NEZAPOSLENI DOKTORI U KRALJEVU!!!

_iskra_

Početnik
Poruka
8
Problem nezaposlenosti prisutan je u svim profesijama, medju njima su i doktori.Prisustvo velikog broja mladih doktora koji godinama cekaju na posao problem je celog drustva.Mozda ce broj od 50 nezaposlenih lekara u Kraljevu nekome delovati ne bas tako strasno,mislim da je to tragicno.
Visegodisnje skolovanje,posvecenost medicini,predanost nauci,odricanje u svim segmentima zivota,a trenuno samo imaju.....cekanje.
Niko se ne usudjuje da javno pokrene ovu temu i zapita odgovorne dokle ce imena ovih mladih ,perspektivnih ljudi sa puno optimizma i entuzijazma biti na spisku nacionalne sluzbe za zaposljavanje.
Pomoc!
 
Pa ... ako kraljevo ima dovoljan broj doktora onda ne znam što bi neko na silu otvarao nova radna mesta i trošio pare iz budžeta da bi tih 50 doktora bilo zaposleno (i bili višak). Jedno od rešenja je možda pomoć države u otvaranju privatnih klinika (gde bi išli oni koji ne vole da čekaju u redu s običnom rajom) ili da doktori pokušaju da nadju posao u nekom drugom gradu u kome je taj kadar deficitaran ?

Elem, opomena za sve koji bi hteli da budu doktori u kraljevu - manite se toga, budite menadžeri, hostese ili kamiondžije :P
 
A dokle ce mene drzava da dere za zdravstveno osiguranje? Zasto - zato da kad mi ne daj boze nesto fali (citaj bolestan) cekam u redu citav dan da bi me na kraju taj isti doktor poslao kod kolege u privartnu ordinaciju da mi i on skine kozu!
Mada kad malo bolje razmislim Pozarevacka bolnica je i tako proglasena za najgoru u Srbiji!
 
Predlazem im da se zaposle u nekoj seoskoj ordinaciji. Stalno su otvoreni konkursi. Problem je u tome sto niko nece da radi takav posao na selu. Svi misle da ce se zaposliti u gradu iz koga su ili jos bolje u Beogradu. E pa nece moci. Nimalo ih ne zalim
 
Prvo, javna je tajna da su medicinske ustanove u kraljevu pravi kupleraji... vecina medicinskog osoblja nezna da radi svoj posao, a stalno su namrgodjeni i cekaju da vam udare reket ako ste dobili prinovu ili nedao bog doziveli neku nesrecu ili nezgodu pa morate da lezite u bolnici. Povuceni dobrim bakshishima vecina ljudi i juri da se ubaci da radi u bolnici pa svi cekaju da ih neko pozove na posao, a po selima da rade kao lekari opshte prakse.... to je njima ispod casti.... btw. i u bolnici ima tarifa kome kolko da se plati i gde da se dignu noge da bi uleteli na neko radno mesto... sve se to vec dugo zna pa je moje pitanje shto ljudi idu na taj med. fakultet kada znaju kakva je situacija... da ne mislite mozda da ce neshto u Srbiji da se promeni na bolje ???
 
To za bakšiše smo sami krivi. Ljudi (matori i oni sa sela naročito) su navikli da "časte" doktore. Jedno vreme je bila frka da doktor uzme poklon ili kesh, ali su ih ti oldfashioned likovi ponovo navukli na to.
Ortak bio s kevom kod doktora i završi sve što treba, i ona ladno tutne doktoru evriće u džep od mantila... Sin je pita zašto kad je već završila, a ona kaže da se valja :S srpski mentalitet, ***...
 
