Predlog

nikadvise90te

Ističe se
Poruka
2.016
Jednostavno ovaj tekst i razmisljanja su proizod svih ovih godina i desavanja....

Mislim da je neophodno, da se u Srbiji donese zakon u kome ce decidno biti regulisano ko moze da se bavi drzavnom funkcijom.
Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........), moze biti onaj koji je rodjen u Srbiji, ciji su roditelji iz Srbije i naravno da imaju Drzavljanstvo R. Srbije.
Krajnje vreme je doslo da se to uradi. Niko ovu zemlju ne moze voleti, ceniti niti raditi u njenim iteresima osim onih koji su kolenima-korenima iz nje.
Od svih "patriota" koji se setaju po televiziji-novima kosa mi se dize na glavi, pa o ovu Srbiju se nije ogrebao samo onaj koji nije pokusao.
Svi su dobrodosli, koji zele da svojim doprinosom poboljsaju standard, kulturu, medjuljudske odnose........da se dokazu da mogu biti na nekoj drzavnoj funkciji.....
a ne da namecu (potrudicu se da nebudem grub), neprihvatljiv nacin zivota, pun primitivizma (bez dobar dan i dovidjenja i hvala) turbo-folk, sponzoruse i sponzore po ulicama, biznis majstore koji ne umeju da se potpisu, rodbinsko-familijarne veze.
Mi koji smo ovde rodjeni mi nemamo alternativu, samo zelimo Srbiju kakva je nekada bila.

Dodjes, budes prihvacen, dobijes pomoc............i onda zelis da promenis okruzenje-Srbiju ne na bolje, vec......mislim da nije u redu.
Svakodnevno mlatis i razbijas po ulici zarad nekih tebi znanih idola koji sa ovom zemljom nemaju veze, koji su nama i ovoj nasoj Srbiji napravili problema zanavek......Nasa Srbija nema alternativu.
Lako je tudjim k...... gloginje mlatiti. Zutu banku niko ko je dosao nije ovde dao, vec samo uzimao.....i rusio.
itd.....itd.....

Pitanje glasi : Kako bi se odnosili prema svojoj kuci u koju se generacije ulagale?
 
Mislim da je neophodno, da se u Srbiji donese zakon u kome ce decidno biti regulisano ko moze da se bavi drzavnom funkcijom.
Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........), moze biti onaj koji je rodjen u Srbiji, ciji su roditelji iz Srbije i naravno da imaju Drzavljanstvo R. Srbije.
Zašto? Svi kukaju kako nam stranci rade ovo ili ono. Onda, kada se dotaknemo unutrašnjih, političkih portivnika, uvidimo da klepa kako ko stigne. Pitanje je ko je čovek, ko je pošten i ko ZNA.
Već je pominjano ovde da bi trebalo dovesti Japanca za premijera i predsednika. I bolje bi nam bilo nego sa ovim našim smotanim likovima. ;)
 
Zašto? Svi kukaju kako nam stranci rade ovo ili ono. Onda, kada se dotaknemo unutrašnjih, političkih portivnika, uvidimo da klepa kako ko stigne. Pitanje je ko je čovek, ko je pošten i ko ZNA.
Već je pominjano ovde da bi trebalo dovesti Japanca za premijera i predsednika. I bolje bi nam bilo nego sa ovim našim smotanim likovima. ;)

:ok::ok::ok::ok:
 
Jednostavno ovaj tekst i razmisljanja su proizod svih ovih godina i desavanja....

