Kompijuter mi se gasi

General Dus@n

Iskusan
Poruka
6.505
Puno pozdrava za sve vas koji ovo citate,i nadam se da ce te mi pomoci oko ovog mog velikog problema koji me muci vec nedeljama.Dakle desava mi se da kad igram neke igre kao sto su Crysis,COD4,NFS Carbon,World in Conflict kompijuter jednostavno posle 20 minuta ugasi.Moja konfiguracija je AMD Athlon 64 4200+ X2 Dual Core,Gigabyte GF8600 GT sa pasivnim hladnjakom,2GB RAM i HDD 320GB.Ugradio sam jos jedan kuler u kucistu ali ni to nije pomoglo,da li je mozda do BIOSA,ili neki virus?Ocekujem vasu pomoc.
 
Poradi malo na hladjenju procesora.
Zahtevnije igrice umeju da dobrano dignu temperaturu, pa ako je kuler neodgovarajuci, lose montiran ili sa losom pastom, procesor brzo dostigne temperaturu na kojoj odradjuje zastita.
Obrati paznju i na napajanje, marku, kvalitet, godiste, napone pod opterecenjem...
Ako ne pomogne imas par saveta na sevisracunara.com pa korisni saveti.
Puno uspeha.
 
Ma i dalje mi se ovo desava,samo kada je temperature malo niza u sobi tada se ne gasi,pokusao sam da otvorim jednu stranu kucista ali jos gore kompijuter nemoze da izdrzi ni 10minuta tako a da se ne ugasi.Graficka mi ima pasivan hladnjak koji je stalno vreo mada ja mislim da je to normalno.Postoji li jos neko resenje?
 
Mogao bi da nadjes negde everest i da ga skines,posle njega i hot cpu tester i da testiras sa upaljenim everestom,koji ce ti prikazivati temperature,a hot cpu upalis sa opcijom warm up
tu pratis onda sve dok se ne ugasi komp.Ako se ni tu ne ugasi,mogao bi da bude problem do pregrevanja graficke,a u slucaju da je pod garancijom,reklamiraj je.Takodje ako imas 2 modula memorije probaj da im zamenis mesta pa da vidis sta ce se desiti,dal ce se i dalje resetovati.

Ajd srecno i javljaj sta se desava,da ti probam dalje pomoci kad otkrijes do cega je.Takodje nam dopisi vamo i minimalne i max temperature koje budes video na procesoru:)
 
Instalirao sam program SpeedFun koji sluzi za podesavanje brzine ventilatora u kucistu,ali primetio sam da su oba ventilatora koja imam podesena na 100%,tako da tu nemam neke pomoci od tog programa,gde da nadjem taj sto si mi ti preporucio?Neverujem da je do graficke jer ona se zagrevala do 80 C na najzehtevnijim igrama(Assessian's Cred,GRID,Crisyis.....Temperatura procesora dok ovo pisem je 41 C.Da li je napajanje isuvise slabo 400W na konfiguraciji AMD Athlon 4200+ X2 dual core,Gigabyte GF 8600GT,2GB RAM,320GB HDD.Mozda je to u pitanju?Izvinjavam se zbog dugo cekanih odgovora jer ipak je meni ovo dial up internet.UZAS.E da u tom program SpeedFun pisalo je nesto sto ja nisam najbolje razumeo :Temp2 64C,Temp3 85 C,Core 79 C.Mozda ovo pomogne
 
au brate idete okolo umesto na ono sto je ocigledno a to je da se nesto pregreva..ako je hladnjak na grafi vreo taj kuler sto si stavio na kuciste stavi da duva u hladnjak i porobaj...99% sam siguran da je u tome problem.,.
pozZZZz
 
Ako je hladnjak pasivan i treba da bude vreo :)

Procesor je u pitanju.Nadji u nekoj prodavnici kompova neku coolermasterovu pastu za hladjenje.Do nekiih max 600 din ce te izaci.Skini hladnjak sa procesora,skini ventilator sa hladnjaka.Nekom starom cetkicom za zube ocisti hladnjak i ventilator,onda uzmi vatu i dobro obrisi pastu sa hladnjaka i procesora.Uz pastu ces dobiti i neku plasticnu karticu.Prevuci liniju paste preko ivice hladnjaka i razvuci je karticom preko njega.Treba da pazis da ne bude ni suvise ni premalo paste.Oba slucaja ne valjaju.Znaci tanko,ali da sve budel lepo prekriveno.Vrati hladnjak na procesor,pa ventilator na hladnjak i vidi kakve su ti temperature.Ako su i dalje previsoke imas Zalmanove hladnjake za nekih desetak eura koji bi ti resile taj problem.

