Nightwish

  • Začetnik teme Queen_of_Night
  • Datum pokretanja
NW je super,skroz su originalni i zvuce preterano!!!
To mi je #1 grupa
Ova tema je vec postojala i vez smo se raspravljali sa ovim likom sto ih mrzi al neka mu bude.Zbog ceka ih toliko ne volis,da li si ti uopste i cuo i jednu njihovu pesmu pa da mozes o njima da sudis?I znaima me sta jos slusas?
 
Evo, ja sam chula mali milion njihovih pesama (imam skoro sve albume). Je l' smem ja da sudim?
Znash, na svetu postoji neshto shto se zove 'stvar ukusa'. To 'neshto' znachi da ne mora svako da voli Najtfush samo zato shto ga ti volish.
Evo, ja sam chist primer.
Dakle, imam CDove, slushala sam ih i studijski i live i ne volim ih.
Zashto? Zato shto im je ekipa koja ih snima savrshena. Savrshenija od njih samih X na N puta.
Tarja me nervira, muzika mi je postala dosadna shto je duzhe slusham, i sada gotovo da ne mogu da ih smislim.

Eto, opshirno objashnjenje.
Inache, slusham gothic, gothic metal i ambijental, i josh jedna stvar koju mrzim jeste shto ih glupi i neobaveshteni ljudi trpaju u gothic (a oni to nikako nisu).
 
$helobina:
NW je super,skroz su originalni i zvuce preterano!!!
To mi je #1 grupa
Ova tema je vec postojala i vez smo se raspravljali sa ovim likom sto ih mrzi al neka mu bude.Zbog ceka ih toliko ne volis,da li si ti uopste i cuo i jednu njihovu pesmu pa da mozes o njima da sudis?I znaima me sta jos slusas?
Eto secas se da sam bio protiv nji a nesecas se sta sam sve rekao o njima. . .
Ne znam vise ni sam okle da pocnem. . .
Slusao sam ih pre i onda su mi se zgadili. Slusao sam Wishmaster-a kojeg jos uvek imam. Zasto su mi losi. . . Zato sto mislim da to sto oni rade nije nista pretrerano i da je vecina tih stvari manje-vise vec vidjena. Nista novo nisu doneli i uopste ih nesmatram nekim bendo. A razlog sto sam ih zamrzeo ovoliko su njihovi fanovi koji ih trpaju tamo gde im sigurno nije mesto, a to je medju najbolje. Jedna od stvari koja kod njih nije losa su spotovi i omoti ali opet ni to nije nista posebno, pogotovo u danasnje vreme. Ako je neko imao prilike da odgleda "Sleepless Night" ili "Welcome Home" od King Diamond-a imao je sta i da vidi. Ta dva spota su fenomenalna, jos kad se uzme i vreme kad su radjena. . . Ili pak ako necete neki bas poznat bend onda uzmite recimo od Abyssaria "Licht" spot je super. . . Jednostavan a opet dobar (koga zanima http://www.abyssaria.de), ili od domacih recimo od Love Hunters "Franz's Late Girl" ili od Bosanaca Irina I Vi "Mrazevi" eto nekoliko primera. Primera ima gomila.
A muzika i txt-ovi kad su u pitanju. . . Isto mozete da birate koga cete odslusati. . .

A pitanje je bilo i sta ja slusam. Pa slusam Trulu Koaliciju, KBO!, Zvoncekovu Biljeznicu, Coloniu (od te fele muzike samo njih), Korozy, King Diamond, Mercyful Fate, Falkenbach, Carpathian Forest, UK Subs, Vrisak Generacije, Samael, Haggard, Exploited, KUD Idijoti, Hladno Pivo, Macbeth, Dimmu Borgir, The Clash, Love Hunters, Babe, Grave Digger, Therion, Misfits, Zbogom Brus Li. . . I to je uglavnom to. A sto to pitas?
 
OBOZAVAM IH!!! Slusam ih vec dugo i za mene predstavljaju savrsenstvo power-operskog metala. Naravno, misljenja su razlicita, ali im je Wishmaster vrhunac... Tarja je MOJ IDOL, devojka je strava!!! Steta sto su morali da naprave pauzu zbog njenih studija...
 
