Kompijuter mi se gasi

Ljudi sve je to u redu ali meni na hladnjaku postoji nekakv plavi deo koji kad ga povuces na levu stranu oslobadjas hladnjak sa kulerom,PROCESOR ostaje tamo gde je i bio,ja stvarno neznam zasto vi mislite da sam mogo da sjebem procesor kada ja nigde nisam napisao da sam ga na takav nacin skinuo.Nemam ja mnogo iskustva sa hardverom priznajem ali znam sta sam uradio,strogo sam vodio racuna da nesto ne polomim.Ja jesam prvo napisao da sam ocistio ceo hladnjak a onda sam napisao da sam samo skinuo kuler,jebi*a ponekad covek nezna ni sta pise.Moja maticna ploca je novije generacije a covek u servisu mi je pokazao kako se ta pasta maze.Ona mi je zaista pomogla a i temperatura bitno smanjena tacnije sa 64 C na 40 C maksimum u zahtevnim igrama.Ali sta je bilo bilo je,nadam se da se vise taj problem pojaviti ali ako se ponovo pojavi ja znam sta treba da radim.Hvala puno svima sto ste nekim delom ucestvovali u resavanju mog problema.
 
Ljudi sve je to u redu ali meni na hladnjaku postoji nekakv plavi deo koji kad ga povuces na levu stranu oslobadjas hladnjak sa kulerom,PROCESOR ostaje tamo gde je i bio,ja stvarno neznam zasto vi mislite da sam mogo da sjebem procesor kada ja nigde nisam napisao da sam ga na takav nacin skinuo.Nemam ja mnogo iskustva sa hardverom priznajem ali znam sta sam uradio,strogo sam vodio racuna da nesto ne polomim.Ja jesam prvo napisao da sam ocistio ceo hladnjak a onda sam napisao da sam samo skinuo kuler,jebi*a ponekad covek nezna ni sta pise.Moja maticna ploca je novije generacije a covek u servisu mi je pokazao kako se ta pasta maze.Ona mi je zaista pomogla a i temperatura bitno smanjena tacnije sa 64 C na 40 C maksimum u zahtevnim igrama.Ali sta je bilo bilo je,nadam se da se vise taj problem pojaviti ali ako se ponovo pojavi ja znam sta treba da radim.Hvala puno svima sto ste nekim delom ucestvovali u resavanju mog problema.

pazi, kod mene se ne pregreva, uopšte, a pokazuje mi temperaturu 108,5 C, ja kada sam odneo komp na servis, rekao sam da pokušaju sa zamenom paste, ali, nisam mogao verovati da mi procesor ima tako visoku temperaturu, tvoj se gasi na 72 C, šta bi tek moj trebao raditi na 108,5 C. :D kada su izmerili sa nekakvim novim senzorima, temperatura je stvarno bilaa 42 C, evo i danas pokazuje tu temp. ali ja igram i CoD4, i tako to i ništa, ovaj kod koga sam popravio komp kaže da će pokušati reklamirati ploču, pošto, kako on kaže, otišli su ti neki senzori što pokazuju temperaturu. Nadam se da će ubrzo rešiti moj problem, mada ni on nije siguran da li je to problem! Otkako sam kupio komp, non-stop nešto nevalja, jednom mi je čak grom duno i uništio ploču, jednom je otišo HDD, i evo opet ploča, a kupio sam i zaštitno kablo protiv udara groma...
 
Pa strpi se nesto vremena,verovatno ti je onaj ko pravi plocu malo nesto zeznuo u biosu.Stvarno je toga ranije bilo koliko oces,a sad se bas retko desava.Imas te laserske termometre koji i sluze za ocitavanje temperature bez kontakta.Jedino sto ti preostaje,za jedno mesec-dva idi na sajt proizvodjaca i vidi jel ima neki live update program i probaj da updateujes bios.Do tad uzivaj u misli da mozda mozes i kafu da skuvas bez paljenja ploce :D
 
ja sam menjao BIOS, sada je BIOS 1985-2006. tako nekako, a bio je 2002. ali ako budem reklamiro ploču, možda i dobijem novu! :D videćemo šta će vreme doneti! :D a možda ovi u servisu mogu da promene senzore, ali, Bože moj, kaki su... sumnjam...

P.S. BIOS sam menjao pre sedmicu dana
 
Prijatelju,sta ce tebi to kada ti RACUNAR dobro radi a i temperatura ti ne prelazi 42 C,kao i meni sada posto sam promenio pastu.Ipak mnogo vremena imas da izgubis a sta ces u stvari dobiti,nesto tacnije informacije o temperaturi ploce.Evo sta sam ja uradio ventilator u kucistu koji sam kupio zbog ovog problema sam preusmerio u graficku koja je u zahtevnim igrama dostizala temperatru i do 84 C, a sada ne prelazi 65 C,sto ja smatram da je dobar potez,jer ipak meni je graficka sa pasivnim hladnjakom i plus kuler usmeten u nju.Mada ovi u servisu kada sam kupio nov racunar namazali su mi fabricku pastu uz procesor,tako su mi rekli,mada se sada pomalo plasim da se nedesi isto i sa ovom.Pozz:D
 
Imam slican problem. Gasi mi se komp tj. ( restartuje ) pri igranju Crysis warhead-a ( posle pola sata ) i Far Cry 2 ( posle 1h i 30 min otprilike mozda i 2h. ) COD4 radi bez greske, nema gasenja. Far Cry na ultra higih detaljima 1152x864, a Crysis warhead na high detaljima 800x600, posto mi se na 1152x864 gasi posle 5 min.
CPU: Intel core 2 quad q6600 @ 2.4 Ghz, 8mb l2, 1066 mhz.... Graf: Gigabyte 9800 GT 512 DDR3 na defaultu... Mat: Gigabyte EP35-DS3L... RAM: Apacer 2Gb 800 mhz.. Hard: WD 400 Gb... Napajanje: ATX midle tower 500W... i to je to. temp proc oko 40c, maticne 33c, a graf oko 60c. NE ZNAM U CEMU JE PROBLEM....Ocekujem pomoc...
 

Back
Top