Ako nisi siguran sta radis,daj nekom drugom ili odnesi u servis,gde ce ti za dzaba uzeti kes.

Pozdrav i srecno :)
 
Uradio sam kako si mi reko,skinuo sam kuler i usmerio ga ka kartici to je dovelo do smanjenja temperature kartice do cak 15C,ali ni to nije pomoglo komp se i dalje gasi i gasi,izmerio sam temperaturu na procesoru i ona je ogromna,ovaj kuler cu da ostavim usmeren prema kartice jer je stvarno dosta doprineo smanjenju temperature.A procesor nisam klokovao da bi se pregrevao,neznam sta mu je,ocistio sam ceo hladnjak mada nesto nije bio ni prljav,Jel imate jos neko misljenje:dash:
 
Uradio sam kako si mi reko,skinuo sam kuler i usmerio ga ka kartici to je dovelo do smanjenja temperature kartice do cak 15C,ali ni to nije pomoglo komp se i dalje gasi i gasi,izmerio sam temperaturu na procesoru i ona je ogromna,ovaj kuler cu da ostavim usmeren prema kartice jer je stvarno dosta doprineo smanjenju temperature.A procesor nisam klokovao da bi se pregrevao,neznam sta mu je,ocistio sam ceo hladnjak mada nesto nije bio ni prljav,Jel imate jos neko misljenje:dash:

Pa neverujem da sam ostetio pastu kad sam skidao kuler na procesoru,ja sam samo skinuo kuler a hladnjak nisam,ajde videcu stacu ,odo ja do servisa po tu pastu,pa cu da probam sa njom,a sta mislis o kupovini nivog kulera?
Kako si očistio hladnjak na procesoru a nisi ga skidao? Sa prilepljenim procesorom? Oćeš da kažeš da nisi skidao procesor!! Mogao si glat da oštetiš nožice od procesora. ili da ga ne vratiš natrag kako treba u slot.
Moreeeeeeeeeee skidaj to i očisti ga opet i promeni pastu. i odvojeno ga stavi na matičnu prvo procesor a zatim hladnjak.
 
Ljudi mislim da sam uspeo.Otiso sam u servis,tip mi je dao pastu dzabe s tim sto sam morao da mu je vratim i kompijuter mi se vise ne gasi,testirao sam ga na najzahtevnijim igrama u najvecim mogucim detaljima i nije se ugasio posle sat vremena igranja,barem za sada se nije ugasio a temperatura procesora bila mi je 43 C.Hvala svima sto ste ucestvovali u ovoj raspravi,a posebno tebi sto si mi preporucijo da zamenim pastu.Hvala puno.
Pozz :)
 
Uzivaj,tema na lock,iako bi mogao i jedan post na ovu temu da se stavi u sticky (zamena paste) posto pisem vec 10ti put isto na forumu :)
Inace to sto ti se desilo,moglo je i trajno da ti osteti procu,mogla je ta gorja njegova ploca da nagori i ondak vise nikad ne bi uspeo da ga ohladis,al fala bogu,sve je proslo najbezbolnije moguce :)

I molim te da izbacis iz upotrebe rec kopmIjuter,pisi i govori bar racunar :D
 
E hvala tebi puno,ali kako sam to mogo da ostetim plocu kada sam jednostavno skinuo kuler i malo ga procistio a zatim sam odvio onu rucicu i skinuo ceo hladnjak ne PROCESOR,pa sam uzo i namazao?Nije bilo nikakvih sansi da ostetim RACUNAR nego me vi na forumu niste dobro razumeli ili se ja nisam dobro izrazio.Jos jedanput hvala:worth:
 