tužno je to što ljudi sa diplomom med.fakulteta nemaju posao...tužno je bilo ko, ko je fakultetski obrazovan, bleji besposlen
a nisu oni krivi za to...kriva je ova naša usrana zemlja, koja razmišlja o tome kog političara da pošalje na Olimpijske igre i kom tajkunu da proda koji plac ili fabriku
duboka tema i mislim da nema smisla ulaziti u debate
besposlenim lekarima bih savetovao da zapale u inostranstvo, pa makar i kalirali...bolje je i to nego da negde dzedze,tj volonterišu u nekoj ambulanti...ja bih zapalio na Skandinaviju ili Australiju, pa makar i konobarisao u početku
 
Mislim da retko ko pre nego sto upise fakultet raspita se koja je to profesija najdeficitarnija,izbor se donosi prema licnim afinitetima.Poslednje decenije proslog veka kada su upisivali fakultet nije bilo toliko nezaposlenih doktora.Svake godine se na medicinski fakultet upisivao veliki broj studenata ,odredjen broj iz budzeta a zatim fakultet odobri jos tri puta toliko mesta za sufinansiranje,kasnije samofinansiranje.....nije ni cudo zasto ima toliko nezaposlenih.I da razjasnim ,ni u ostalim gradovima nije bolja situacija.
Sto se tice seoskih ambulanti ,niko ne bezi od toga,problem je sto za taj posao moras da budes u radnom odnosu u odgovarajucoj ustanovi u cijem sklopu je i seoska ambulanta.U danasnje vreme je i selo luksuz.
 
mozesh i da stazirash, shto znachi da ne morash da budesh u radnom odnosu, ali gro tih doktorchica ne zeli ni da krochi u seoske ustanove, bojkotuju ih praveci bezmalo skandale, kao da u selu nema bolesnih ljudi ili su tamo sve same karakondzule. svi bi u centar grada, e pa ne moze!!! hocesh da radish - o.k., necesh da radish - ne kukaj unaokolo o svojoj tuznoj sudbini!!! ne odnosi se ovo samo na doktore. nebrojano puta bejah u situaciji da chujem kako svrsheni fakultetlija nece da se zaposli u firmi, jer mu je, zaboga, plata od 300 eura premala za njegovo znanje i umece. o.k., u tom sluchaju neka truli kod kuce ili nek' prodaje po pijacu kada shvati da svojim arogantnim stavom nishta ne moze da uradi!
 
mozesh i da stazirash, shto znachi da ne morash da budesh u radnom odnosu, ali gro tih doktorchica ne zeli ni da krochi u seoske ustanove, bojkotuju ih praveci bezmalo skandale, kao da u selu nema bolesnih ljudi ili su tamo sve same karakondzule. svi bi u centar grada, e pa ne moze!!! hocesh da radish - o.k., necesh da radish - ne kukaj unaokolo o svojoj tuznoj sudbini!!! ne odnosi se ovo samo na doktore. nebrojano puta bejah u situaciji da chujem kako svrsheni fakultetlija nece da se zaposli u firmi, jer mu je, zaboga, plata od 300 eura premala za njegovo znanje i umece. o.k., u tom sluchaju neka truli kod kuce ili nek' prodaje po pijacu kada shvati da svojim arogantnim stavom nishta ne moze da uradi!

Staziranje je neophodno nakon zavrsenog fakulteta da bi se stekli uslovi za polaganje strucnog ispita, traje sest meseci i ne dobije se ni dinar.Postoji kategorija volontera koja podrazumeva rad nakon staza u odredjenim sluzbama,po smenama,samostalni rad,a zauzvrat osim iskustva koje je od velikog znacaja ne dobija se ni dinar. Volonteri prihvataju ponude radeci i nadajuci se da ce jednoga dana zasnovati radni odnos i poceti da rade u nekoj seoskoj ambulanti.Medjutim ,volontiranje se nastavlja u nedogled i na takav nacin se dobija jeftina radna snaga,tacnije najjeftinija.Idealan primer eksploatacije.
Svaki rad ima svoju cenu i apsolutno se slazem sa odbijanjem poslova koji nisu placeni adekvatno obrazovanju,jer cin prihvatanja diskredituje profesiju a prvenstveno osobu.
 
