Meditacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo mog skromnog iskustva.Uspevalo mi je da u alfa nivou izdejstvujem od sna da mi odgovori na konkretna pitanja!Jel' to nesto vredi?Nikad nisam dospela do dubljih faza,ali meditaciju ovog tipa koristim za opustanje i nista vise.
 
Skromno je samo vidjenje iz kog posmatras to iskustvo i to je jako pozitivno.

Uci u alfu nije tako jednostavno mnogim ljudima, i naravno da vredi mnogo. U alfa stanju pocinjes da radis na nizim frekvencijama koje lekovito deluju na organizam uopste. To je osnova svake meditacije i sledeci korak je da alfu prebacis u budno stanje (svesno) :)
 
Za pocetak dva puta dnevno, radi tehnike disanja
Um vezi za brojanje 8:4:8:4 (udah u otkucajima srca, zardzavanje, izdah, zadrzavanje) sa svescu usmerenom na srce (ne na srcanu cakru). Ali molim te, kakve god senzacije da osetis, ne preteruj u u vremenskom izvodjenju, desetak minuta je sasvim dovoljno za pocetak. I bez ikakvih vizuelizacija naravno, sta god da vidis odbaci ga od sebe. To je od Uma koji te skrece sa puta, bar u pocetku.
 
A i nije ti slucajno slika u profilu srce sa plamenom....
Srce je simbol ljubavi, a plamen simbol zivota, sirenja. Taj plamen je ustvari bozanska iskra o kojoj sam pricao, radi na njemu.....
 
Pa zavisi koliko daleko si otisla sa OM-om, on budi odredjene vibracije u telu i duhovnoj-dusi. Mada bih ti ja preporucio da se usresredis na brojanje, vec proverena metoda koja radi.
 
ooo:
Skromno je samo vidjenje iz kog posmatras to iskustvo i to je jako pozitivno.

Uci u alfu nije tako jednostavno mnogim ljudima, i naravno da vredi mnogo. U alfa stanju pocinjes da radis na nizim frekvencijama koje lekovito deluju na organizam uopste. To je osnova svake meditacije i sledeci korak je da alfu prebacis u budno stanje (svesno) :)
HAHAHAHAHAHAHAHhaaaaaaa-a....alfa u "budnom" stanju...."svesnom"....decko ti lupash kao Maxim po diviziji......pa frekvencija na kojoj "radi" mozak zavisi iskljucivo od broja otkucaja srca......a koliko njih, zavisno od napora, treba da bude u "budnom" stanju.....neznalice....samo jadni pokushaji manipulacije i prisvajanja "moci"....jadni mali covece
 
Osecajući laganu struju vazduha kako s’ udahom i izdahom dolazi i odlazi od vrha našeg nosa, dopuštamo mislima i osećanjima da dođu i prođu, ne zadržavajuci pažnju na njima.

Zatim se koncentrišemo na četiri osnovne misli koje usmeravaju um ka Oslobođenju i Prosvetljenju:
- Prepoznajemo dragocenu mogućnost da se razvijemo u ovom životu. Za dobro svih bića možemo koristiti posebne metode što ih je dao Buda. Malo je onih što dođu u dodir sa izvandualističkim učenjima, jos ih je manje koji su u stanju da ih koriste.
- Svesni smo prolaznosti svega postojećeg: trajan je jedino beskrajni, čisti prostor uma, a uslovi pogodni za njegovu spoznaju začas mogu nestati. Stoga, život moramo koristiti sada.
- Razmišljajući o uzročnosti, shvatamo kako sami odlučujemo šta se dešava. Dok naše pređašnje misli, reči i dela postaju nas sadašnji svet, svakog časa sejemo seme svoje budućnosti.
- I konačno, spoznajemo šta čini tako posebnim učenja Bude: Prosvetljenje je najviše, trajno blaženstvo; a drugima malo možemo pomoći dok smo i sami u konfuziji i patimo.
Sada želimo da učimo od ostvarenih Učitelja i uzmemo utočište zarad dobra svih bića.
MEDITACIJA
Sred jezera se uzdiglo prelepo drvo. Iz moćnog stabla račvaju se četiri glavne grane: tu vidim lavlji presto. Vrh prestola je rastvoren lotosov cvet, a nad njim sunčev i mesečev disk. Tu sedi koren-lama, kao Nosilac dijamanta (Dorđe Čang), okružen Kagju lamama. Na grani koja je pred njim su Buda-aspekti različitih polja moći… nadesno su Bude… iza njega budistička učenja, a levo – Bodisatve. Ispod lame su zastitnici mudrosti, okruženi svojim pomoćnicima.
Stojim na travnatoj obali jezera. Okružen sam bezbrojnim bićima. S’ dubokim poverenjem sada svi uzimamo utočiste… i odlučujemo da dosegnemo Prosvetljenje zarad dobra svih bića.
Mi znamo da su u plemenitim koren-lamama naše škole sjedinjeni telo, govor, um, kvaliteti i aktivnosti Buda svih vremena i pravaca: oni su izvor 84.000 budističkih učenja i gospodari Bodisatvi.