EmmaROCK:
OBOZAVAM IH!!! Slusam ih vec dugo i za mene predstavljaju savrsenstvo power-operskog metala. Naravno, misljenja su razlicita, ali im je Wishmaster vrhunac... Tarja je MOJ IDOL, devojka je strava!!! Steta sto su morali da naprave pauzu zbog njenih studija...
Ja ih od skoro slusam i mogu slobodno da kazem da sam za kratko vreme naucila sve njihove pesme! Slazem se da su misljenja razlicita,... Ja imam sve njihove albume imam cak i textove, jedino nemam Century Child i ovogodisnji ONCE, kojeg jos nema na nasem trzistu (NA ZALOST!!!!!). Molim te, reci mi koja ti je omiljena pesma?!
 
DevouredSoul:
Evo, ja sam chula mali milion njihovih pesama (imam skoro sve albume). Je l' smem ja da sudim?
Znash, na svetu postoji neshto shto se zove 'stvar ukusa'. To 'neshto' znachi da ne mora svako da voli Najtfush samo zato shto ga ti volish.
Evo, ja sam chist primer.
Dakle, imam CDove, slushala sam ih i studijski i live i ne volim ih.
Zashto? Zato shto im je ekipa koja ih snima savrshena. Savrshenija od njih samih X na N puta.
Tarja me nervira, muzika mi je postala dosadna shto je duzhe slusham, i sada gotovo da ne mogu da ih smislim.

Eto, opshirno objashnjenje.
Inache, slusham gothic, gothic metal i ambijental, i josh jedna stvar koju mrzim jeste shto ih glupi i neobaveshteni ljudi trpaju u gothic (a oni to nikako nisu).
Znas kako, ja sam cula da su oni: power, gothic, simph, pa cak i death! Meni najvise lici kao power, ali ni ja iskreno vise nisam sigurna! Please, little help?
 
Najobichniji power. Ili kako vole da ih zovu symph. power metal.
To shto Tarja ima operski glas, nikako ne znachi da su gothic. Naprotiv, onaj koji zna shta je gothic, nikada ih zbog toga ne bi povezao sa gothicom.

A ko je odvalio da su death, svaka mu chast... :roll:
 
. . .:
Jedna od stvari koja kod njih nije losa su spotovi i omoti ali opet ni to nije nista posebno, pogotovo u danasnje vreme.





A pitanje je bilo i sta ja slusam. Pa slusam Trulu Koaliciju, KBO!, Zvoncekovu Biljeznicu, Coloniu (od te fele muzike samo njih), Korozy, King Diamond, Mercyful Fate, Falkenbach, Carpathian Forest, UK Subs, Vrisak Generacije, Samael, Haggard, Exploited, KUD Idijoti, Hladno Pivo, Macbeth, Dimmu Borgir, The Clash, Love Hunters, Babe, Grave Digger, Therion, Misfits, Zbogom Brus Li. . . I to je uglavnom to. A sto to pitas?

Spotovi? Njihovi spotovi su totalno bezveze. Jedina stvar po kojoj se jedni od drugih razlikuju je njena frizura i boja haljine...

Btw. Kako si uspeo da uklopish sve ove grupe? :lol:
Svaka chast za Therion i Haggard. To je savrshenstvo, a ne Najtfush. :roll:
 
DevouredSoul:
Spotovi? Njihovi spotovi su totalno bezveze. Jedina stvar po kojoj se jedni od drugih razlikuju je njena frizura i boja haljine...

Btw. Kako si uspeo da uklopish sve ove grupe? :lol:
Svaka chast za Therion i Haggard. To je savrshenstvo, a ne Najtfush. :roll:
Lepo, volim razlicite pravce i muzike :)
 
EmmaROCK:
OBOZAVAM IH!!! Slusam ih vec dugo i za mene predstavljaju savrsenstvo power-operskog metala. Naravno, misljenja su razlicita, ali im je Wishmaster vrhunac... Tarja je MOJ IDOL, devojka je strava!!! Steta sto su morali da naprave pauzu zbog njenih studija...

