"Centar za spas zivotinja" iz Mladenovca --- KO SU ONI USTVARI ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tom-i-dzery

Početnik
Poruka
3
Leta prosle godine,od kada skupljaju novac u Knez Mihajlovoj ulici,predstavljali su se kao "Drustvo za zastitu zivotinja-Mladenovac" i nosili su majice tog udruzenja. Posle toga su se predstavljali kao "Drustvo za spas zivotinja Snupi", a sada su "Centar za spas zivotinja", uvek isti ljudi,a i kutija za skupljanje dobrovoljnog priloga,koja je uvek u prvom planu. Iako su do sada promenili tri naziva udruzenja, i dan danas nose majce "Drustva za zastitu zivotinja-Mladenovac", sto se da videti na slikama na njihovom sajtu //www.netbre.info/animals .

Radim u Knez Mihajlovoj i cesto ubacujem priloge, i kada sam ih jednom u razgovoru pitao,koliko skupe novca za par sati, njihov odgovor je bio oko 1000 din, pa mi je to izazvalo sumnju,obzirom da dolaze iz Mladenovca i da imaju odredjene troskove, gorivo,putarine i ostalo...

Posto mnogo volim zivotinje, pokrenuo sam medju svojim prijateljima ideju da im pomognemo jednom vecom donacijom, medjutim, oni isto imaju odredjenih sumnji da taj novac stvarno odlazi onima kojima je namenjen. Cak je jedan od prijatelja bio prisutan na njihovom standu prosle godine, kada je jedna gospodja iz Mladenovca pozvala poiliciju, jer su joj fascifikovali potpis!

Posto od njih nisam dobio objasnjenje, o cemu se zapravo radilo, molimo pomenutu gospodju iz Mladenovca ako ovo procita, da nam se javi, mozda ce ona moci da nam objasni.

Unapred hvala.
Ljubitelj zivotinja.
 
ne bih da zalazim duboko u raspravu,niti znam tacno da kazem nesto.i ja sam upoznala momka i videla ga vise puta.cinjenica je,koju ne mozemo osporiti da niko ko bolesno ne voli zivotinje ne bi ceo dan stajao u knezu ,putovao iz mladenovca ,po vrucini i snegu nece da radi to.
znaci vole zivotinje.
novac im je potreban ipak za prevoz i sl.kao i svima nama.
mogu da zamislim koliko je njima potrebno kad znam koliko je meni potreban kao pojedincu.
 
iskreno, imam jednu primjedbu vezanu za ra svih tih..."udruzenja iz Kneza";
desilo se ljetos da naidjem nekoliko puta na istu situaciju - napolju 40, zivotinje u kavezima (iako im volonteri (?) daju vodu...tesko da je to dovoljno...), pokrivenim...najlonom...nicim...???
znaci, uz svu zelju da pomognete zivotinjama mozda nije...najpametniji nacin ciniti to tako sto ih na 40 stupnjeva drzite naslagane u kavezima po ulici...

zapravo, kad bolje razmislim, to granici sa zlostavljanjem...bez zezanja
znam da je namjera...dobra, ali nacin...morali bi malo bolje promisljati/planirati te svoje...akcije : (((
 
Poslednja izmena:
iskreno, imam jednu primjedbu vezanu za ra svih tih..."udruzenja iz Kneza";
desilo se ljetos da naidjem nekoliko puta na istu situaciju - napolju 40, zivotinje u kavezima (iako im volonteri (?) daju vodu...tesko d aje to dovoljno...), pokrivenim...najlonom...nicim...???
znaci, uz svu zelju da pomognete zivotinjama mozda nije...najpametniji nacin ciniti to tako sto ih na 40 stupnjeva drzite naslagane u kavezima po ulici...

zapravo, kad bolje razmislim, to granici sa zlostavljanjem...bez zezanja

:worth:
 
pa jeste.
milose to sto oni prime i udome odmah stence koje im donosi ko god stigne i nije bas za pohvalu
znas li za bilo koje stene gde je zavrsilo i sta mus ada rade?
ne znas!
i na ovom forumu je jedan decko napisao da mu je mladja sestra -maloletna usvojila kuce odatle i oni su ga pustali da sam seta po ulici.pa koja je to fora?
daju kucice deci!
nije bas sve tako sjajno
ali necu nikom da prigovaram svako se trudi na ancin na koji moze da smanjimo brj kucica i macica na ulici.
 