E hvala tebi puno,ali kako sam to mogo da ostetim plocu kada sam jednostavno skinuo kuler i malo ga procistio a zatim sam odvio onu rucicu i skinuo ceo hladnjak ne PROCESOR,pa sam uzo i namazao?Nije bilo nikakvih sansi da ostetim RACUNAR nego me vi na forumu niste dobro razumeli ili se ja nisam dobro izrazio.Jos jedanput hvala:worth:
Izgleda da se ti i ja ne razumemo mene interesuje:
1. Ok ako si skinuo kuler sa hladnjaka , kuler se malo izduva od prašine i to je sve
ALI
2. nije mi jasno koju si ti to rucicu "odvio" jer koliko ja znam svi noviji hladnjaci su na matičnu ploču pričvršćeni uz pomoć zakačaljki i opruga a u najnovije vreme samo se podigne ručica i hladnjak je slobodan , a pitam te zato jer ako si otkačio samo hladnjak podizanjem rucice , morao si ga skinuti sa procesora da bi ga očistio (jer si napisao da si ga očistio a nemoguće ga je čistiti gore na matičnoj ploči) i time svakako oštećuješ sloj paste što automatski povlači do stavljanja novoga sloja termalne paste što ti nisi uradio , po tvojoj prvoj izjavi nisi ga skidao sa procesora (hladnjak) pa sam ja pretpostavio da si ga skinuo sa procesorom zajedno jer ako si podigao i onu malu pologu sa procesorskoga ležišta tada se skine i procesor zajedno sa hladnjakom , što sve lepo zajedno može da dovede i do oštećenja nožica procesora.
Procesor je obično tako jako zalepljen za hladnjak da se ne može čak ni tek tako lako odvojiti od njega!

No sve u svemu bitno je da si ti ipak na kraju rešio svoj problem , međutim kako god okreneš nisi dao preciznu informaciju u startu i to je dovelo do raznih odgovora i do nagađanja .Toliko samo
pozz
 
Poslednja izmena:
Znas kako,ne moze svakom na svetu biti sipano iskustvvo i znanje,tako da se covek u stvari i ponasao u skladu sa svojim znanjem i iskustvom na ovoj temi.Ovo sve sad pa nadalje je offtopic i treba se brisati,ova tema postaviti za sticky sa promenom naslova u gasi/resetuje i za nadalje da se ljudi lakse snalaze posto je cisto hardware tema.Ja sam ga malko prozvao samo oko koriscenja slova i u reci kompjuter kome definitivno nije mesto u toj reci,ni po nasoj,a ni po eng gramatici.

Spusti malko loptu dole,nismo svi rodjeni nauceni da bi mogli tek tako da prozivamo ljude i ismejavamo ih ni zbog cega.Mislim da je decko svatio poentu cele teme i da smo lepo sa njim prosli kroz kompjuterski zargon.Ostaje nadalje da se prenosi iskustvo i znanje,usput da se nasali i pomogne ljudima :) On sigruno od hladnjaka nije mogao da podigne nozicu koja drzi procu na mestu,za to se i na starim i na novim plocama mora skinuti hladnjak sa proce,tako da sam siguran da ga nije ni pomerio,sto po tome sta je pisao,sto po tome sta sam ja u njegovom dobu kontakta sa kompom znao :)

Ajd uzdravlje i uzivajte :) I pomozite im,ne kritikujte ih dzaba...
 
Kako si očistio hladnjak na procesoru a nisi ga skidao? Sa prilepljenim procesorom? Oćeš da kažeš da nisi skidao procesor!! Mogao si glat da oštetiš nožice od procesora. ili da ga ne vratiš natrag kako treba u slot.
Moreeeeeeeeeee skidaj to i očisti ga opet i promeni pastu. i odvojeno ga stavi na matičnu prvo procesor a zatim hladnjak.

Moguce je kod dosta hladjaka,kulera za procesor ocistiti hladjak tako sto se skine samo kuler.Ima i onih kod kojih je kuler pricvrcen direktno za plocu a izmedju se nalazi hladnjak i procesor.Posto je covek naveo tacno koji je procesor trebalo je prvo pogledati na google recimo,kako izgleda originalni kuler. ;)

@nikola_v86
Mudro zboris ;) I kad ima osnova za kritiku,treba da se setimo da smo i mi bili pocetnici isto kao i dosta njih koji dodju ovde jer im treba pomoc.
snejks poseduje solidan nivo znanja,ali povremeno uz odgovor servira kritiku,a onda se to razvije u strahovit off i tada postaje sporedna stvar to sto je pomogao .Ne bas cesto ali desavalo se....:D Verujem da zna na sta mislim. :mrgreen:
 

Back
Top