Nesto vise o Skype-u ?

benitez

Primećen član
Poruka
556
Konkretno imam problam sa Skype-om jer mi prilikom razgovora racunar-racunar puca veza na svaka 2 minuta, imam ADSL 512 telekomovu konekciju i oni kazu da je do njih ve ok. Interesuje me savet od nekih iskusnijih korisnika da li ima neka fora u samom podesavanju Skype-a ? Hvala
 
Jednostavno pricamo vidimo se i na dva minuta slika se zaledi ton jos koju sekundu potraje i prekine se veza pa onda ponovo i sve tako u krug. Desavalo se da sam pricao po sat vremena ali uglavnom je u serijama po 2 min
 
Ma jok bre, evo pitala sam na nekom sajtu, mislim da je Skypeserbia ili tako nesto slicno, o cemu se radi. Evo sta su mi odgovorili -

Postovana,
brzina vaseg uload internet linka ne zadovoljava preporucene specifikacije od strane Skype.
Preporucujemo vam da se raspitate kod vaseg internet provajdera o mogucnosti povecanja brzine.

Znaci 512/64 - tesko. Upload 128 bi trebalo da funkcionise dobro.

:bye:
 
Naravno da je upload 64 mali da bi Skype funkcionisao u potpunosti kako treba (tj.bez seckanja), pogotovu ako hoćete da koristite i web kamericu. Dečekirajte Enable Skype Video u podešavanjima vezanim za Video, ili promenite internet paket. ;)
 
Proverila sam, cekirano mi je Enable Skype video, ali ne vredi, cim ukljucim video, posle minut-dva puca veza. Samo audio jos i nekako funkcionise. Ocigledno moram da trazim povecanje uploada. Da li znate nesto o povecanju brzina od septembra? Cula sam da ce samo da dupliraju download, a upload ostaje isti :dash:
 
Na zalost samo u Srbiji upload od 128 je na paketu od 1000/128 o celom svetu je on na najmanjim paketima 128. Posto ikmam laptop odneo sam ga kod druga koji ima isti paket kao i ja 512/128 i tamo sa kamerom samo strika i po sat vremena e sad da li je do modema jer nisu isti modeli ili je tel. linija u tom delu grada bolja od moje.Desavalo se i kod mene da pricam po sat vremena sa kamerom i to kad ima 11000000 online korisnika ali su ti slucajevi retki ali ipak ako je do uploada onda bi prekidalo stalno bez izuzetaka. Sto se tice pretplate ako sam ja dobro shvatio sa njom se dobija mogucnost komunikacije komp>telefon sto znaci da dobijate povoljan razgovor a vas sagovornik ne mora da ima komp.kad se sve sabere i oduzme Miljenko iz serije SLOZNA BRACA bi rekao "MISTERIJA"
 
Sezampro ADSL 512/64 , MSN ... razgovor bez ikakvih problema koliko hoces dugo.Video (naravno uz razgovor) sa seckanjem ali nema pucanja veze.
Naravno da je 64 malo,ali nekada je to bio standard pa su se ipak koristile kamerice.
Obzirom da je rec o Skype-u,ako neces da platis vise onda promeni program. Mada pitanje je da li je i to potrebno ili veza puca zbog provajdera ili iz nekog drugog razloga.
 

Back
Top