Lako je kritikovati. Sumnja se uvek može pronaći u bilo čemu.
Probajte da radite sa životinjama pored njih par dana i otklonićete svaku negativnu konotaciju.
Svi ti ljudi koji rade u azilima za životinje se mnogo više zalažu za životinje od "običnih" ljubitelja životinja, troše mnooogo energije, a ljudi nisu mašine. Treba se preslišavati non stop oko svojih početnih ubedjenja koja su postavljena u dobrobit životinja. Zašto i na koji način mi pomažemo životinjama lično?

Smatram da su ljubitelji iz Azila MLADENOVAC izuzetni ljudi. O njima ima samo i sve pohvale.
To koliko oni skupe dnevno priloga nije stvar ticanja običnog prolaznika. Zamislit kada bi svima sve objašnjavali...

Pored vrućine, pouzdano znam da se redovno poje i kuce:heart: i mace:heart:. Ali svesna sam da im je i pored toga teško, ali i nama koji ih čuvamo na suncu je takodej teško. To što su oni na maloj površini par sati dnevno jeste nezgodno, ali to je zarad pokušaja da njihova budućnost ne ostane stvar surove ulice.

Sve je stvar dobre volje, tako da ja neosnovane kritike ne priznajem.
Pozdrav svim ljubiteljima životinja.:D
 
ja sam ih kao i svima drugima ostavljala priloge. jedino sto su mi njihove kuce uvek delovale za truncicu losije, da kazem negovane od ostalih i onda sam posredno dobila neke informacije o njima koje mi se uopste nisu svidele. jeste da primaju sve sto nadjete na ulici bilo 1 ili x kuca ili maca ali: ocigledno ih drze u losim uslovima jer sam cula da ne vakcinisu zivotinje, da ih je puno bolesnih ili barem nosioca virusa i da im je dosta stenaca koje poklanjaju uveliko zarazeno i moze se jako lako desiti da ne prezive. onda mi se ta informacija i potvrdila: komsinice su za poklon uzele malecno stene i cuvale ga do poklanjanja par dana. stene je nazalost bilo bolesno od tzv macje kuge i uginulo maltene na vet stolu. a bilo je poklon za decka kao uteha sto mu je uginuo pas da se oraspolozi, mozete misliti...

sve u svemu mozda je slucajnost, ali ja se za sad pre odlucujem da ubacim u arkinu kutiju priloga (isto su u knezu) jer mi se cine organizovaniji, cistije drze zivotinje i imam posredno dobro iskustvo sa njima.
 
Dobar dan svima!
Slucajno sam video temu na forumu,pa rekoh da se i ja ukljucim,posto sam donekle upoznat sa radom ovih ljudi iz "centra za spas zivotinja" iz Mladenovca.
Naime,koliko ja znam,radi se o jednoj troclanoj porodici kojoj je jedini prihod prilog za Azil, iz Knez Mihajlove. A da li ste se zapitali, zasto ne skupljaju novac u Mladenovcu??? :think:Pa zato sto ih ovde ljudi poznaju i isto tako znaju gde ce taj novac zavrsiti!!!

Ono sto znam, je da ovi ljudi nisu pravi osnivaci Azila i da su kao prioritet stavili skupljanje dobrovoljnog priloga,a ne brigu o zivotinjama.
Od opstine su dobili auto kako bi skupljali pse po ulicama,a u stvari taj auto sluzi za prevoz do Bg-a,kako bi mogli da skupljaju novac u Knezu!!!

