Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Pogledaj rezultate ankete: Da ste 1995. bili na Milosevicevom mestu, sta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Glasova
58. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Poslao bih vojsku SRJ da osvoji Hrvatsku

16 27,59%
  • Poslao bih vojsku SRJ da brani RSK

11 18,97%
  • Vrsio bih pritisak na krajiske politicare da prihvate Z4

19 32,76%
  • Nista

12 20,69%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 88

Tema: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Aktivan član
    Učlanjen
    29.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Imate anketu.
    Poslednji put ažurirao/la delirium tremens : 11.08.2008. u 20:32

Ističe se
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da ste 1995. bili na Milosevicevom mestu, sta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Bolje nista nego ovakav genocid... Mada... Poubijali bi se oni i ovako
    Kad se samo setim kakva je beda i primitiva bila ta bosna, samo sto se medjusobno nisu pekli i jeli pre rata. Nacionalna geografija je mogla da snima
    Ne mislim na Sarajevo

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Da ste 1995. bili na Milosevicevom mestu, sta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Та година је година у којој су српске акције лоше стајале и зато је требало потписати план З-4. Знам да би послије тога услиједио жесток притисак Хрвата, народ би се патио али их никад не би толико побјегло из Хрватске. Требало је сачекати боља времена.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mariobre Pogledaj poruku
    Bolje nista nego ovakav genocid... Mada... Poubijali bi se oni i ovako
    Kad se samo setim kakva je beda i primitiva bila ta bosna, samo sto se medjusobno nisu pekli i jeli pre rata. Nacionalna geografija je mogla da snima
    Ne mislim na Sarajevo
    Kakva crna Bosna, ovde je rec o paradrzavi RSK? 1995. godina a ne 1991.

Mariobre, ti i ja imamo skoro iste politicke stavove, ali stvarno smaras sa tvojim skretanjima sa teme. To cak i mene nervira.
    Drzite se teme ili nemojte diskutovati.
    Tako ste mi isto upropastili temu o decentralizaciji Srbije i o uredjenju BIH.

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

[QUOTE=mariobre;7224295]Bolje nista nego ovakav genocid... Mada... Poubijali bi se oni i ovako
    Kad se samo setim kakva je beda i primitiva bila ta bosna, samo stopekli i jeli pre rata se medjusobno nisu . Nacionalna geografija je mogla da snima
    Ne mislim na Sarajevo ;

Jel ze zezaš ili...?

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio mariobre Pogledaj poruku
    Ne mislim na Sarajevo
    Banjaluka je po svemu drugi grad po razivijenosti, od ekonomije do kulture koga naseljavaju Srbi danas na Balkanu...
    Tu negde kao Novi Sad...

Takodje u samoj BiH postoje veliki urbani centri Sarajevo i Mostar...

A ti po mentalitetu se nista ne razlikujes od nekog bosanskog primitivca, ti si samo palanacki malogradjanin iz Beograda.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.05.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Prepustio tu nepostojecu SAO drugovima Hrvatima.

Aktivan član ubootfahrer (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Dikan Pogledaj poruku
    Banjaluka je po svemu drugi grad po razivijenosti, od ekonomije do kulture koga naseljavaju Srbi danas na Balkanu...
    Tu negde kao Novi Sad...

Takodje u samoj BiH postoje veliki urbani centri Sarajevo i Mostar...

A ti po mentalitetu se nista ne razlikujes od nekog bosanskog primitivca, ti si samo palanacki malogradjanin iz Beograda.....
    I ti se vataš ko muva na g...., tema je RSK ne RS. Obrati pažnju ima jedno K više.

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?

Sa ove distance i svega doživljenog, Z4.

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A ne možete srbi sve imati i 1/3 Hrvatske i 75% Bosne, i Kosovo i Vojvodinu sa večinom koja glasuje za SRS, i da ne zaboravim Crnu Goru. Dobile ste pola od toga, mislim da Tuđman nikad ne bi prihvatio taj Z4 jer to je bila doslovno država, pa da je i onaj Martić prihvatio taj plan.
    Martić bi prihvatio Z4, da je bio uvjeren da ga ne bi RH napala, nije on toliko glup.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio ubootfahrer Pogledaj poruku
    Sa ove distance i svega doživljenog, Z4.
    Tada bi ga Hrvati verovatno odbili, ili ga nikad ne bi sproveli u delo...Naravno ne bi snosili nikakave medjunarodne sankcije zbog toga...
    Ali posto vojna intervencija tadasnje SRJ ne bi bila moguca, a da se posle toga ne umesa NATO, mozda je i bolje da smo prihvatili...

