PARALELNO STUDIRANJE
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: PARALELNO STUDIRANJE

Nov član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PARALELNO STUDIRANJE

da li je moguce studirati dva fakulteta (u isto vreme) po bolonjskom sistemu,
    ako imaju jako malo slicnosti

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: PARALELNO STUDIRANJE

e,ovo i mene jako zanima,pa ako ima neko ko zna nesto o tome neka nam pomogne...Hvala...

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Moze, nije bitno sto nisu slicni
    Medjutim postoje razlicita ogranicenja koja studiranje dva fakulteta u isto vreme, pa i ona koja su po *(srpskom) bolonjskom sistemu, cini veoma nepopularnim..
    Prvo i osnovno je da ne mozes oba fakulteta da studiras o trosku drzave.
    Poslednji put ažurirao/la LPhoklica : 05.01.2009. u 14:30

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

ok,osim toga,kakva je situacija sa prisustvom na predavanjima,po bolonji,jel obavezno?

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Upises jedan na daljinu. Ako nemaju program studiranja na daljinu objasnis prodekanu za nastavu situaciju i verovatno ce te na jednom osloboditi obaveze dolazenja.

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Ja muke mucim sa jednim faxom, a sto bih tek cinio da paralelno studiram jos jedan?

Teoretski je moguce. Poznajem jednu koleginicu koja paralelno studira pravo i ekonomiju po bolonji i u oba gura prosjek preko 9. Posto su na oba fakulteta predavanja u dvije smjene, na pravo ide prijepodne, a na ekonomiju poslijepodne. Sta radi kad nije na faxu, ne znam, to sami procijenite

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio Reckless Pogledaj poruku
    Ja muke mucim sa jednim faxom, a sto bih tek cinio da paralelno studiram jos jedan?

Teoretski je moguce. Poznajem jednu koleginicu koja paralelno studira pravo i ekonomiju po bolonji i u oba gura prosjek preko 9. Posto su na oba fakulteta predavanja u dvije smjene, na pravo ide prijepodne, a na ekonomiju poslijepodne. Sta radi kad nije na faxu, ne znam, to sami procijenite
    teoretski niti prakticno nije moguce sem sa ekonomijom koja daje mogucnost studiranja na daljinu. Po Bolonjskoj deklaraciji koju je BG Univerzitet potpisao ne mozesh da upishesh 2 fakulteta jer u sklop ocene ulaze i prisustvo na predavanjima. Tako da, zabe ste krecili.

Primećen član SS88 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Teoretski nije, ali praktično je moguće!
    Evo, na primer ja i radim, i studiram 2 fakulteta. Na svakom imam obavezu biti po 2 časa nedeljno na vežbama, koliko i budem, a na predavanja ne idem uopšte.
    I came to bring you a sword!

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    teoretski niti prakticno nije moguce sem sa ekonomijom koja daje mogucnost studiranja na daljinu. Po Bolonjskoj deklaraciji koju je BG Univerzitet potpisao ne mozesh da upishesh 2 fakulteta jer u sklop ocene ulaze i prisustvo na predavanjima. Tako da, zabe ste krecili.
    To nije istina! Lako je moguce osloboditi se predavanja! Odneses potvrdu o zaposlenju, i to je to. E sad ako neki fakultet zahteva neke vezbe iz kojih sledi prakticno ocenjivanje ,moras ici ali samo na te vezbe, ili ukoliko ti znas da uradis to sto se vezba za ocenjivanje nemoras ni na to da ides. Cak, ako radis u struci, oslobadjaju te prakse. Jedino sto je zeznuto sto ne mozes biti na dva fakulteta na budzetu.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio sead_man Pogledaj poruku
    To nije istina! Lako je moguce osloboditi se predavanja! Odneses potvrdu o zaposlenju, i to je to. E sad ako neki fakultet zahteva neke vezbe iz kojih sledi prakticno ocenjivanje ,moras ici ali samo na te vezbe, ili ukoliko ti znas da uradis to sto se vezba za ocenjivanje nemoras ni na to da ides. Cak, ako radis u struci, oslobadjaju te prakse. Jedino sto je zeznuto sto ne mozes biti na dva fakulteta na budzetu.
    ne, njet, non, no. po Bolonji si obavezan/a da prisustvujesh predavanjima i ucestvujesh u njima, i nikakvo oslobadjanje nije dopushteno. Poznajem Bolonju u detalje, jer ona je ono protiv cega se i borim.

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

ti mozda poznajes sta pise u papirima,a to ce se kod nas primeniti za 20 godina,ko moze da evidentira studente na fakultetu gde predavanjima prisustvuje 500 ljudi,a vezbama 300,i znam dosta ljudi koji studiraju po bolonji i uopste ne idu na predavanja i vezbe,poloze po koji kolokvijum i redovno polazu ispite,uz put i rade nesto sa strane,pa na ekonomiji profesor ne moze da zapamti ni prva dva reda ko je ko,a kamoli da redovno prati napredak studenata

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio vladeks Pogledaj poruku
    ti mozda poznajes sta pise u papirima,a to ce se kod nas primeniti za 20 godina,ko moze da evidentira studente na fakultetu gde predavanjima prisustvuje 500 ljudi,a vezbama 300,i znam dosta ljudi koji studiraju po bolonji i uopste ne idu na predavanja i vezbe,poloze po koji kolokvijum i redovno polazu ispite,uz put i rade nesto sa strane,pa na ekonomiji profesor ne moze da zapamti ni prva dva reda ko je ko,a kamoli da redovno prati napredak studenata
    da i to sam hteo da dodam, lako je provuci se na ekonomiji ili pravu, ali zamisli da studira neku hemiju + istoriju, gde te pedanterijski beleze.... a znam da ekonomija nudi neki vanredni kurs ekonomije.

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

ne nudi ekonomija nikakav vanredni kurs,nego mozes da studiras na daljinu,placas skolarinu kao samofinansirajuci ali nemas obavezu da ides na predavanja,vezbe i ne moras da polazes kolokvijum,dobijes elektronskim putem materijale i samo polazes ispite

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

to sam i mislil.

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    ne, njet, non, no. po Bolonji si obavezan/a da prisustvujesh predavanjima i ucestvujesh u njima, i nikakvo oslobadjanje nije dopushteno. Poznajem Bolonju u detalje, jer ona je ono protiv cega se i borim.
    Nisi u pravu, znam iz sopstvenog slucaja. Dok sam radio, potvrda o zaposlenju kod sefa s. sluzbe i to je to! Zauvek ce biti ljudi koji ce zeleti da se doskoluju i usavrse uz rad prema tome neka solucija mora postojati. a to je gore navedena.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio sead_man Pogledaj poruku
    Nisi u pravu, znam iz sopstvenog slucaja. Dok sam radio, potvrda o zaposlenju kod sefa s. sluzbe i to je to! Zauvek ce biti ljudi koji ce zeleti da se doskoluju i usavrse uz rad prema tome neka solucija mora postojati. a to je gore navedena.
    ali ja ti kazem, da je pristustvo na predavanjima obavezno.

Slične teme

1. studiranje
    Autor sutjeska u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2007., 23:43
  2. Paralelno studiranje
    Autor Vendi u forumu Arhiva
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 19.04.2007., 13:16
  3. Studiranje u SAD
    Autor Evol u forumu Fakulteti
    Odgovora: 4