kako da se ugojim
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: kako da se ugojim

Guest

Podrazumevano kako da se ugojim

Jedem zaista mnogo ali ne mogu da se ugojim. Musko sam, nisam preterano mrsav ali bi mi odgovarala neka kila vise. U cemu je problem? Zaista ne razumem.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ako nemas zdravstvenih problema a jedes i ne mozes da se ugojis moze biti sledeca stvar,ili ti je takva genetska predispozicija(znaci takvi su ti roditelji,bliza i dalja familija pa kruska nikad nije pala ispod jabuke)ili se mnogo trosis fizickim i umnim radom a kolicina hrane koja se unesu ne podmiruje dnevne potrebe.Sto znaci ako iskljucimo postojanje zdravstvenih problema tipa nekih parazita u crevima ili poremecene funkcije stitaste zlezde ,u tom slucaju moras smanjiti svoju fizicku aktivnost a povecati unos hrane i to ne samo u smislu jesti vise nego da ta hrana bude kaloricnija.Naravno da spomenem i varijantu jedem ali i jedam sam sebe ako imas zivot koji je stresniji.
    Ne znam odakle si ali u Beogradu na Institutu za higijenu Medicinskog fakulteta postoji savetovaliste za isharnu,postoje takva slicna savetovalista i u vecim domovima zdravlja gde za to strucno osoblje bas za tebe pravi tabele ishrane,da ih nazovem dijete,na osnovu tvoje konstitucije i dnevnih aktivnosti.
    Ista prica je i za mrsavljenje.

Slične teme

1. Kako da se ugojim?
    Autor milosmilutinovic91 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.10.2007., 17:09
  2. KAKO DA SE UGOJIM???
    Autor iron u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.01.2005., 15:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu