati i 1/3 Hrvatske i 75% Bosne, i Kosovo i Vojvodinu sa večinom koja glasuje za SRS, i da ne zaboravim Crnu Goru. Dobile ste pola od toga, mislim da Tuđman nikad ne bi prihvatio taj Z4 jer to je bila doslovno država, pa da je i onaj Martić prihvatio taj plan.
Martić bi prihvatio Z4, da je bio uvjeren da ga ne bi RH napala, nije on toliko glup.
To mozda mozete da oftopikujete po drugim temama ali po temi koju ja napisem, ne.

Pitanje: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?
kryten, nisi dao odgovor nego neku konstataciju koja nema veze sa anketnim pitanjem.
Dikan i ubootfahrer to i za vas vazi.
 
A ne možete srbi sve imati i 1/3 Hrvatske i 75% Bosne, i Kosovo i Vojvodinu sa večinom koja glasuje za SRS, i da ne zaboravim Crnu Goru. Dobile ste pola od toga, mislim da Tuđman nikad ne bi prihvatio taj Z4 jer to je bila doslovno država, pa da je i onaj Martić prihvatio taj plan.
Martić bi prihvatio Z4, da je bio uvjeren da ga ne bi RH napala, nije on toliko glup.

Kosovo i Vojvodina su bili sastavni deo AVNOJ-evske Srbije, kao sto su Knin ili Banjaluka bili u Hr. ili BiH, . ne znam sta si ti natrucao ovde...

Srbi su dobili svoju teritorijalnu samoupravu i autonomiju u BiH, u Hrvatskoj nisu, i to je to..
Albancima su SAD i vecina EU zemalja na Kosovu priznale nezavisnost..

Tako da ti sve to glasi: Srbiji je oduzet teritorijalni integritet na Kosovu, Srbi u BiH su dobili nesto, Srbi u Hr. nista, kao i Hrvati u BiH, ali ih je ostalo tamo dosta vise....
 
To mozda mozete da oftopikujete po drugim temama ali po temi koju ja napisem, ne.

Pitanje: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?
kryten, nisi dao odgovor nego neku konstataciju koja nema veze sa anketnim pitanjem.
Dikan i ubootfahrer to i za vas vazi.

pa pitanje RSK se resavalo u paketu sa problemom u Bosni...
Jednostavno, predate su RSK i zapadna bosanska krajina, urbani deo Sarajeva da bi se priznao entitet RS...(sa pojasom Podrinja i otvorenim pitanjem Brcka, sto su ostavili Ameri namerno kao kamen u tocku)
Zar nisi do sada to ukapirao:dash:

Holbruk je to obecao Milosevicu, i ovaj je mislio da se izvukao, ali ovaj americki ljigavac ga je sacekao na drugoj krivini...

Inace kao i uvek na Balkanu, velike sile ovaj put zapadne, pre svega SAD odlucuje kraj rata..i kako ce izgledati posleratna raspodela...a, najvise brinu o svojim interesima
 
Poslednja izmena:
A ak bi tebe pitali možda ne bi umeo ni kondure obut a kamoli sve to učinit. Pimpeku jedan.

Pimpek ti u mamu zateram.

Taj herceg čije si ime uzeo za nik je bio Stefan, a ne Stjepan, kradljivče istorije.
On je gradio srpske pravoslavne crkve i manastire, a ne katoličke.

Ti mora da si neki ustaša iz Ljubuškog, pod tvrđavom hercega Stefana.
 
To mozda mozete da oftopikujete po drugim temama ali po temi koju ja napisem, ne.

Pitanje: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?
kryten, nisi dao odgovor nego neku konstataciju koja nema veze sa anketnim pitanjem.
Dikan i ubootfahrer to i za vas vazi.

Šoeče ja sam ti Hrvat, za mene je najljepši dan na svijetu taj 4-5.8.1995, ne zbog protjerivanja Srba...Ustvari kad promislim do prije godinu- dvje sam nad tom tzv. traktorijadom uživao...no sad sad se suosječam sa tim narodom.

Ali meni je važnije od njih da je moja zemlja slobodna nakon toliko godina, prije to nisam shvaćao, ali meni ta sloboda zemlje dođe kao i sloboda mene samog, kad se probudim ujutro i sjetim se toga dana takav me lijep osječaj prožme, onakav kakav sam imao kad sam se zaljubio u srednjoj ili osnovnoj, zbog te naše slobode...
 
Šoeče ja sam ti Hrvat, za mene je najljepši dan na svijetu taj 4-5.8.1995, ne zbog protjerivanja Srba...Ustvari kad promislim do prije godinu- dvje sam nad tom tzv. traktorijadom uživao...no sad sad se suosječam sa tim narodom.

Ali meni je važnije od njih da je moja zemlja slobodna nakon toliko godina, prije to nisam shvaćao, ali meni ta sloboda zemlje dođe kao i sloboda mene samog, kad se probudim ujutro i sjetim se toga dana takav me lijep osječaj prožme, onakav kakav sam imao kad sam se zaljubio u srednjoj ili osnovnoj, zbog te naše slobode...
To je meni sve jasno da volis proterivanje...
Ali sam postavio pitanje, sve sto nije odgovor na to pitanje je trolovanje i oftopikovanje. Procitaj pravila foruma.
Evo opet oftopikujes, a sad i ja.
 
Moja mater voli cununlingus, pa prije nego je pokaraš moraš joj olizat cijelu piččku. E baš da obradujem ostarelu materu da je dobila mladog jebbača. Samo naprijed junače. Da vidimo kakav si na djelu kad si tako jak na riječima.

Nisam ustaša.

Nisam iz Ljubuškog, nego iz Širokog Brijega.

ZDS ili CRoatian force?
 

Back
Top