brzina core2duo

snipes

Zainteresovan član
Poruka
369
dakle neverovatno stvarno cu da se prebacim na amd

imao sam acer laptop 5310
celleron 520 1.6ghz conroe 1m cache fsb 533, 1gb ram 945gm chipset 80gb hard...
i radio je prilicno lepo medjutim moje potrebe su prevazisle njegov kapacitet tako da sam sad uzeo
asus f3e ap202 koji ima core 2 duo 7250 2.0ghz 2mb cache 800fsb vt instrukcije, 2gb rama, 965chipset x3100grafiku 160 hard i tako dalje medjutim ovaj radi mozda 10procenata brze nego gore navedeni celeron
http://www.intel.com/products/processor/core2duo/specifications.htm?iid=prod_core2duo+tab_spec
nije mi jasno dal sam mozda ja nesto pogresio dal je do operativnog sistema (koristim xp)
mozda brze radi na visti dal nesto treba da se podesi tipa batery saving, stvarno ne znam
zna li neko mozda bio bih zahvalan na bilo kakvoj informaciji od pomoci

inache nisam naveo da mi treba radi produkcije zvuka
imam i desktop amd na 2.6ghz 1mcache nije x2 a mogu slobodno da kazem da radi duplo brze od ovog 7250
 
Hm,pa celeron na 1.6 cak i sa 1MB kesa je definitivno slabiji od core2duo 2.0 sa 2MB kesa. Tu nema nista neobicno...FSB je takodje veci,celeron 533MHz a ovaj drugi,intel mobile core2duo,800 mhz.Po svim parametrima jaci procesor bez pogovora.
Uopste ova dva lap topa tesko da se mogu porediti na tom nivou kako si ih ti uporedio. ;)

btw acer 5310 je sa 512 mb,kod tebe je 1gb al' ajde...
 
Hm,pa celeron na 1.6 cak i sa 1MB kesa je definitivno slabiji od core2duo 2.0 sa 2MB kesa. Tu nema nista neobicno...FSB je takodje veci,celeron 533MHz a ovaj drugi,intel mobile core2duo,800 mhz.Po svim parametrima jaci procesor bez pogovora.
Uopste ova dva lap topa tesko da se mogu porediti na tom nivou kako si ih ti uporedio. ;)

btw acer 5310 je sa 512 mb,kod tebe je 1gb al' ajde...

btw ja sam na 5310 imao 1gb
pa uporedio sam ih tako sto radim u istom programu i ponasaju se skoro isto tipa na celeronu sam mogao da ukljucim 10 generatora zvuka bez efekata a na ovome 12-13 a na athlonu 1640 2.6ghz 1mb keša koji imam na deskopu cak20!

mozda sam ja previse ocekivao od intela:confused:

kapiram da za takve profi stvari ima i jačih procesora u intelu al ne puca mi se bas toliko para na serije t8xxx i t9xxx c2d
 
Jednostavno je,celeron je jedna prica a core2duo je druga.Jedno jezgro i dva jezgra...
Ako hoces intel onda uzmi pentium ;)
Druga stvar,amd osim atlona ima i sempron koji je nesto kao celeron.A pentium je ranga kao atlon.Znaci ovo je jos losije poredjenje...atlon i celeron ;)
 
Poslednja izmena:
Alooooooooooo ,ne zaboravite suštinu priče : čovek reče da je imao celerona i da je kupio core2duo i da core 2duo radi svega malo bolje nego onaj celeron , dok u isto vreme ima i desktop AMD koji je bolji od Core2duo (po njemu). Lično mislim da nešto nije ok podešeno kod tvog lap-topa mada.... je AMD majka za multitasking nasuprot intela koji je mnogo brži u radu sa jednim programom.
 
Koje btw? Bilo je dva komada.:);)
Mozes li malo konkretnije....

acer 5310 uglavnom ide sa 512mb ram-a...to sto on ima 1gb to je neka druga prica...samo sam konstatovao jer obzirom kakvo je poredjenje napravio,ne bi me iznenadilo da je pogresio :D
 
Alooooooooooo ,ne zaboravite suštinu priče : čovek reče da je imao celerona i da je kupio core2duo i da core 2duo radi svega malo bolje nego onaj celeron , dok u isto vreme ima i desktop AMD koji je bolji od Core2duo (po njemu). Lično mislim da nešto nije ok podešeno kod tvog lap-topa mada.... je AMD majka za multitasking nasuprot intela koji je mnogo brži u radu sa jednim programom.

upravo to sam i mislio a da nesto nije podeseno, e to i ja sumnjam da nesto nije kako treba instalirao sam sve drivere na xp pro , plus sve utilitys-e znachi sve zivo jedno 6gb ukupno e sad dal njega opterecuju svi ti programcici stvarno neznam,

sta bi moglo da ga ometa u radu dal postoji neki batery saving mode ili tako nesto posto meni stvarno nije frka za bateriju treba mi tek toliko da mogu da snimim izmene u programu ako nestane struje
 
A kojim si benchom doshao do cifre od 10%?

Ovo je fino pitanje.
Pazi,ako si na celeronu uspevao pokrenuti 10 taskova,a na core2duo 13...onda je ovaj drugi za nekih 30-ak posto brzi...a ne 10 ;)
No dobro,nebitno...
Mislis da radi sporo? Ok skeniraj ga sa nekim AV programom,onda Spaybot ili Ad-Aware...Ako nista drugo eliminisi varijantu da ti neka statocina trosi resurse ;)
Jeste,cudno je da radi 'malo' brze od celerona (kako ti kazes)...ali ipak sve je to odokativnom metodom utvrdjeno...
Uglavnom rekao sam ti sta mislim.Meni nije poznato da na ovom laptopu postoji nesto slicno tome sto si ti zamislio.Pre ce biti virus ili neki drugi problem softverske prirode,obzirom da je nov pa smo eliminisali hardver.
Jos ako imas garanciju (a imas verovatno) idi reklamiraj,sta se cimas bez veze ;)
 
mislim da ne mozes da dobijes neke vece performanse,jer najverovatnije taj program koristi samo jedno jezgro...tako da si dobio prelaz sa 1.6 na 2.0, a ne sa 1.6 na 2x 2.0.
nadam se da si razumeo.ispravite me ako gresim.
 
izvinjavam se svim intelovcima kao i kompaniji intel:rumenko: ipak je proc dobar juče sam se konsultovao sa kolegom i nije do procesora nego do zvuchne karte prevelike latencije mi pravi kad je na integrisanoj probao sam ne njegovoj m-audio externoj i nema uopste kašnjenje (znači realtime)a procesor je na 50 procenata max. i rade oba jezgra (bar po task manager-u):klap:
još jednom se izvinjavam:rumenko:
 

Back
Top