Mislim da je neophodno, da se u Srbiji donese zakon u kome ce decidno biti regulisano ko moze da se bavi drzavnom funkcijom.
Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........), moze biti onaj koji je rodjen u Srbiji, ciji su roditelji iz Srbije i naravno da imaju Drzavljanstvo R. Srbije.
Krajnje vreme je doslo da se to uradi. Niko ovu zemlju ne moze voleti, ceniti niti raditi u njenim iteresima osim onih koji su kolenima-korenima iz nje.
Od svih "patriota" koji se setaju po televiziji-novima kosa mi se dize na glavi, pa o ovu Srbiju se nije ogrebao samo onaj koji nije pokusao.
Svi su dobrodosli, koji zele da svojim doprinosom poboljsaju standard, kulturu, medjuljudske odnose........da se dokazu da mogu biti na nekoj drzavnoj funkciji.....
a ne da namecu (potrudicu se da nebudem grub), neprihvatljiv nacin zivota, pun primitivizma (bez dobar dan i dovidjenja i hvala) turbo-folk, sponzoruse i sponzore po ulicama, biznis majstore koji ne umeju da se potpisu, rodbinsko-familijarne veze.
Mi koji smo ovde rodjeni mi nemamo alternativu, samo zelimo Srbiju kakva je nekada bila.

Dodjes, budes prihvacen, dobijes pomoc............i onda zelis da promenis okruzenje-Srbiju ne na bolje, vec......mislim da nije u redu.
Svakodnevno mlatis i razbijas po ulici zarad nekih tebi znanih idola koji sa ovom zemljom nemaju veze, koji su nama i ovoj nasoj Srbiji napravili problema zanavek......Nasa Srbija nema alternativu.
Lako je tudjim k...... gloginje mlatiti. Zutu banku niko ko je dosao nije ovde dao, vec samo uzimao.....i rusio.
itd.....itd.....

Pitanje glasi : Kako bi se odnosili prema svojoj kuci u koju se generacije ulagale?

DA ALI STO NISU TI TVOJI SRBI REKLI OVIMA IZ EU KAO STO BI IM JA REKAO-
IZVINITE KO SU KARADZIC I MLADIC:dontunderstand:
JESU LI NASI GRADJANI I DRZAVLJANI-NISU:dontunderstand:
E PA ONDA IH TAMO TRAZITE:rtfm:
 
Nisu smotani vec pokvareni i korumpirani do srzi.
Samo ih interesuje - licni interes

Budalastina. Kakav narod takva i vlast. Nasa vladajuca "elita" je nas odraz u ogledalu- pogledas njih i vidis sebe. Do mozda pre pet godina sam i imao neke iluzije u vezi toga a danas je vise nemam.Ubedjen sam ne sto nego hiljadu posto da je tako!

Imao sam priliku da se sastanem sa nekim nasim Srbima ovamo u Americi. Mladji ljudi do srednjih godina, svi fakultetski obrazovani, profesionalci u svojoj struci itd. Od desetak tema mi nismo uspeli da se slozimo ni u jednoj, a razgovori su vise licili na ciganluk nego na ozbiljne rasprave. Kad takvi ljudi ne mogu da nadju zajednicki jezik kako ce onda oni manje pismeni ili skroz nepismeni? Razgovor je tekao ovako, od nadmudrivanja i palamudjenja, do toga da su ti "strucnjaci" raspravljali o poslovima ovih drugih i tvrdili da bolje od njih znaju, pa do vikanja i nadglasavanja. To je za mene bilo porazno i strasno me je nerviralo, al sreca pa nije nedostajalo piva tako da sam se lepo nasmejao i izrugivao tom cudnom skupu. Sa takvim ljudima se ne moze napraviti nista! Mogu oni dobro da funkcionisu medju Amerima, pa cak i da budu prvi, al stavi ih zajedno, i to je nevidjena bruka
 
Poslednja izmena:
DA ALI STO NISU TI TVOJI SRBI REKLI OVIMA IZ EU KAO STO BI IM JA REKAO-
IZVINITE KO SU KARADZIC I MLADIC:dontunderstand:
JESU LI NASI GRADJANI I DRZAVLJANI-NISU:dontunderstand:
E PA ONDA IH TAMO TRAZITE:rtfm:

E problem je u tome sto ti koji su trebali da kazu i nisu srbi. Njih ne zanima ova nasa zemlja, njima je samo bitna lova i da se ovde pravi guzva, jer kako rec jedan
covek:"Najbolje se radi u blokadi". Svi oni koji lideruju na ovoj nasoj tuznoj politckoj sceni, ne osecaju ovu zemlju kao svoju, vec kao veliku tudju baste gde ima da se bere do mile volje, pa oni su nam i nametnuli ove gore pomenute....i oni su nas uvukli u ovaj Gordijev cvor
 