Ti si moj idol :lol: :lol:
 
Omiljena pesma? Uh, tesko je opredeliti se. Od balada bih se najpre odlucila za SLEEPING SUN, od drugih su mi zakon THE PHANTOM OF THE OPERA, BEAUTY OF THE BEAST, END OF ALL HOPE, ANGEL'S FALL FIRST... Da ne zaboravim instrumental MOONDANCE (znam da ga sviram)... Volim da cujem STARGAZERS, FEEL FOR YOU, WISHMASTER , OCEANSOUL, WALKING IN THE AIR... Ma sve su super
 
Omiljena pesma? Uh, tesko je opredeliti se. Od balada bih se najpre odlucila za SLEEPING SUN, od drugih su mi zakon THE PHANTOM OF THE OPERA, BEAUTY OF THE BEAST, END OF ALL HOPE, ANGEL'S FALL FIRST... Da ne zaboravim instrumental MOONDANCE (znam da ga sviram)... Volim da cujem STARGAZERS, FEEL FOR YOU, WISHMASTER , OCEANSOUL, WALKING IN THE AIR... Ma sve su super
 
ma meni je NW preteran bend ali moram priznati da su malko zakazili sto se tice albuma posle Wishmastera,a ovaj novi je 100% komercijala samo jos da ga cujem,Century Child jos nekako moze da prodje ali opet me nervira to sto im je malko slava udarila u glavu...
ali opet vracam se na prve albume jer su oni preterani!!!Inache NW rules!!!!! :D :D
 
pa kako da ih ne slusham kad vec sviram u Nw tribute bendu :D
neko rece da nisu uneli nista novo u muziku a ja pitam kako to?Koliko bendova znate koji lice na Nightwish (ne vise od 2 u svakom slucaju)?A na koliko bendova podseca Nightwishova muzika?Meni ni na jedan...Ne kazem da su oni bogovi il ne znam ni ja sta,al da su orginalni - jesu.
Mozda to nije 'metalni' metal ali u svakom slucaju moze da se slusa.
P.S. mrzeti bend samo zato sto ga vole razni seljaci,pozeri i fenseri je smesno
 
DevouredSoul:
Najobichniji power. Ili kako vole da ih zovu symph. power metal.
To shto Tarja ima operski glas, nikako ne znachi da su gothic. Naprotiv, onaj koji zna shta je gothic, nikada ih zbog toga ne bi povezao sa gothicom.

A ko je odvalio da su death, svaka mu chast... :roll:
Tako ti je to kada ides u skolu punu ne obavestenih ljudi (fensera uglavnom)!!! :?
 
Bleak WinterFullMoon:
pa kako da ih ne slusham kad vec sviram u Nw tribute bendu :D
neko rece da nisu uneli nista novo u muziku a ja pitam kako to?Koliko bendova znate koji lice na Nightwish (ne vise od 2 u svakom slucaju)?A na koliko bendova podseca Nightwishova muzika?Meni ni na jedan...Ne kazem da su oni bogovi il ne znam ni ja sta,al da su orginalni - jesu.
Mozda to nije 'metalni' metal ali u svakom slucaju moze da se slusa.
P.S. mrzeti bend samo zato sto ga vole razni seljaci,pozeri i fenseri je smesno
Znas kako, veci broj fensera i pozera nije nikada ni cuo za Nightwish! By the way, kako se zove bend?
 
Luthien:
ma meni je NW preteran bend ali moram priznati da su malko zakazili sto se tice albuma posle Wishmastera,a ovaj novi je 100% komercijala samo jos da ga cujem,Century Child jos nekako moze da prodje ali opet me nervira to sto im je malko slava udarila u glavu...
ali opet vracam se na prve albume jer su oni preterani!!!Inache NW rules!!!!! :D :D
Objasni mi molim te, kako znas da je totalna komercijala kada ga nisi ni cuo/la? Na osnovu cega to tvrdis? :x
 
EmmaROCK:
Omiljena pesma? Uh, tesko je opredeliti se. Od balada bih se najpre odlucila za SLEEPING SUN, od drugih su mi zakon THE PHANTOM OF THE OPERA, BEAUTY OF THE BEAST, END OF ALL HOPE, ANGEL'S FALL FIRST... Da ne zaboravim instrumental MOONDANCE (znam da ga sviram)... Volim da cujem STARGAZERS, FEEL FOR YOU, WISHMASTER , OCEANSOUL, WALKING IN THE AIR... Ma sve su super
Slazem se sa tobom! Nemoguce je opredeli ti se, ali evo ovako: Over The Hills And Far Away, Tutankhamen, Elvenpath, She is my sin,... :roll:
 

Back
Top