PALDEN LAMA DAMPA NAMLA ČAB SUN ČIO
JIDAM ĆIL-KHOR ĐI LA COG NAMLA ČAB SUN ČIO
SANGĐE ČOM DEN DE NAMLA ČAB SUN ČIO
DAM PAI ČO NAMLA ČAB SUN ČIO
PAGPE GENDUN NAMLA ČAB SUN ČIO
PAVO KANDRO ČO ČONG SUNG ME COG
JEŠE ČI ČEN DANG DENPA NAMLA ČAB SUN ČIO
ponavljamo mantru koliko god želimo :)
 
ooo:
Uci u alfu nije tako jednostavno mnogim ljudima, i naravno da vredi mnogo.
Da, Alfa je nepristupačna mnogim ljudima... al' vredi... hehe.

alfa-romeo-brera-01.jpg
 
goodday:
HAHAHAHAHAHAHAHhaaaaaaa-a....alfa u "budnom" stanju...."svesnom"....decko ti lupash kao Maxim po diviziji......pa frekvencija na kojoj "radi" mozak zavisi iskljucivo od broja otkucaja srca......a koliko njih, zavisno od napora, treba da bude u "budnom" stanju.....neznalice....samo jadni pokushaji manipulacije i prisvajanja "moci"....jadni mali covece

Alfa u budnom stanju je i te kako moguca, samo sto to sada i nije pravo budno stanje jed je imenjeno alfom.... Mogu da pricam o tome jer sam to uspeo da postignem, li ne da bih se hvalio i manipulisao nekim, sto mi ni u jednom trenutku ne bi uradio, zbog svoje duhovnosti naravno. Veruj mi da imam i ovako dovoljno moci i nemam potrebe da je skupljam po netu, tu sam samo da ako mogu pomognem nekome da pronadje sebe, i bude srecnije i radosnije bice...

Ako bi i ti pokusala mozda bi i uspela sve je u ponavljanju i redovnom vezbanju..... :D

I neznam zasto je toliko tesko pri svesnom stanju usporiti otkucaje srca. Opet jedna informacija iz licnog iskustva. Posto se bavim ronjenjem na dah, zahvaljujuci usporavanju rada srca, uspeo sam da preronim 65 metara....
 
ooo:
goodday:
HAHAHAHAHAHAHAHhaaaaaaa-a....alfa u "budnom" stanju...."svesnom"....decko ti lupash kao Maxim po diviziji......pa frekvencija na kojoj "radi" mozak zavisi iskljucivo od broja otkucaja srca......a koliko njih, zavisno od napora, treba da bude u "budnom" stanju.....neznalice....samo jadni pokushaji manipulacije i prisvajanja "moci"....jadni mali covece

Alfa u budnom stanju je i te kako moguca, samo sto to sada i nije pravo budno stanje jed je imenjeno alfom.... Mogu da pricam o tome jer sam to uspeo da postignem, li ne da bih se hvalio i manipulisao nekim, sto mi ni u jednom trenutku ne bi uradio, zbog svoje duhovnosti naravno. Veruj mi da imam i ovako dovoljno moci i nemam potrebe da je skupljam po netu, tu sam samo da ako mogu pomognem nekome da pronadje sebe, i bude srecnije i radosnije bice...

Ako bi i ti pokusala mozda bi i uspela sve je u ponavljanju i redovnom vezbanju..... :D

I neznam zasto je toliko tesko pri svesnom stanju usporiti otkucaje srca. Opet jedna informacija iz licnog iskustva. Posto se bavim ronjenjem na dah, zahvaljujuci usporavanju rada srca, uspeo sam da preronim 65 metara....
pa shta....ja se bavim plivanjem i mogu na dah da predjem 3x bazen od 25 metara........alfa je alfa i nije mu mesto gde su beta i gama......mozesh ti u budnom stanju da se spustish u alfa ali ne mozesh da funkcionishesh kroz to.....alfa nema i ne treba da ima bilo kakvu funkciju....ono je samo posmatracko stanje.....
P.S.ja sam mushko
P.S.S.nemash pojma
 
Razlikuje se puno toga, ali najbitnija stvar je sto se podizu blokade protiv stresova. Ulazi se u stanje Blagodati ili zen "praznine" koja cuva dusu od destruktivnih energija. Informacije koje ulaze u Svest ostaju memorisane, a u alfi im se mnogo brze pristupa. Uopste kvalitet celog zivota se menja na bolje iz osnova. Biti stalno u alfi je osnova za duhovni napredak.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top