Na svom sajtu //www.netbre.info/animals, su kao stavili dokumentaciju koja se u stvari ne moze videti ( probajte i sami ), pa naravno, jer je i nemaju!!!
Treba ih proterati iz Kneza!!!:banovati:
 
evo ja cu da kazem...dosta vise cutim o njima a imam cinjenice u rukavu...malo je poduze ali je tacno od reci do reci...
prosle godine smo mi imali standove u zemunu...i dosle su tri zene pretstavile se da su iz Mladenovca i htele su da pricaju sa Ketrin (zenom Kanadskog ambasadora) koja saradjuje sa nama..iako posle 10 minuta objasnjavanja da mogu i meni sve da kazu one su insistirale na njoj...dovedem ja Ketrin objasnm ko su oni i oni njoj u prvoj recenici : " mi smo dosli,nama treba hrana,pare i lekovi" :hahaha: ja sam umrla od smeha,kao ono mi dosli u nabavku...nebitno,tu se ja ispricam sa njima...dam im kopije nasih ugovora da urade jel daju zivotnje bez ikakvih podataka,nabavim im neke tablete za ciscenje parazita ultra jeftinije i sve super kao ostajemo u kontaktu...prodje par meseci...oni poceli da prave standove u knezu,i mene jedan dan zove zena,pretstavi se kao pretsednik udruzenja Mladenovac i zena odjednom poce da kuka na sav glas...Ona je pocela celu akciju azila i Mladenovcu,tako sto je opstina htela da napravi veliki sinteraj,a ona se ponudila da joj daju taj plac da napravi azil i da ce ona pokupiti sto vise zivotinja po Mladenovcu i smestati ih tu..zena se organizovala extra,cak je i vozilo nabavila,i sredila besplatne sterilizacije i svasta nesto...kaze ona meni " ti ljudi sto su i Knezu,to je jedna porodica,muz zena i njihov sin,oni uopste ne dolaze u azil,svi troje su nezaposleni,i poceli su tako sto su hteli da pomognu azilu,uzeli smo kutiju za priloge od opstine za glasanje,i oni su poceli da idu knez,nakon nekoliko nedelja,ja vidim da nista od para ne daju u azil...ne moraju meni da daju ali neka kupe hranu,vakcine nesto sto treba...kaze,cula sam da imaju dosta priloga jel istina" ja kazem jeste velika je kutija ,knez je prometna ulica...naravno da imaju,uostalim idite tamo i proverite...
E to je taj dan kad si ti video da je neka zena vikala da su falsifikovali potpis...ona je pozvala policiju da ih sklone jel ona nije potpisala zahtev za dobijanje dozvole za stand na tom mestu...ja joj rekla sto niste uzeli kutiju i odneli ...kaze "glupo mi je" !!!!ja kazem kako glupo pa nosite Vasim zivotinjama??? ina je samo nastavila da place....
zvala me je posle mesec dana....kaze okupili su neregularnu skupstinu..skupilo se 10 ljudi koji cak nikad nisu krocili u azil i smenili je sa mesta pretsednika ?!?! onda su sponzori sto su donirali kola oduzeli i vozilo...sad su zivotinje u ocajnom stanju i ma sve gore i gore...
a ovi u knezu i dalje dovlace sa ulice svakakve zivotinje ,bolesne i stare samo nedelju dana i udomljavaju ih...mi imamo prosek 7 zivotinja za dan a usput odbijemo po 15 budala ...a oni ???? daju svima,deci ludacima...znate li koliko ludaka prodje knezom za par sati??? pa ne bi verovali...
sto se kesa tice...mi smo pre znali da skupimo ( a imamo kutijice 15*15cm) znaci 50 puta manje od njihove...znali smo da skupimo od 8000-16000din za dan!!!! a tamo smo samo subotom!!! zamisli koliko oni skupe u onoj kutijetini SVAKI dan?!?! nase zivotinje su sve vakcinisane,sterilisane i cipovane,okupane,ociscene od buva,mirisljave,socijalizovane ...nakon udomljavanju kad stasaju mi placamo sterilizaciju...a oni??? ni ne znaju gde su im zivotinje...prosipaju iz supljeg u prazno...nadju na jendom cosku a udome na drugi!!!!Cetvoro ljudi je do sada uzelo od nas zivotinju nakon sto su uzeli prvo od njih...pukli po200-300eura na lecenje zivotinje i ona je na kraju umrla...znate li koliko se ljudi retko odlucuju za mesance i kad se odluce on im umre!!!! oni sto rade nema nikakav plus kod njih!!!! sad pokupe zivotinju sa nekog coska i nose na udomljavanje...a karantin...a veterinar??? imaju azil..imaju bar neke uslove da isprate proceduru ako im je stalo do zivotinja...po meni to je cista zarad i korist...to sto oni rade!!!
stojim iza svake reci,i svakom cu u lice reci ovo sto sam napisala ovde!
nasi standovi jesu na +40,imamo tendu i dajemo im vodu,i vruce im je i nama je ...ali sta je par sati na vrucini u odnosu na zivot na ulici???
 
