Kompjuter mi se restartuje pri paljenju

Wasil

Početnik
Poruka
47
Svaki put kada upalim kompjuter on se restartuje pre nego sto se pojavi desktop i tako jedno 7-8 puta. Medjutim sad nece nikako da se upali restartuje se u nedogled jedino mogu da ga pokrenem u safe modu, molim vas pomozite!
Konfiguracija:
Maticna: Asus M2N/M2N DH
Procesor: AMD Athlon 5000+
RAM: 1x2GB Kingston 667mhz 1x1GB A-Data 667 mhz
Hard: WD 250 gb
Graficka: MSI GeForce 9600 512mb
Rezac: NEC dvd-rw
Napajanje: 520W
 
Svaki put kada upalim kompjuter on se restartuje pre nego sto se pojavi desktop i tako jedno 7-8 puta. Medjutim sad nece nikako da se upali restartuje se u nedogled jedino mogu da ga pokrenem u safe modu, molim vas pomozite!
Safe Mod > "sistem restore" , ako to ne pomogne preskeniraj komp sa antivirusom u safe modu ili baci Hijack This log na "sigurnost u Zaštitu" s tim da otvoriš novu temu , a ako ne misliš da se mnogo zezaš pokreni ga u Safe Modu i ubaci cd sa windowsom i uradi upgrade da ti pretrči još jednom windows instalaciju a da ništa ne izubiš od podataka.i instaliranih programa.
 
Skenirao sam (avast professional) ga od virusa, nema nista. System restore nece, kad kliknem next nista se ne desava. Kad izaberem last known good configuration opet se desava isto. Probacu da reinstaliram windows preko starih podataka, a ako nece probacu da formatiram hd pa da instaliram windows.
 
Svaki put kada upalim kompjuter on se restartuje pre nego sto se pojavi desktop i tako jedno 7-8 puta. Medjutim sad nece nikako da se upali restartuje se u nedogled jedino mogu da ga pokrenem u safe modu, molim vas pomozite!
Konfiguracija:
Maticna: Asus M2N/M2N DH
Procesor: AMD Athlon 5000+
RAM: 1x2GB Kingston 667mhz 1x1GB A-Data 667 mhz
Hard: WD 250 gb
Graficka: MSI GeForce 9600 512mb
Rezac: NEC dvd-rw
Napajanje: 520W
I sta kaze Bluescreen(plavi ekran)?
 
system restore tesko da ce hteti,a istalacija windowsa na stare podatke je rizicna zbog mogucih virusa...bas pre nego sto se boot-uje OS pritiskaj F8 pa odaberi "Last Known good configuration"..ako to ne pomogne - format c\f
Slažem se sa tobom , mada .... u većini slučajeva ako se odmah posegne za Sistem Restoreom tada on obično pomaže . no ni ne mora da je virus u pitanju , ustvari mi to i neznamo šta je ali upgrade ,ako može, tada se rešava problem bez silnih instalacija , ni sam neznam koliko puta sam to radio i to uspešno da se nisam morao patiti sa svime ostalim. A sada , pa sada imam običaj da posle završene instalacije windowsa , drajvera i svih ostalih programa na kompjuter jednostavno ubacim XP-E Live Cd i na jednoj drugoj particiji napravim skriveni folder i jednostavno sa copy-paste iskopiram foldere windows i program files i skrivene fajlove iz root-a c diska . , pa ako nešto kasnije pukne jednostavno samo copy-paste i vratim sve u izvorno stanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top