Da nema možda ovde neko da se razume u ortopediju?

p_dragan

Početnik
Poruka
28
Neime, polomio sam sinoć mali prst na desnoj šaci a možda i domali i metnuli su mi gips u UC. Kad sam ih pitao tamo šta dalje, kontrole neke i tt, rekoše mi da mi sve piše na papiru koji su mi dali i izbaciše me napolje.

Naravno papir sam pogledao tek kad sam stigao kući i to nema teoretske šanse da se bilo šta pročita (probalo par ljudi).

E sad me zanima šta da radim. Mrzi me da idem opet tamo samo da ga pitam da mi rastumači šta je napisao a i ne podnosim te bolnice zbog onog mirisa samo što nisam geknuo. A i gužva je unutra ima milion stepeni još plus oni doktori i sestre ko da si im ubio nekog penju mi se na q*ac i neću da ih gledam ako baš ne moram.

Pošto davno beše kad sam poslednji puz lomio nešto ne sećam se baš kako ide procedura, jel treba da se ide na neku kontrolu i gde ili samo da odem da mi skinu gips i kad?

Hvala unapred!
 
Pa...nemam svog lekara. :) Nemam ni zdravstvenu knjižicu i ne sećam se kad sam zadnji put bio u DZ. Verovatno još dok sam bio na dečijem odeljenju. :)

Ali sve i da me primi neki onaj rukopis *bukvalno* nema šanse da se pročita.

A imam još jedno pitanje. Da li je normalno da mi povremeno trnu prsti ovi u gipsu? Mislim, onaj mi ih je namestio u neki čudan položaj - polusavijene a nemam pojma da li me gips zateže ili je samo neobičan osećaj.
 
dr:
E pa onda plati pregled, sto se rukopisa tice nista se ne sekiraj mi smo apsolvirali citanje svrakopisa, a postoje i sifre pa ne moramo mnogo da se mucimo.

Ok, a kad da odem do neke privatne klinike, što pre ili za nedelju dve?

dr:
Naravno ispod gipsa imas osecaj i trnjenja i svraba...

Nije problem, samo sam se nešto istripovao da će da mi otpadnu prsti...:)
 
Imam pitanje u u vezi bola koji moja supruga oseca. Nakon porodjaja sa periduralom (8. maja 2008) oseca jak bol u nozi (Isijatikus). Bol je povremeno slabiji ali skoro ga uvek oseca. U bolnici su nam rekli da je to od anestezije, da je normalno i da ce proci za oko 6 meseci do godinu dana. E sad pitanje: da li postoji razlog da se brine i jos bitnije, da li postoji nesto sto bi po vama moglo da pomogne. Malo mi bezveze zvuci da jednostavno ceka i trpi bol 6 meseci do godinu dana.

Hvala
 
Najbolje odmah sa tim nalazom, javi se ortopedu na privatnoj klinici.
Ako se javi bol, osecaj da ti prolazi kao struja kroz saku i siri s ekroz ruku - obavezno se javi lekaru u bilo koju ustanovu koja ima ortopeda.

Ok, hvala vam na besplatnim savetima. Za sad nema nikakvog bola, jedino se dešava da me pecne malo tamo gde sam prelomio na sekundu ali to je valjda normalno.
 

Back
Top