Dobar dan svima!
Slucajno sam video temu na forumu,pa rekoh da se i ja ukljucim,posto sam donekle upoznat sa radom ovih ljudi iz "centra za spas zivotinja" iz Mladenovca.
Naime,koliko ja znam,radi se o jednoj troclanoj porodici kojoj je jedini prihod prilog za Azil, iz Knez Mihajlove. A da li ste se zapitali, zasto ne skupljaju novac u Mladenovcu??? :think:Pa zato sto ih ovde ljudi poznaju i isto tako znaju gde ce taj novac zavrsiti!!!

Ono sto znam, je da ovi ljudi nisu pravi osnivaci Azila i da su kao prioritet stavili skupljanje dobrovoljnog priloga,a ne brigu o zivotinjama.
Od opstine su dobili auto kako bi skupljali pse po ulicama,a u stvari taj auto sluzi za prevoz do Bg-a,kako bi mogli da skupljaju novac u Knezu!!!

Na svom sajtu //www.netbre.info/animals, su kao stavili dokumentaciju koja se u stvari ne moze videti ( probajte i sami ), pa naravno, jer je i nemaju!!!
Treba ih proterati iz Kneza!!!:banovati:


bravo lesi,nisam ni videla tvoj post a price nam se slazu...;)

inace..mi se zovemo ARC-Animal Rescue Center sto je prevod spasilacki centar za zivotinje...
zamislite moj sok kad sam cula da su se skoro registrovali kao CAR-Center Animal Rescue-centar za spas zivotinja!!!!
Inovativno zar ne?!?!
 
Poslednja izmena:
Lako je kritikovati. Sumnja se uvek može pronaći u bilo čemu.
Probajte da radite sa životinjama pored njih par dana i otklonićete svaku negativnu konotaciju.
Svi ti ljudi koji rade u azilima za životinje se mnogo više zalažu za životinje od "običnih" ljubitelja životinja, troše mnooogo energije, a ljudi nisu mašine. Treba se preslišavati non stop oko svojih početnih ubedjenja koja su postavljena u dobrobit životinja. Zašto i na koji način mi pomažemo životinjama lično?

Smatram da su ljubitelji iz Azila MLADENOVAC izuzetni ljudi. O njima ima samo i sve pohvale.
To koliko oni skupe dnevno priloga nije stvar ticanja običnog prolaznika. Zamislit kada bi svima sve objašnjavali...

Pored vrućine, pouzdano znam da se redovno poje i kuce:heart: i mace:heart:. Ali svesna sam da im je i pored toga teško, ali i nama koji ih čuvamo na suncu je takodej teško. To što su oni na maloj površini par sati dnevno jeste nezgodno, ali to je zarad pokušaja da njihova budućnost ne ostane stvar surove ulice.

Sve je stvar dobre volje, tako da ja neosnovane kritike ne priznajem.
Pozdrav svim ljubiteljima životinja.:D

sve je to lijepo i ja ne tvrdim da imate losu namjeru, ali TVRDIM da postupate potpuno iracionalno kad zivotinje drzite npr. na suncu u kavezima...
imam 3 tvora i nikad ih ne bih ostavila na suncu tako; ni da "moram", ni pet minuta...jasnije? :)
 
Lako je kritikovati. Sumnja se uvek može pronaći u bilo čemu.
Probajte da radite sa životinjama pored njih par dana i otklonićete svaku negativnu konotaciju.
Svi ti ljudi koji rade u azilima za životinje se mnogo više zalažu za životinje od "običnih" ljubitelja životinja, troše mnooogo energije, a ljudi nisu mašine. Treba se preslišavati non stop oko svojih početnih ubedjenja koja su postavljena u dobrobit životinja. Zašto i na koji način mi pomažemo životinjama lično?

Smatram da su ljubitelji iz Azila MLADENOVAC izuzetni ljudi. O njima ima samo i sve pohvale.
To koliko oni skupe dnevno priloga nije stvar ticanja običnog prolaznika. Zamislit kada bi svima sve objašnjavali...

