Pretnje na poslu

Gde postoji pretnja, nije daleko ni izvrsenje.

U nekim poslovima gde ljudi nisu prijavljeni, moze da ih radi svako, velika je ponuda radne snage, jednostavno vazi parola "ako ti se ne svidja, trazi bolje" .
Znaci, tu ne vredi ni komentarisati svoju zaradu, vec ako ti se ne svidja bezi odatle i trazi bolje.

Ako si strucnjak za koga je malo teze naci zamenu, uglavnom se pre zaposljavanja zna i kakva ce biti plata. Znaci svaka strana zna sta dobija i sta moze ocekivati, kako se vrednuje odredjeni posao, i sta je obaveza i odgovornost zaposlenog.
Ako se dogovor ne ispuni, imas pravo civilizovano popricati o tome.

Znaci i ako je ovo u pitanju, opet je takav komentar (osecam se siromasno) neumesan.
Ne bi me cudilo da stvarno dobijes otkaz, jer si gazdi u lice rekao da se zbog njega osecas lose (siromasno je nesretan izraz), a nikome ne prija osecanje da se neko zbog njega tako oseca...

Dakle, po mom misljenju, ako dobijes otkaz bice to ne zato sto si se bunio zbog male plate, vec zato sto si izazvao negativne emocije.
 
Gde postoji pretnja, nije daleko ni izvrsenje.

U nekim poslovima gde ljudi nisu prijavljeni, moze da ih radi svako, velika je ponuda radne snage, jednostavno vazi parola "ako ti se ne svidja, trazi bolje" .
Znaci, tu ne vredi ni komentarisati svoju zaradu, vec ako ti se ne svidja bezi odatle i trazi bolje.

Ako si strucnjak za koga je malo teze naci zamenu, uglavnom se pre zaposljavanja zna i kakva ce biti plata. Znaci svaka strana zna sta dobija i sta moze ocekivati, kako se vrednuje odredjeni posao, i sta je obaveza i odgovornost zaposlenog.
Ako se dogovor ne ispuni, imas pravo civilizovano popricati o tome.

Znaci i ako je ovo u pitanju, opet je takav komentar (osecam se siromasno) neumesan.
Ne bi me cudilo da stvarno dobijes otkaz, jer si gazdi u lice rekao da se zbog njega osecas lose (siromasno je nesretan izraz), a nikome ne prija osecanje da se neko zbog njega tako oseca...

Dakle, po mom misljenju, ako dobijes otkaz bice to ne zato sto si se bunio zbog male plate, vec zato sto si izazvao negativne emocije.

A, mislis, meni mala plata nije izazvala negativne emocije i gadjenje?

Ma ne, ja sam ga otisao u wc izdrkat od srece.:roll:
 
Dakle, po mom misljenju, ako dobijes otkaz bice to ne zato sto si se bunio zbog male plate, vec zato sto si izazvao negativne emocije.

Hahaha, koji besmislen komentar ! A kaži mi, molim te, kako to čovek može da se buni zbog male plate a da kod poslodavca izazove POZITIVNE emocije ? Ma ne nego je trebalo da poslodavcu priča kako mu je plata super, kako mu cvetaju ruže a ovamo da ga ogovara iza ledja i da se svima jada kako mu je plata mala ! To ti je onaj čuveni stav: "Ne vole oni kad im kažeš neke stvari u lice ili kad se buniš !" A vole kad im se ulizuješ, smeješ u lice i guraš u d**e što je potpuno nenormalno ! To vole !

Sinnke, ti si pogrešio što si mu rekao da se "osećaš siromašno" što je malo nebulozna konstantacija. Ne može čovek da se "oseća" siromašno a da je ustvari bogat. Trebalo je da mu kažeš da smatraš da su ti prihodi u njegovoj firmi mali, ili zbog povećanih rashoda i troškova života ili zato što misliš da na osnovu tvoje radne produktivnosti treba da zaradjuješ mnogo više, i da mu kažeš koliko bi trebalo da ti poveća platu i jednostavno koliku platu zaslužuješ za taj posao i na tom radnom mestu. Znam da će sad mnogi reći kako će poslodavac mnogo da se nasekira zbog svega toga i kako neće uvažiti nijedan od tih zahteva ali to jednostavno nije realno !

A tvoj poslodavac je napravio veliku grešku i glupost što ti je to rekao i on će to da uvidi pre ili kasnije.

Što se mene tiče, meni "gazda" nikad nije ni pretio otkazom zato što "gazda" ne postoji. A, hvala Bogu, nikad nisam ni imao "gazdu" !
 

Back
Top