Svaki rad ima svoju cenu i apsolutno se slazem sa odbijanjem poslova koji nisu placeni adekvatno obrazovanju,jer cin prihvatanja diskredituje profesiju a prvenstveno osobu.

Kao akademski građanin, u potpunosti se slažem. U teoriji.
U praksi, lično, ako gladujem i nemam novca da zadovoljim neke osnovne potrebe, ne bih sebi dozvolila taj luksuz da biram. Ne stidim se nijednog posla, jer znam gde živim i šta mi ova država pruža, a završavam fakultet jer bar mogu da se nadam da će se stanje popraviti ili da ću otići odavde. Do tada, nešto mora da se radi, jer džabe meni ponos - kad se ne jede.:) Možda zvuči surovo, ali samo sam realna.
 
ja sam rekao...ko nema posla u ovoj zemlji, neka zapali u inostranstvo...ne razumem koji su razlozi zbog kojih zdrav,prav i obrazovan covek gubi vreme svoje mladosti u iscekivanju boljeg sutra...nama nece biti bolje jos dugo,dugo, pa prema tome se treba drugacije postaviti.
Nece nas Srbija, dobro!!! Ima ko hoce...
 
ja sam rekao...ko nema posla u ovoj zemlji, neka zapali u inostranstvo...ne razumem koji su razlozi zbog kojih zdrav,prav i obrazovan covek gubi vreme svoje mladosti u iscekivanju boljeg sutra...nama nece biti bolje jos dugo,dugo, pa prema tome se treba drugacije postaviti.
Nece nas Srbija, dobro!!! Ima ko hoce...

Potpuno se slažem, na primjer u Japanu veoma cene medicinske radnike :)
SexyNurse.jpg
 
Kao akademski građanin, u potpunosti se slažem. U teoriji.
U praksi, lično, ako gladujem i nemam novca da zadovoljim neke osnovne potrebe, ne bih sebi dozvolila taj luksuz da biram. Ne stidim se nijednog posla, jer znam gde živim i šta mi ova država pruža, a završavam fakultet jer bar mogu da se nadam da će se stanje popraviti ili da ću otići odavde. Do tada, nešto mora da se radi, jer džabe meni ponos - kad se ne jede.:) Možda zvuči surovo, ali samo sam realna.


U pravu si, shta koji djavo imash od ponosa i drvljenja kada sedish kuci sa chetrdeset godina, bez dana radnog staza. Pazi mu vraga, male dnevnice?!? Ovako ih mama i tata izdrzavaju, oni se razvlache po kuci ili po kaficima, kukaju kako im je teshko, a kada im ponude posao u struci (dakle, ne oranje i kopanje) oni nece jer su, zaboga, u guzicu sabili 40 leta i ne moze tamo neko sa njima tako. Nije nego!!!
 
U pravu si, shta koji djavo imash od ponosa i drvljenja kada sedish kuci sa chetrdeset godina, bez dana radnog staza. Pazi mu vraga, male dnevnice?!? Ovako ih mama i tata izdrzavaju, oni se razvlache po kuci ili po kaficima, kukaju kako im je teshko, a kada im ponude posao u struci (dakle, ne oranje i kopanje) oni nece jer su, zaboga, u guzicu sabili 40 leta i ne moze tamo neko sa njima tako. Nije nego!!!