Sve ove koji proteklih godina dosli ovako pod raznim "okolnostima", a sad su se umuvali u Vlast na ovaj ili onaj nacin, na one koji vedre i oblace ovom nasom Srbijom

neam pojma veruj mi samo se secam umuvavanja na foru 5 oktobra,posle toga nish ne kapiram:dontunderstand:
tad su bili ovi protiv onih,a sada mi sve nekako mutno svi protiv svih i svi sa svima
 
mislim da je predlog antiustravan posto svi gradjeni srbije imaju ista prava i da ne pricam dalje o tome.

drugo mogao bih da se slozim da se za najvise drzavne funkcije postave neki (moralno obavezujuci) uslov.

i trece posto je najveci broj `Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........ tih i beogradu moze i da se uvede kriterujum da mora da je rodjen u bgd, da su mu roditelji rodjeni u bgd, da ima reseno stambeno pitanje, da nije pripadnik i simpatizer rezima od 2000.(ono pre se podrazumeva), da nije i da mu roditelji nisu clanovi ili simpatizeri nvo, da ima imovinu manju od 1 milion evra i slicno

ovo trece naravno je primer da ako kranu ogranicenja pitanje je gde ce im biti karj i sta ako veliki brat pocne da postavlja svoje uslove?
 
Jednostavno ovaj tekst i razmisljanja su proizod svih ovih godina i desavanja....

Mislim da je neophodno, da se u Srbiji donese zakon u kome ce decidno biti regulisano ko moze da se bavi drzavnom funkcijom.
Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........), moze biti onaj koji je rodjen u Srbiji, ciji su roditelji iz Srbije i naravno da imaju Drzavljanstvo R. Srbije.
Krajnje vreme je doslo da se to uradi. Niko ovu zemlju ne moze voleti, ceniti niti raditi u njenim iteresima osim onih koji su kolenima-korenima iz nje.
Od svih "patriota" koji se setaju po televiziji-novima kosa mi se dize na glavi, pa o ovu Srbiju se nije ogrebao samo onaj koji nije pokusao.
Svi su dobrodosli, koji zele da svojim doprinosom poboljsaju standard, kulturu, medjuljudske odnose........da se dokazu da mogu biti na nekoj drzavnoj funkciji.....
a ne da namecu (potrudicu se da nebudem grub), neprihvatljiv nacin zivota, pun primitivizma (bez dobar dan i dovidjenja i hvala) turbo-folk, sponzoruse i sponzore po ulicama, biznis majstore koji ne umeju da se potpisu, rodbinsko-familijarne veze.
Mi koji smo ovde rodjeni mi nemamo alternativu, samo zelimo Srbiju kakva je nekada bila.

Dodjes, budes prihvacen, dobijes pomoc............i onda zelis da promenis okruzenje-Srbiju ne na bolje, vec......mislim da nije u redu.
Svakodnevno mlatis i razbijas po ulici zarad nekih tebi znanih idola koji sa ovom zemljom nemaju veze, koji su nama i ovoj nasoj Srbiji napravili problema zanavek......Nasa Srbija nema alternativu.
Lako je tudjim k...... gloginje mlatiti. Zutu banku niko ko je dosao nije ovde dao, vec samo uzimao.....i rusio.
itd.....itd.....

Pitanje glasi : Kako bi se odnosili prema svojoj kuci u koju se generacije ulagale?

ova se izjava granici sa paranojom i kolektivnim ludilom,..pa svugdje na svijetu svi drzavljani jedne dezave su jednaki pred zakonom u oravima i obavezama,..a zanse kako se stice drzavljanstvo,..
da ne sirim pricu na sadasnje granice Srbije,koje su avnojevske,..
 
ova se izjava granici sa paranojom i kolektivnim ludilom,..pa svugdje na svijetu svi drzavljani jedne dezave su jednaki pred zakonom u oravima i obavezama,..a zanse kako se stice drzavljanstvo,..
da ne sirim pricu na sadasnje granice Srbije,koje su avnojevske,..