Pored vrućine, pouzdano znam da se redovno poje i kuce:heart: i mace:heart:. Ali svesna sam da im je i pored toga teško, ali i nama koji ih čuvamo na suncu je takodej teško. To što su oni na maloj površini par sati dnevno jeste nezgodno, ali to je zarad pokušaja da njihova budućnost ne ostane stvar surove ulice.

Sve je stvar dobre volje, tako da ja neosnovane kritike ne priznajem.
Pozdrav svim ljubiteljima životinja.:D

A kada su kuce:heart: i mace:heart: drzali u kavezima na 40 stepeni, i kada su jadne zivotinjice padale u nesvest, da li su i tada bili toliki ljubitelji kuca i maca, ili je tada bio bitniji novac koji su ubacivali prolaznici u kutiju?:thumbdown::dontunderstand:
Kuce u kavezima su samo maska za lako zaradjivanje novca!!!
U pocetku su skupljali novac u Mladenovcu, i nije im kutija bila prazna,ali kada su ih napokon ljudi provalili da taj novac uzimaju za sebe, a ne u svrhe Azila, onda su zapalili u Bg gde ih niko ne poznaje!
A sto se tice udomljavanja u Knezu, ni to ne rade kako treba! Oni dele stence nevakcinisane i neociscene od parazita!!! Pa da li je to normalno?
Ma bre,nisu oni toliki ljubitelji zivotinja, jer tvrdim, da im nije one kutije za novac, budite sigurni da oni ne bi sedeli u Knez Mihajlovoj :!:
 
bravo lesi,nisam ni videla tvoj post a price nam se slazu...;)

inace..mi se zovemo ARC-Animal Rescue Center sto je prevod spasilacki centar za zivotinje...
zamislite moj sok kad sam cula da su se skoro registrovali kao CAR-Center Animal Rescue-centar za spas zivotinja!!!!
Inovativno zar ne?!?!

Svaka cast mushu13, i ja sam dobio slicne informacije,ali nisam bas u potpunosti znao o cemu se tacno radi!
Siguran sam da su ti ljudi prevaranti i da sav novac uzimaju za sebe, a ne kako kazu za Azil!!
Nece oni jos dugo tako, uskoro ce i Beogradjani cuti istinu o njima, kao sto smo i mi u Mladenovcu!
Nece oni jos dugo biti tu!:banovati:
 
Ajde kad kuce sa ulice ode opet na ulicu (mada i zbog toga besnim, jer onda pas ode u neki drugi kraj, izbace ga ko zna gde, i da ne nabrajam sta sve moze da mu se desi), ali ko zna koliko bolesnika je uzelo pse od njih. Za lanac, za trening, za "decu da se igraju", za ko zna sta jos... e preko toga ne mogu da predjem i necu. Ako ce da se bave zivim bicima onda nek se bave kako treba. Ne trguju oni veknama hleba pa da kazes ajde nek im bude, mozda nemaju para... Barem ti Mina znas kakvi problemi sve mogu da nastanu samo kad se izbaci pas na ulicu, a to je ovde jos najbolja opcija.:thumbdown:
 
pa znam
secate s ekad sam onog lika napala sto mu je mladja sestra usvojila kuce od 2 meseca i oni ga pustili da sam landara i nestalo kuce i ja skocila na njega i svi ste me napali kako sam luda,da smirim strasti,mika-relax take it easy i sl..lik se vise nije ni pojavio na forumu
osecam da je nasao mrtvo kuce.pa nije smeo da bekne.
tad sam poludela na mladenovac.
daju deci pse
 
Da, samo sto nije kriv taj decko koji je uzeo to stene, nego ti koji su mu ga dali a da nisu nista ni rekli ni pitali. On je barem pitao nas sta da radi, a ko zna koliko ih ima koji su tako mislili da ce pas od dva meseca da se sam seta i vaspita i koji nisu nista posle naucili.
Ma stomak mi se prevrce od tih "dobrocinitelja", njih treba istuci i naplatiti im kazu! Ako hoce pare neka rade po buticima, a ne da zaradjuju varajuci ljude i jos uvaljuju bolesne zivotinje...ufffff sto sam sad :otkacio::otkacio:
 