Ma socijalizam je nas pogospodio, ništa drugo... Koliko ljudi na zapadu je krenulo od nule pa sad rastura, a nas je prosto sramota te nule :evil:
 
Staziranje je neophodno nakon zavrsenog fakulteta da bi se stekli uslovi za polaganje strucnog ispita, traje sest meseci i ne dobije se ni dinar.Postoji kategorija volontera koja podrazumeva rad nakon staza u odredjenim sluzbama,po smenama,samostalni rad,a zauzvrat osim iskustva koje je od velikog znacaja ne dobija se ni dinar. Volonteri prihvataju ponude radeci i nadajuci se da ce jednoga dana zasnovati radni odnos i poceti da rade u nekoj seoskoj ambulanti.Medjutim ,volontiranje se nastavlja u nedogled i na takav nacin se dobija jeftina radna snaga,tacnije najjeftinija.Idealan primer eksploatacije.
Svaki rad ima svoju cenu i apsolutno se slazem sa odbijanjem poslova koji nisu placeni adekvatno obrazovanju,jer cin prihvatanja diskredituje profesiju a prvenstveno osobu.

Upoznata ti bila ili ne godinama su tvoje kolege iz susednih drzava, a i oni malo obrazovaniji sa titulama dr i mr na nauku, kopali kukuruz pod nadnicu kod nas, a da se nisu bunili, cak sta vise bili su prezadovoljni! Ako ti ne odgovara ovo kod nas, sirok ti je beli svet kao i nepregledna polja kukuruza. (citaj kao objasnjenje za naredni citat, citaj samo boldirano)
Samo ne mogu da oprostim sav novac koji dajem svakoga meseca u svrhu skolovanja i takvog stava od vaseg poziva!!! Opet pitam ZASTO???
P.S. Svi vi koji ste dobri, najbolji studenti medicine na "budzetu", ne zabravite da Vas finansiram JA kao i SVI LJUDI ove drzave! Stetite se ponekad da nam pomognete kada nam je najteze!

Kao akademski građanin, u potpunosti se slažem. U teoriji.
U praksi, lično, ako gladujem i nemam novca da zadovoljim neke osnovne potrebe, ne bih sebi dozvolila taj luksuz da biram. Ne stidim se nijednog posla, jer znam gde živim i šta mi ova država pruža, a završavam fakultet jer bar mogu da se nadam da će se stanje popraviti ili da ću otići odavde. Do tada, nešto mora da se radi, jer džabe meni ponos - kad se ne jede.:) Možda zvuči surovo, ali samo sam realna.

:klap:
 
Problem nezaposlenosti prisutan je u svim profesijama, medju njima su i doktori.Prisustvo velikog broja mladih doktora koji godinama cekaju na posao problem je celog drustva.Mozda ce broj od 50 nezaposlenih lekara u Kraljevu nekome delovati ne bas tako strasno,mislim da je to tragicno.
Visegodisnje skolovanje,posvecenost medicini,predanost nauci,odricanje u svim segmentima zivota,a trenuno samo imaju.....cekanje.
Niko se ne usudjuje da javno pokrene ovu temu i zapita odgovorne dokle ce imena ovih mladih ,perspektivnih ljudi sa puno optimizma i entuzijazma biti na spisku nacionalne sluzbe za zaposljavanje.
Pomoc!

50 доктора насупрот 5000 ''радника'' магнохрома
Нешто ме није погодила ова тема осим што ме је лечка увредила.Прво ако стварно има само 50 незапослених лекара онда то и није тако страшно јер колико знам само је Магнохром некада запошљавао око 5000...
 
Nekada, veliki deo toga je sada u penziji, na drugom radnom mestu ili tera sopstveni biznis započet od otpremnine. Takođe, to su uglavnom srednjovečni ljudi sa srednjom i ređe nekom višim obrazovanjem, obrazovani u socializmu i naučeni da "rade" u tom sistemu. Nasuprot tome, ti doktori na zavodu su investirali veliki deo života i novca na svoje obrazovanje, mladi su i (još) neiskvareni.

Problem je upravo u tome što su ljudi suviše izbirljivi. Hteli bi odmah da sednu u fotelju i da direktuju/rukovode/primaju mito :P Ako ti treba novac, lako može da se nadje način da se isti zaradi. Možda ne dovoljno da se kupi stan u centru, ali barem nećeš biti gladan i na plećima svojih matoraca
 

Back
Top