Tudjman bi i onako regulisao Srbe, zato sto oni u tim krajevima nisu bili ekonomski nezavisni, mnoge bi procesuirao za ratne zlocine, drugi bi bili sikanirani itd. vremenom bi poceli sami da se odseljavaju...

Sve karte je Milosevic potrosio na Dejton i RS, nijedna mu nije vise preostala...ni za RSK, a ni za Kosovo kao sto se pokazalo

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Dikan Pogledaj poruku
    Tada bi ga Hrvati verovatno odbili, ili ga nikad ne bi sproveli u delo...Naravno ne bi snosili nikakave medjunarodne sankcije zbog toga...
    Ali posto vojna intervencija tadasnje SRJ ne bi bila moguca, a da se posle toga ne umesa NATO, mozda je i bolje da smo prihvatili...

Tudjman bi i onako regulisao Srbe, zato sto oni u tim krajevima nisu bili ekonomski nezavisni, mnoge bi procesuirao za ratne zlocine, drugi bi bili sikanirani itd. vremenom bi poceli sami da se odseljavaju...

Sve karte je Milosevic bacio na Dejton i RS, nijedna mu nije vise preostala...ni za RSK, a ni za Kosovo kao sto se pokazalo
    Vjerovatno da mi u tom slučaju Tuđman odbio Z4. Međutim to je sad sve stvar nagađanja, šta bi bilo ka bi bilo.

Jedno je sigurno, varjanta sa odbijanjem Z4 nije dobro prošla.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kryten Pogledaj poruku
    A ne možete srbi sve imati i 1/3 Hrvatske i 75% Bosne, i Kosovo i Vojvodinu sa večinom koja glasuje za SRS, i da ne zaboravim Crnu Goru. Dobile ste pola od toga, mislim da Tuđman nikad ne bi prihvatio taj Z4 jer to je bila doslovno država, pa da je i onaj Martić prihvatio taj plan.
    Martić bi prihvatio Z4, da je bio uvjeren da ga ne bi RH napala, nije on toliko glup.
    To mozda mozete da oftopikujete po drugim temama ali po temi koju ja napisem, ne.

Pitanje: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?
    kryten, nisi dao odgovor nego neku konstataciju koja nema veze sa anketnim pitanjem.
    Dikan i ubootfahrer to i za vas vazi.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Kosovo i Vojvodina su bili sastavni deo AVNOJ-evske Srbije, kao sto su Knin ili Banjaluka bili u Hr. ili BiH, . ne znam sta si ti natrucao ovde...

Srbi su dobili svoju teritorijalnu samoupravu i autonomiju u BiH, u Hrvatskoj nisu, i to je to..
    Albancima su SAD i vecina EU zemalja na Kosovu priznale nezavisnost..

Tako da ti sve to glasi: Srbiji je oduzet teritorijalni integritet na Kosovu, Srbi u BiH su dobili nesto, Srbi u Hr. nista, kao i Hrvati u BiH, ali ih je ostalo tamo dosta vise....

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Stjepan Herceg Pogledaj poruku
    Uradija bih isto što i Milošević: pustio Tuđmana i Oluju u RSK.
    To ti vjerujem na rječ.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Isto što i rusi u Gruziji, blitzkrieg. A, onda bih Tuđmana obesio na Trgu Bana Jelačića. Povukao liniju Karlovac, Ogulin... I priznao Zagreb sa zagorjem za nezavisnu hrvatsku državu.
    Dalje bi u Krajini govnjivom motkomrazjurio rukovodstvo i postavio učene ljude da organizuju život tamo.

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Dapače i ja tebi vjerujem da ne bi ništa učinija.
    Ja sam učinio šta sam učinio. Pitaj Gromove.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio delirium tremens Pogledaj poruku
    To mozda mozete da oftopikujete po drugim temama ali po temi koju ja napisem, ne.

Pitanje: Da ste 1995. bili na Miloševicevom mestu, šta sta bi ste uradili po pitanju RSK?
    kryten, nisi dao odgovor nego neku konstataciju koja nema veze sa anketnim pitanjem.
    pa pitanje RSK se resavalo u paketu sa problemom u Bosni...
    Jednostavno, predate su RSK i zapadna bosanska krajina, urbani deo Sarajeva da bi se priznao entitet RS...(sa pojasom Podrinja i otvorenim pitanjem Brcka, sto su ostavili Ameri namerno kao kamen u tocku)
    Zar nisi do sada to ukapirao

Holbruk je to obecao Milosevicu, i ovaj je mislio da se izvukao, ali ovaj americki ljigavac ga je sacekao na drugoj krivini...