Predsednik USA mora biti rodjeni amerikanac.:cool:
 
ova se izjava granici sa paranojom i kolektivnim ludilom,..pa svugdje na svijetu svi drzavljani jedne dezave su jednaki pred zakonom u oravima i obavezama,..a zanse kako se stice drzavljanstvo,..
da ne sirim pricu na sadasnje granice Srbije,koje su avnojevske,..

Pa bas tako kao sto rece drzavljani jedne drzave, a ko su ovde ti drzavljani ? Koliko je njih i kako to postalo za ovo vreme?.......
 
Jednostavno ovaj tekst i razmisljanja su proizod svih ovih godina i desavanja....

Mislim da je neophodno, da se u Srbiji donese zakon u kome ce decidno biti regulisano ko moze da se bavi drzavnom funkcijom.
Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........), moze biti onaj koji je rodjen u Srbiji, ciji su roditelji iz Srbije i naravno da imaju Drzavljanstvo R. Srbije.
Krajnje vreme je doslo da se to uradi. Niko ovu zemlju ne moze voleti, ceniti niti raditi u njenim iteresima osim onih koji su kolenima-korenima iz nje.
Od svih "patriota" koji se setaju po televiziji-novima kosa mi se dize na glavi, pa o ovu Srbiju se nije ogrebao samo onaj koji nije pokusao.
Svi su dobrodosli, koji zele da svojim doprinosom poboljsaju standard, kulturu, medjuljudske odnose........da se dokazu da mogu biti na nekoj drzavnoj funkciji.....
a ne da namecu (potrudicu se da nebudem grub), neprihvatljiv nacin zivota, pun primitivizma (bez dobar dan i dovidjenja i hvala) turbo-folk, sponzoruse i sponzore po ulicama, biznis majstore koji ne umeju da se potpisu, rodbinsko-familijarne veze.
Mi koji smo ovde rodjeni mi nemamo alternativu, samo zelimo Srbiju kakva je nekada bila.
Vidi, ja sam rođen u Srbiji, ali ovo što predlažeš u vezi mesta rođenja je čista diskriminacija koja je protivna i ustavu. Niko nije mogao birati mesto rođenja.
Državljanstvo Srbije se naravno posrazumeva.
 
mislim da je predlog antiustravan posto svi gradjeni srbije imaju ista prava i da ne pricam dalje o tome.

drugo mogao bih da se slozim da se za najvise drzavne funkcije postave neki (moralno obavezujuci) uslov.

i trece posto je najveci broj `Drzavni sluzbenik (predsednik, poslanik, drzavni sekretar, sluzbenici ministarstva, sluzbenici gradskih i opstinskih sluzbi, javnih preduzeca........ tih i beogradu moze i da se uvede kriterujum da mora da je rodjen u bgd, da su mu roditelji rodjeni u bgd, da ima reseno stambeno pitanje, da nije pripadnik i simpatizer rezima od 2000.(ono pre se podrazumeva), da nije i da mu roditelji nisu clanovi ili simpatizeri nvo, da ima imovinu manju od 1 milion evra i slicno

ovo trece naravno je primer da ako kranu ogranicenja pitanje je gde ce im biti karj i sta ako veliki brat pocne da postavlja svoje uslove?

kakve bre veze ima cije je simpatizer,neka gotivi sadama ako hoce samo da radi prave stvari.....ma neka je tek izasao iz zatvora samo da radi kako treba:rtfm:
 
Mislim da si promasio odgovor, malo se udubi:idea:

A u sta da se udubi Gospoda ti Boga, plici i gluplji predlog jos nije napisan na ovom forumu?
Zamisli kako bi se pravi Evropljani "sablaznili" tvojoj netoleranciji i diskriminaciji!
Koliko je Srba ciji koreni vode do bezbroj generacija unazad rodjenih u Srbiji pa su sa prvim nedacama pobegli iz te kuce u "koju su preci njihovi ulagali"?
Koliko je onih koji su par puta samo posetili Srbiju pa bi opet zivot za nju dali?
Saberi se!
 

Back
Top