Hard-msdos-win95
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Hard-msdos-win95

Zainteresovan član Pedja Kovacic (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Hard-msdos-win95

kako da instaliram win95 kad nemma msdos na hardu? treba mi neki link da skinem dos. Kako da instaliram na hard ili da prebacima kako da to uradim?

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nema potrebe da se toliko maltretiraš. Napravi kod nekog ko ima Win98 boot disketu i iz direktorijuma Win98\Command prekopiraj fajlove SYS.EXE, FDISK.EXE i FORMAT.exe na tu disketu. To je sve što ti je potrebno.

Naravno, sada ti samo ostaje da svoj sistem podigneš sa te diskete, particionišeš i formatiraš disk, a posle toga nabaciš boot sektor komandom sys c:

Zatim pokreneš instalaciju Windowsa sa harda, ako si prethodno iskopirao instalaciju na isti ili sa CD-a.

Nadam se da sam bio od koristi :wink:

Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Hvala.Samo neznam dali iko koristi 98 još uvek.

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

I tome ima leka. Na internetu imaš programe za kreiranje boot disketa i to za sve OS-e. Probaj da potražiš (otkucaj u Google-u nešto kao Win98 boot disk creator ili takvo što).

Ako ne uspeš javi se pa ću ti nekako poslati već, ako uspem da nađem negde po mojim diskovima. Znam da sam imao. Nego, ti prvo probaj, pa ćemo videti. Srećno!

Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Našao sam za win 95 al ne funkcioniše, neće da digne sistem nikako. Što se tiče biosa on je očajan tj nema apsolitno ničega u njemu osim za podešavanje vremena i datuma i veličine harda i uređaja(flopy,cd), ali nema funkcije da se podiže sistem sa flopija, mada kad se pali kompiš on obavezno počne da očitava flopi i izbaci upozorenje da nije neađen os. Stvarno nemoguće da nemogu da ga dignem sa bot diskete 95-ice.

Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Evo kako stoje stvari. Uspeo sam jedan kompiš da podignem a drugi ima jedan problem tj. treba da ga bacim u đubre. Izbaci mi upozorenje Not enough free extended/xms memory to run setup. Setup need approxonatily 2816000 bytes of free extended/xms memory.
    A ja imam 3072k etended memory.
    Dali da nešto da pokušam ili da instaliram Win 3.11 ako ga još neko ima. Prvi komp koji sam imao pre nekoliko godina je imao taj windows. Dali neko ima taj windows ili zna link da ga downloadujem pošto je fajl za instalaciju nekih 5mb.
    Pozdrav.

Slične teme

1. Kopiranje sa hard diska na hard disk?
    Autor Guardian u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.12.2011., 20:15
  2. Win95 aplikacija na WinXP, KAKO?
    Autor chule_011 u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 04:15
  3. download Msdos i instal win95?
    Autor Pedja Kovacic u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.04.2004., 12:08

Pravila za slanje poruka