Ja sam poklanjala i ranije mace, ali na svoj način:) i maksimalno se trudim da pružim sve potrebne informacije i sredstva, plus mi je uslov da maca bude isključivo u stanu i sterilisana.
Svako ima neke svoje stavove i meni se često "beče" u lice i iščudjavaju kako mačkama kao životinjama iz prirode oduzimam slobodu itd. Ja uvek ljubazno objasnim moja uverenja da mace uživaju u stanu kao u kraljevske mačke u dvorcu uz puno pažnje nas ljudi.
Jer "vlasnici" koji žive u stanu sa macom imaju prilično različite stavove od ljudi koji puštaju bez nadzora mace da odu, pa će da se vrate.

O organizaciji ARC mislim sve najbolje i odaju utisak da kvalitetno neguju životinje i vrše udomljavanje na pravi način.
Mada se i njima organizovanima, koji daju sve od sebe desi da ih iskritikuju najstrašnije.
Tako da će se mesta za medjusobne kritike uvek naći, to sam napisala i u prvom komentaru, pa se sada ponavljam. Žao mi je što postoji uvek zaboravljena parola "SAMO SLOGA S..."

I jedni i drugi i treći se trude, svako prema svojoj strategiji. U spletkarenja ne ulazim.
Ne mislim da je najbolji način udomljavanja tako što dodje bilo ko i kaže "Jaoj, što je slatko malo!" kuče ili mače, pa ga odmah bez procedure povede kući i pitaj boga šta kasnije bude sa tim životićem, ali nemogu ja nikome da diktiram svoje stavove i ubedjenja.
Ja udomljavam mnogo teže i sporije, ali se sav taj trud na kraju višestruko isplati.

Da se ja pitam:), uz poklonjenu životinju bi se dobio informator o sterilizaciji kako i zašto; o šetnjama za kuce koliko puta i zašto toliko puta; o negovanju i vaspitanju kućnog ljubimca na pravi način; o macama da li napolje bez ogrlice/nesterilisani i zašto NE...itd...itd.

Još jednom vas sve pozdravljam i sa nekim segmentima se slažem, koji nisu preterano površni.
Azil MLADENOVAC poznajem mesec dana intezivnije, i primećujem da postoji ogromna količina ljubavi prema psima. Izlaze naširoko u susret i macama.

Vragana, da li možeš dati bolji predlog, meni i udruženjima, kako da napuštene štence i mačiće poklanjamo na sred ulice, a da to ne bude u kavezima? Svakako da nije direktno na suncu i da se ti srcići osvežavaju na razne načine.:super:

Mushu13 i Cica Zoji veliki pozdrav:bye:.

Ne dopada mi se to što imamo situaciju novoregistrovanih članova koji su se registrovali da bi umesto predstavljanja, odmah krenuli sa kritikama na nekoga ko postoji malo duže i o kome se može saznati malo više. Stičem utisak da se neko ko je već registrovan krije iza novih nadimaka.
 
Poslednja izmena:
Ja sam poklanjala i ranije mace, ali na svoj način:) i maksimalno se trudim da pružim sve potrebne informacije i sredstva, plus mi je uslov da maca bude isključivo u stanu i sterilisana.
Svako ima neke svoje stavove i meni se često "beče" u lice i iščudjavaju kako mačkama kao životinjama iz prirode oduzimam slobodu itd. Ja uvek ljubazno objasnim moja uverenja da mace uživaju u stanu kao u kraljevske mačke u dvorcu uz puno pažnje nas ljudi.
Jer "vlasnici" koji žive u stanu sa macom imaju prilično različite stavove od ljudi koji puštaju bez nadzora mace da odu, pa će da se vrate.

O organizaciji ARC mislim sve najbolje i odaju utisak da kvalitetno neguju životinje i vrše udomljavanje na pravi način.
Mada se i njima organizovanima, koji daju sve od sebe desi da ih iskritikuju najstrašnije.
Tako da će se mesta za medjusobne kritike uvek naći, to sam napisala i u prvom komentaru, pa se sada ponavljam. Žao mi je što postoji uvek zaboravljena parola "SAMO SLOGA S..."

I jedni i drugi i treći se trude, svako prema svojoj strategiji. U spletkarenja ne ulazim.
Ne mislim da je najbolji način udomljavanja tako što dodje bilo ko i kaže "Jaoj, što je slatko malo!" kuče ili mače, pa ga odmah bez procedure povede kući i pitaj boga šta kasnije bude sa tim životićem, ali nemogu ja nikome da diktiram svoje stavove i ubedjenja.
Ja udomljavam mnogo teže i sporije, ali se sav taj trud na kraju višestruko isplati.

Da se ja pitam:), uz poklonjenu životinju bi se dobio informator o sterilizaciji kako i zašto; o šetnjama za kuce koliko puta i zašto toliko puta; o negovanju i vaspitanju kućnog ljubimca na pravi način; o macama da li napolje bez ogrlice/nesterilisani i zašto NE...itd...itd.

Još jednom vas sve pozdravljam i sa nekim segmentima se slažem, koji nisu preterano površni.
Azil MLADENOVAC poznajem mesec dana intezivnije, i primećujem da postoji ogromna količina ljubavi prema psima. Izlaze naširoko u susret i macama.

Vragana, da li možeš dati bolji predlog, meni i udruženjima, kako da napuštene štence i mačiće poklanjamo na sred ulice, a da to ne bude u kavezima? Svakako da nije direktno na suncu i da se ti srcići osvežavaju na razne načine.:super:

Mushu13 i Cica Zoji veliki pozdrav:bye:.

Ne dopada mi se to što imamo situaciju novoregistrovanih članova koji su se registrovali da bi umesto predstavljanja, odmah krenuli sa kritikama na nekoga ko postoji malo duže i o kome se može saznati malo više. Stičem utisak da se neko ko je već registrovan krije iza novih nadimaka.


Koliko se moze primetiti,ocigledno ti se bas bas ne dopada cinjenica,kao i istina o njima, zaista ne razumem zasto ,ali verovatno postoji razlog kada ih toliko branis... Ali dobro,svako ima pravo na svoje misljenje,ali ovde se ne radi o misljenjima, vec o cinjenicama i istini! Kazes,poznajes te ljude tek mesec dana,kao i Azil, pa mi je onda i jasno zasto ih toliko branis,zato sto ih ne poznajes dovoljno.
Za tvoju informaciju,zivim u Mladenovcu,poznajem te ljude, ali i dobro poznajem prave osnivace Azila u Mladenovcu! Toliko o tome...
 
Verujem da sigurno ima ljudi koji ih poznaju bolje od mene:), ali je činjenica da si se ti registrovao/la na ovaj forum da bi pljuvao/la nečiji rad i dovodio u sumnju mnoge stvari. Meni isti ti ljudi izlaze u susret svakodnevno i izuzetno su ljubazni do sada. Pomažu mi da udomim mace. Zato ih "branim", samo ne znam od koga..pošto se nisu baš predstavili.
Isto tako sam branila organizaciju ARC kada su ih napali ranije, bez da sa njima direktno vide razrešenje nastalog problema. ARC bih sebi i drugima preporučila.

Po treći put kažem da je lako kritikovati onoga ko radi, dok mi posmatramo sa strane i pitamo se - da li je tudj rad dovoljno dobar za naše kriterijume? Pogotovo preko interneta gde se lepo sakrijemo iza novih nadimaka, bez predstavljanja.

Nisam fanatik za njima i nemam toliku potrebu da ih branim, ali ako ih već poznajem, žao mi je da ne reagujem na neosnovane kritike. Tako možemo do sutra popljuvati sve&sva oko nas.
 
:shock:
koje prosvetljenje :shock:
jao sta cu sve da kazem danijelu kada ga vidim.....(salim se)
tako znaci a?
mi imamo azil,mi smo ga napravili,250 pasa,frka,nema se para,eto dolazimo svaki dan,teshko nam je.....
ne znam.....jedna osoba mi je jednom rekla :"oni prihvataju svako stene koje nadjes,da bi imali sto vise pasa na standu,a samim tim i prilog bude veci jer se ljudi vise sazale"
e sad.....ja ne znam sta vise da mislim....za svako udruzenje koje mi se uchini dobrim,chujem nesto lose....
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top