COMODO Firewall Pro

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.257
Pozdrav svima na forumu!!! Ja sam novajlija a posto mi je potrebna mala pomoc,volio bi da mi neko pripomogne.Zelio bih da instaliram Comodo Firewall Pro,ali posto mi slabo ide engleski,moze li neko da mi objasni trebal to sta stimat kad se instalira.Ako moze pojasnjenje mic po mic,ili mozda imate prijedlog za neki drugi Firewall.Mozda neki drugi koji jede manje memorije,a mozda je manje i komplikovan.Hebiga kad ti ne ide engleski sve ti je na racunaru komplikovano,a pogotovo kad se susreces sa novim programom.Pozzzzz:dash::dash:
 
Instaliraj ga slobodno,pa cemo ti reci kako da ga podesis.
Ako ti nesto nije jasno pri instalaciji,pitaj.

Instalirao sam ga,isao samo next i na kraju finish.U donjem desnom uglu sad imam dvije ikonice.Jedna je Comodo Firewall Pro, a druga je Comodo SafeSurf v.1.0.0.6.Na ovoj ikoni od Firewalla vidim da se namjestaju parametri.Trebam li sta posebno namijestat ili da ostavim kako je nastimano ,ajd da kazemo fabricki??? Pozzz:super:
 
Ja lepo napisa,ako ti nije nesto jasno oko instalacije da pitas.
Ne treba ti SafeSurf ali dobro,sta je tu je,to mozemo i kasnije regulisati.
Ostavi Firewall na Default ali ugasi proaktivnu zastitu koja ti nece puno pomoci osim sto ce te zbuniti.
Ako ne znas kako se gasi,reci.
 
Ja lepo napisa,ako ti nije nesto jasno oko instalacije da pitas.
Ne treba ti SafeSurf ali dobro,sta je tu je,to mozemo i kasnije regulisati.
Ostavi Firewall na Default ali ugasi proaktivnu zastitu koja ti nece puno pomoci osim sto ce te zbuniti.
Ako ne znas kako se gasi,reci.

Ja kad nesto napisem tek sutra izlazi na forum,tako da nisam mogao odmah dalje da pitam.Objasni kako da ga ostavim na default i kako da iskljucim proaktivnu zastitu jer me vec zbunjuje,stalno se ubacuje neki prozorcic.Desni klik na ikonicu i vidim dosta nekih opcija.Koje trebam ukljucit ili iskljucit,???
 
Default podesavanja su standardna podesavanja ili kako ti kazes "fabricka" podesavanja.
Znaci,kod Firewalla ne diras nista.
Proaktivnu zastitu gasis klikom u glavnom prozoru na "Defense"/"Advanced"/"Defense+Settings" i ovako treba da izgleda.

attachment.php


Zatim,restart i gotovo.
 
Default podesavanja su standardna podesavanja ili kako ti kazes "fabricka" podesavanja.
Znaci,kod Firewalla ne diras nista.
Proaktivnu zastitu gasis klikom u glavnom prozoru na "Defense"/"Advanced"/"Defense+Settings" i ovako treba da izgleda.

attachment.php


Zatim,restart i gotovo.

Ja ne vidim nikakvu sliku,mada sam nasao tu opciju koju si gore naveo.
 
Slika mora biti vidljiva.
Koji Browser (Internet Citac) koristis?!

Kada udjem tamo gdje si rekao postavljene su sledece opcije:
1.Trust the applications digitalli signed bu Trusted Software Vendors
2.Block all the unkown requests if the application is closed
3.Deactivate the Defense+Permamently (Requires a system restart )
Opcija pod br.1 je ukljucena, ostale su iskljucene.Eto ti sad kazi hocu li ovu opciju pod br.3 ukljucit ili neku drugu? Vec me je pocelo nervirat stalno klikanje,bilo da nesto instaliram bilo da deinstaliram.Pozzz
 
Nema slike, dobro vidimo! Probaj da je ponovo postaviš, ali kako treba. ;)

Zanimljivo ali kod mene se slika normalno vidi.

Opcija pod br.1 je ukljucena, ostale su iskljucene.Eto ti sad kazi hocu li ovu opciju pod br.3 ukljucit ili neku drugu? Vec me je pocelo nervirat stalno klikanje,bilo da nesto instaliram bilo da deinstaliram.Pozzz

Samo za tebe.
 

Prilozi

  • Comodo.jpeg
    Comodo.jpeg
    31,7 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Default podesavanja su standardna podesavanja ili kako ti kazes "fabricka" podesavanja.
Znaci,kod Firewalla ne diras nista.
Proaktivnu zastitu gasis klikom u glavnom prozoru na "Defense"/"Advanced"/"Defense+Settings" i ovako treba da izgleda.

attachment.php


Zatim,restart i gotovo.
Drug iskljucio sam proaktivnu zastitu,ali mi je pocelo blokirat download,odnosno skinem na desktop ali kada hocu da instaliram neki program ili da premjestim negdje neki fail koji sam skinuo onda mi stalno javlja neki eror Win 32.Vratio sam na default, moram stalno klikat na ok ali normalno ide download.Pozzz:dontunderstand:
 
Pozdrav svima na forumu!!! Ja sam novajlija a posto mi je potrebna mala pomoc,volio bi da mi neko pripomogne.Zelio bih da instaliram Comodo Firewall Pro,ali posto mi slabo ide engleski,moze li neko da mi objasni trebal to sta stimat kad se instalira.Ako moze pojasnjenje mic po mic,ili mozda imate prijedlog za neki drugi Firewall.Mozda neki drugi koji jede manje memorije,a mozda je manje i komplikovan.Hebiga kad ti ne ide engleski sve ti je na racunaru komplikovano,a pogotovo kad se susreces sa novim programom.Pozzzzz:dash::dash:

Prijateljski savet - obzirom na slabo ti poznavanje engleskog jezika i zahtevnosti ovog firewall-a, uzmi besplatnu varijantu ZoneAlarm-a.

Ili kupi ruter. Ruter je hardver koji košta 20€ više nego pomenuta vrsta softvera čiju licencu moraš da obnavljaš.
 
Drug iskljucio sam proaktivnu zastitu,ali mi je pocelo blokirat download,odnosno skinem na desktop ali kada hocu da instaliram neki program ili da premjestim negdje neki fail koji sam skinuo onda mi stalno javlja neki eror Win 32.Vratio sam na default, moram stalno klikat na ok ali normalno ide download.Pozzz:dontunderstand:

Kada ugasis proaktvinu zastitu,nema sta vise da diras.
Tu je nesto drugo u pitanju a ne proaktivna zastita.
Kod Firewalla obrati paznju sta blokiras a sta propustas.

Ruter je hardver koji košta 20€ više nego pomenuta vrsta softvera čiju licencu moraš da obnavljaš.

Comodo Firewall Pro je apsolutno besplatan program.
 
moze li neko da mi pomogne,posle dva klika na misu svi ikoni su mi nestali,avatari i gornji naslov,nikako da ih povratim,nek mi neko objasni korak po korak kako da ga povratim,slabo razumem u komp.i engleski.
 

Back
Top