Inace kao i uvek na Balkanu, velike sile ovaj put zapadne, pre svega SAD odlucuje kraj rata..i kako ce izgledati posleratna raspodela...a, najvise brinu o svojim interesima
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 11.08.2008. u 21:29

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Sad san se nakusal graha i čekam odgovor od Gromova.
    Baš si duhovit.

Primećen član
    Učlanjen
    20.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Anketa sadrzi gresku - Srbi iz Krajine su prihvatili plan Z4 na pregovorima u Zenevi, dva dana nakon toga otpocela je akcija etnickog ciscenja Krajine. Jedina svrha plana Z4 bila je da se Srbi oko njega zamlacuju mesecima kako bi Krvati mogli na miru da pripremaju agresiju.

Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Dapače i ti si.
    Naravno, toliko sam duhovit da ste čak i u svečanom dokumentarcu 5. 8. Petrinju pomenuli sa samo 2 (dvije) rečenice.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

A ak bi tebe pitali možda ne bi umeo ni kondure obut a kamoli sve to učinit. Pimpeku jedan.
    Pimpek ti u mamu zateram.

Taj herceg čije si ime uzeo za nik je bio Stefan, a ne Stjepan, kradljivče istorije.
    On je gradio srpske pravoslavne crkve i manastire, a ne katoličke.

Ti mora da si neki ustaša iz Ljubuškog, pod tvrđavom hercega Stefana.

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio delirium tremens Pogledaj poruku

Šoeče ja sam ti Hrvat, za mene je najljepši dan na svijetu taj 4-5.8.1995, ne zbog protjerivanja Srba...Ustvari kad promislim do prije godinu- dvje sam nad tom tzv. traktorijadom uživao...no sad sad se suosječam sa tim narodom.

Ali meni je važnije od njih da je moja zemlja slobodna nakon toliko godina, prije to nisam shvaćao, ali meni ta sloboda zemlje dođe kao i sloboda mene samog, kad se probudim ujutro i sjetim se toga dana takav me lijep osječaj prožme, onakav kakav sam imao kad sam se zaljubio u srednjoj ili osnovnoj, zbog te naše slobode...

Aktivan član
    Učlanjen
    29.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Šoeče ja sam ti Hrvat, za mene je najljepši dan na svijetu taj 4-5.8.1995, ne zbog protjerivanja Srba...Ustvari kad promislim do prije godinu- dvje sam nad tom tzv. traktorijadom uživao...no sad sad se suosječam sa tim narodom.

Ali meni je važnije od njih da je moja zemlja slobodna nakon toliko godina, prije to nisam shvaćao, ali meni ta sloboda zemlje dođe kao i sloboda mene samog, kad se probudim ujutro i sjetim se toga dana takav me lijep osječaj prožme, onakav kakav sam imao kad sam se zaljubio u srednjoj ili osnovnoj, zbog te naše slobode...
    To je meni sve jasno da volis proterivanje...
    Ali sam postavio pitanje, sve sto nije odgovor na to pitanje je trolovanje i oftopikovanje. Procitaj pravila foruma.
    Evo opet oftopikujes, a sad i ja.

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moja mater voli cununlingus, pa prije nego je pokaraš moraš joj olizat cijelu piččku. E baš da obradujem ostarelu materu da je dobila mladog jebbača. Samo naprijed junače. Da vidimo kakav si na djelu kad si tako jak na riječima.

Nisam ustaša.

Nisam iz Ljubuškog, nego iz Širokog Brijega.
    ZDS ili CRoatian force?

Slične teme

1. Nemci koji su bili protiv Hitlera bili su ...
    Autor nesha t. u forumu Politika
    Odgovora: 196
    Poslednja poruka: 08.11.2009., 04:47
  2. Kad biste bili rock zvezda bili bi ste...?
    Autor was u forumu Muzika
    Odgovora: 336
    Poslednja poruka: 20.05.2009., 17:23
  3. Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 07.08.2008., 22:23
  4. Potrebna dobra ideja (šta bi ste vi uradili na mom mestu)
    Autor star light u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.07.2004., 20:57
  5. Sta bi ste vi uradili na mom mestu.Reci istinu ili ne.
    Autor Biseksualac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2003., 22:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •