Da li su danasnje zene Penelope?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67

Tema: Da li su danasnje zene Penelope?

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Da li su danasnje zene Penelope?

Setih se upravo nesto... imao sam taj razgovor sa bivsom

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Dakle da li bi i anravno razloge?

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

Podrazumevano Re: Da li su danasnje zene Penelope?

da cekam nekog deset godina?! idi begaj

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio dark.lady Pogledaj poruku
    da cekam nekog deset godina?! idi begaj
    20..

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

Citat Original postavio Gox_bwe Pogledaj poruku
    20..
    zaaamisli tek 20

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

uostalom sto bi cekala glupog muskarca koji 10 godina ne zna da nadje put do kuce

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

uostalom sto bi cekala glupog muskarca koji 10 godina ne zna da nadje put do kuce
    pritom se i svalero...

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

pritom se i svalero...
    ma to ti kazem...a ti treba mlada i lepa da venes..ne ide prijatelju, ne ide

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Bih, ostala bih verna. Zato sto je to prava ljubav zivota i kad tako nesto dozivis kad se poklope sve kockice, ostali su ti smesni, ne bih mogla sa drugim da osetim tu snagu emocija, a nisam za onu komercijalnu varijantu daj sta das.

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio vau Pogledaj poruku
    Bih, ostala bih verna. Zato sto je to prava ljubav zivota i kad tako nesto dozivis kad se poklope sve kockice, ostali su ti smesni, ne bih mogla sa drugim da osetim tu snagu emocija, a nisam za onu komercijalnu varijantu daj sta das.
    U pravu si....kada bi, sinoc, zapoceo neki razgovor sa nekom devojkom... setim se Stane.... i bude mi muka... kao da je varam, iako vise nismo zajedno...i osetim da to nije to, ne smesne... vec kao da su bezivotne lutke.. sa kim sada sanjati i nadati se...

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

U pravu si....kada bi, sinoc, zapoceo neki razgovor sa nekom devojkom... setim se Stane.... i bude mi muka... kao da je varam, iako vise nismo zajedno...i osetim da to nije to, ne smesne... vec kao da su bezivotne lutke.. sa kim sada sanjati i nadati se...
    E, Stana nije Penelopa, daleko od toga, po onome sto si pisao, bas suprotno! Osvesti se

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Uvek.Sa pravim razlogom odsustvovanja. Za pravog muškarca.

Treba imati u vidu da su u ono vreme komunikacije bile ne daleko nižem nivou nego sada, i da Penelopa nije mogla ni da zna da li joj je muž živ, ni da se razvede od njega, kad je bio nedostupan. A i počinila bi bigamiju, pošto se on ipak vratio, (i bog zna kako još ikomplikovala sebi život, naročito ako bi imala dece i sa tim drugim mužem). To se danas lakše prevazilazi, pa je i rok čekanja kraći. Treba se setiti toga kad se devojci postavlja takvo pitanje.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 10.08.2008. u 13:45

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio vau Pogledaj poruku
    E, Stana nije Penelopa, daleko od toga, po onome sto si pisao, bas suprotno! Osvesti se
    ne mogu, jos uvek je volim

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Uvek.Sa pravim razlogom odsustvovanja. Za pravog muškarca.

Treba imati u vidu da su u ono vreme komunikacije bile ne daleko nižem nivou nego sada, i da Penelopa nije mogla ni da zna da li joj je mužživ, ni da se razvede od njega, kad je bio nedostupan. A i počinila bi bigamiju, pošto se on ipak vratio, (i bog zna kako još ikomplikovala sebi život, naročito ako bi imala dece i sa tim drugim mužem). To se danas lakše prevazilazi, pa je i rok čekanja kraći. Treba se setiti toga kad se devojci postavlja takvo pitanje.
    Ako je prica oko Penelope tacna...ta zena ima moje dozivotno postovanje

Ne radi se ovde o komunikaciji.... covek je bio ko zna gde... pa i danas kada si na moru.. ako nemas satelitski telefon, uprsko si... tako da,

da li bi cekali na ljubav toliko dugo bez ikakvog znanja o njemu...

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Ona moja tema "bez naslova", u kojoj se nalazi citat iz Uliksa, upravo je obrnuta ovoj. U knjizi se parodira upravo mit o Penelopinom cekanju. Zena vara muza i to je u redu, on je kriv sto je ona preljubnica. I taj Odisej, mogao je da pozuri, a ne da se zamajava sa kojekakvim Kirkama usput.

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio ZmAjEvA Pogledaj poruku
    Ona moja tema "bez naslova", u kojoj se nalazi citat iz Uliksa, upravo je obrnuta ovoj. U knjizi se parodira upravo mit o Penelopinom cekanju. Zena vara muza i to je u redu, on je kriv sto je ona preljubnica. I taj Odisej, mogao je da pozuri, a ne da se zamajava sa kojekakvim Kirkama usput.
    muskraci su krivi za sve

Domaćin jiang (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

to je mitologija, koja je pokusala da diskriminise zenu, namenivsi joj ulogu smerne, prepodobne, verne drage, koja hekla, cisti, mete, plete, a stvarnost je mnogo drugacija...ona se verovatno pohebala sa kim je htela i stigla i to sasvim opravdano...Odisej je bio jedan lazljivi prevarant, sa malom kitom i dugim jezikom

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio orgazmma Pogledaj poruku
    to je mitologija, koja je pokusala da diskriminise zenu, namenivsi joj ulogu smerne, prepodobne, verne drage, koja hekla, cisti, mete, plete, a stvarnost je mnogo drugacija...ona se verovatno pohebala sa kim je htela i stigla i to sasvim opravdano...Odisej je bio jedan lazljivi prevarant, sa malom kitom i dugim jezikom
    MIslim da je Penelopa, u mitologiji, bila jedina zena koja je volela svog muza i verno ga cekala... sve ostale su bile zmije koje su trovale svoje muzeve ili im rezale vratove sa svojim ljubavnicima

Poznat Poslednja Igra Leptira (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ako je prica oko Penelope tacna...ta zena ima moje dozivotno postovanje
    Ne radi se ovde o komunikaciji.... covek je bio ko zna gde... pa i danas kada si na moru.. ako nemas satelitski telefon, uprsko si... tako da,
    da li bi cekali na ljubav toliko dugo bez ikakvog znanja o njemu...
    Zasto ti postujes nju?
    Zato sto nije prevarila Odiseja, ili zato sto se nije udala za drugog?
    Da li bi je postovao da je odbila prosce, ne udala se ni za jednog od njih, ali, imala sex sa nekim?

Koliko je Odisej bio vjeran njoj?

Ako bih upoznala muskarca koji je sve ono sto ja trazim, zelim, sa njim dobila djecu... cekala bih ga, pa makar to bio citav zivot... mislim da bih... cekala je i moja baba, cekala je i mama... na ovim ratnim prostorima ne sumnjam da cemo svi mi jednom mozda cekati...

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

moj je tata zlocinac iz rata)))

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i ispleti mu priglavke riza bod

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio Poslednja Igra Leptira Pogledaj poruku
    Zasto ti postujes nju?
    Zato sto nije prevarila Odiseja, ili zato sto se nije udala za drugog?
    Da li bi je postovao da je odbila prosce, ne udala se ni za jednog od njih, ali, imala sex sa nekim?

Koliko je Odisej bio vjeran njoj?

Ako bih upoznala muskarca koji je sve ono sto ja trazim, zelim, sa njim dobila djecu... cekala bih ga, pa makar to bio citav zivot... mislim da bih... cekala je i moja baba, cekala je i mama... na ovim ratnim prostorima ne sumnjam da cemo svi mi jednom mozda cekati...
    Postujem je jer, kako pricva kaze... Odisej se, vrativsi se na rodno ostrvo, preobuko u prosjaka i prvo ispitao da li je bila verna...tu verovatno ide i sexanje ...e a ona je na sve nacine, domisljato i vrlo mudro, uspevala da zavara prosce i odlozi svoju sigurno zapecacenu sudbinu, jer bi jer neko ozenio kad tad, bilo je pitanje dana, a ona je sa nadom cekala i trudila se da ostane verna coveku za koga nije ni znala da je ziv...

Odisej se svalero na svakom ostrvu na kojem je bio u svojim lutanjima

Iskusan Santa Fe (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

današnje žene nisu penelope jer ne znaju da heklaju.

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

Citat Original postavio Santa Fe Pogledaj poruku
    današnje žene nisu penelope jer ne znaju da heklaju.
    ja znam da vezem...jel se to racuna?

Domaćin jiang (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

MIslim da je Penelopa, u mitologiji, bila jedina zena koja je volela svog muza i verno ga cekala... sve ostale su bile zmije koje su trovale svoje muzeve ili im rezale vratove sa svojim ljubavnicima
    heheheh...rekoh ja mitologija...ljudi pisali vodjeni idealizmom...cekala ga i hebala se...onima koji su cutali-podelila ordenje, a brbljivcima odsekla glavudze...a kad se Odi vratio sa dalekih puteva, punih iskusenja i nedaca, zatekao je prepodobnu Peni, koja je uz kegel-vezbe i malo stipse, bila kao nova

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

ja znam da vezem...jel se to racuna?
    ne

Slične teme

1. danasnje zene
    Autor Krenpita u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 10.04.2008., 14:08
  2. Smaranja danasnje zene
    Autor Aleksa76 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 397
    Poslednja poruka: 08.10.2007., 12:54