Pravo i usmeravanje društva

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Pravo je tu da usmerava razvoj društvenih odnosa i razvoj društva u odredjenom smeru.

Medjutim naši seljaci političari bi samo da kopiraju i mirno ugradjuju rupe....
Ali i narod je sličnog mišljenja , pa se oko toga ne vredi uznemiravati...

Hajde da se uznemiravamo oko nečega što možda nije opštenarodno shvatanje....

Dakle sve češće su pritužbe na seksualno i fizičko zlostavljanje dece od strane malih bandi bilo u školi bilo u komšiluku.
Najnoviji slučaj je u bosni , ali imamo mi svakodnevno slučajeve forsiranja na seksualne činove ili na otimačinu ili neku prisilu bilo u školama bilo u komšiluku...

Obično nema osim privodjenja ničeg prema takvim izgrednicima...i sve se ponavlja i nastavlja....

Kako bi vi reagovali , i kako vas onda ovo pravo današnje usmerava u kom pravcu da se razvijate vi i ostali u vašem okruženju....?

Prvo u slučaju otimačine stvari, fizičkog maltretiranja , a zatim kako u slučaju seksualnog maltretiranja vaših poznatih ili lično vaše dece?
 
S obzirom na naše čudne i nelogične zakone, a onda i zbog načina na koji se (ne)sprovode,
za prvi slučaj bih se fizički obračunala sa izgrednicima, pa ih ipak prijavila policiji,
u vezi drugog slučaja, planski i smišljeno ( jer ako ne uspem, ubiće me) bih takvu osobu trajno i jako ubogaljila (da ne može više nikome da naudi, ali ni da se ubije), spremila se, prijavila policiji, na sudu rekla istinu i obrazložila svoj postupak, po mogućnosti uz prisustvo novinara, i posle presude otišla na izdržavanje kazne, jer nisam pristalica uzimanja zakona u svoje ruke, pa smatram da treba da se i prema meni postupi po zakonu.
Ako bi mi odredili veću kaznu nego što je najčešća kazna za onaj zločin koji je izazvo moju neumerenu reakciju, žalila bih se sve do najviše instance, i to uz najveći publicitet koji bih uspela da "prizovem", a sve radi toga, da u ovoj zemlji počnu da se štite žrtve, a ne napadači.
Možda ovo nekome izgleda previše agresivno, ali neka pita one kojima se to desilo, kako se osećaju, i kakv život nadalje žive žrtve takvog zločina - ako se to može nazvati životom.
 
Molim te nemoj po podrazumevanom da se branis od politickih korekticara, jer da nije banalizovanja politicke korektnosti ne bi ni bilo ovakvih slucajeva u ovolikom broju....
Tvoje misljenje je potpuno ravnopravno da postoji kao i njihovo o ljudima sa vecito pozitivnim mislima bez obzira u kakvim se okolnostima nalaze....
 
Molim te nemoj po podrazumevanom da se branis od politickih korekticara, jer da nije banalizovanja politicke korektnosti ne bi ni bilo ovakvih slucajeva u ovolikom broju....
Tvoje misljenje je potpuno ravnopravno da postoji kao i njihovo o ljudima sa vecito pozitivnim mislima bez obzira u kakvim se okolnostima nalaze....

Ah, ti ljudi sa "večito pozitivnim mislima"... njima se nikad ništa i nije desilo strašnije od crkavanja gume na autoputu, što smatraju avanturom.

Jesam malo preoštra, i ko zna da li bih išta i uspela da uradim od rečenog, moguće je i da bih presvisla od navale emocija i adrenalina... niko ne zna stvarno šta bi uradio, dok se ne nađe u situaciji.. pa tako i oni sa pozitivnim mislima, kad se njima nešto desi...
 

Back
Top