BRACO VRACAJMO SE NAZAD

R

RADOMIR

Gost
Pozdrav svim posetiocima.
Nedozvolite da vasa buduca pokoljenja neznaju ko su i odakle su.Nemamo pravo oduzeti im to.
Braco,dosli videli,pa hajde da se vracamo.Samo je jedna rodjena ZEMLJA SRBIJA I CRNA GORA!!!!!!
Nijedno sunce grejati nas nece,kao sto greje sunce zemlje svoje.
Pozdrav svima
Radomir Vidric
Melburn -Australija
 
Trava u tudjem dvoristu uvek je zelenija! Ne d'o ti Bog da postanes "gradjanin svete", tj. emigrant, tj. zadnja rupa na svirali gde god dodjes. No niko ti ne moze docarati bedu u Cilom zapadnom, novom ili starom svetu dok je sam ne iskusis. Tako se mnogi od nas vracaju, pa je red i vi sto patite za "slobodnim svetom i kulturom" da dodjete da probate
KatPaws:
Ja sam u Beogradu.....;)
 
Pa....prilicno je to isto sa svima nama....
i ja sam sama mislila da je bilo gde bolje nego sto je u yugi dok sam bila tamo ali kad sam otisla od toga videla sam koliko su stvari drugacije i ne bas tako savrsene ni gde sam ovde sada a ni tamo gde sam bila pre.
slazem se sa tim sto emigrant kaze da dok ne vedimo samo necemo verovati nikome ali....ljudi su takvi i valjda se to nikada nece promeniti a mozda cak i ne moze.
 
Ljudi, ako ste sposobni necete ni brinuti dal ste po amerikama ili u maloj veseloj srbiji. U inostranstvu je ipak glavna lova i rad je dovoljan, za razliku od nase voljene drzave gde pored crncenja je potrebna i dobra veza, dosta srece dobra doza ludosti da izronino iz prosecnosti u kojoj smo plovili zadnjih...i previse dugo. Inostranstvo je nocna mora za nas srbe koji ocemo "lovu a da ne radimo". A da je bolje preko, po mom licnom misljenju jeste, ljudi koji se nisu snasli mogu da kukaju do zore, njima ni domovina ne valja pa su iz nje pobegli.
 
Jedino mesto gde se neka lova dobijala bez rada je bila Srbija ili bivsa Juga. Dragi moj Liku ako ne biras posao i radis od jutra do sutra love ima i u Beogradu. U Velikom svetu rec "snalaziti se", kao u u nasem, znaci baviti se mutnim radnjama. Znaci niko se nije snasao ko radi i zivi od rada. A sto se bezanja tice i tu malo gresis. Najveci broj emigranata je bio u istoj zabludi u kojoj si i ti sada, da je lova i raj preko bare. "Pobegni" i ti Zemljace, pa se snadji. Ako se budes osecao lose, mi koji smo "pobegli" davno i zurimo da se vratimo, mi cemo te razumeti i podrzati ako budes imao volje i snage da nam priznas da je "bezanje" bila greska.
Lik:
Ljudi, ako ste sposobni necete ni brinuti dal ste po amerikama ili u maloj veseloj srbiji. U inostranstvu je ipak glavna lova i rad je dovoljan, za razliku od nase voljene drzave gde pored crncenja je potrebna i dobra veza, dosta srece dobra doza ludosti da izronino iz prosecnosti u kojoj smo plovili zadnjih...i previse dugo. Inostranstvo je nocna mora za nas srbe koji ocemo "lovu a da ne radimo". A da je bolje preko, po mom licnom misljenju jeste, ljudi koji se nisu snasli mogu da kukaju do zore, njima ni domovina ne valja pa su iz nje pobegli.
 
Znam sta hoceted da kazete....moj bivsi kolega je bio izbeglica iz Bosne, i otisao za Ameriku zajedno sa celom porodicom...sad kad god se cujemo on kuka kako hoce da se vrati nazad i kako se tamo nije uklopio. Za razliku od njega njegova zena kaze da se nikada ne bi vratila ovde jer bar kad otvori frizider nikad joj nije prazan...a ona u svemu tome prvo gleda na dobrobit svoje dece. E sad sve je to diskutabilno...

Nema nigde para bez toga da covek malo zapne...a ja mislim da uopste nije sve u parama...bar za mene nije.

Dopisivala sam se takidje i sa jednim tipom koji radi u Australiji, i njegova teorija je bila da su "nasi" ljudi iz Yuge uvek svida isti...u koju god zemlju u svetu da odu, mentalitet se ne menja...zato valda vecina i zeli da se vrati ovde...neznam....Ali ipak, ako se vecina nije uklopila to nemora da znaci da se niko ko odavde ode tamo nece uklopiti. Razni ljudi - razne cudi.

Ja bih druze da begam odavde, pa makar se i razocarala...onda bih makar znala da sam probala i da mi beganje nije uspelo...pa bih se lepo vratila kuci...a ovako...ja jos uvek imam neki osecaj da smo svi mi ovde u Yugi u ko u nekom kavezu...al' ajde...to je verovatno sve u mojoj glavi.

Zelim dobrodoslicu svima koji zele da se vrate u ovi lepu Yugu....zemlju srecnih, bogatih i zadovoljnih ljudi....HEHEHEHEHHHHHHEEEEEEEEEEEEE...a ja cu prvom prilikom da begam glavom bez obzira!!!
 
Lik:
Ljudi, ako ste sposobni necete ni brinuti dal ste po amerikama ili u maloj veseloj srbiji. U inostranstvu je ipak glavna lova i rad je dovoljan, za razliku od nase voljene drzave gde pored crncenja je potrebna i dobra veza, dosta srece dobra doza ludosti da izronino iz prosecnosti u kojoj smo plovili zadnjih...i previse dugo. Inostranstvo je nocna mora za nas srbe koji ocemo "lovu a da ne radimo". A da je bolje preko, po mom licnom misljenju jeste, ljudi koji se nisu snasli mogu da kukaju do zore, njima ni domovina ne valja pa su iz nje pobegli.

pa...lik nisi bas u pravu za to da su ljudi pobegli za inostranstvo.
Zamisli kako je bilo ljudima iz bosne hrvatske i drugih predela gde se rat vodio 90ih. Mnogi su proterani sa svoga i nisu imali nista, tako da je njema jedina opcija bila da traze nesto bolje, a to bolje su mnogi pokusali da nadju van yuge koja tih godina nije bila bas u najboljoj poziciji da podrzi sve te izbeglice. Ljudima je bilo isto, da krenu iz pocetka tamo gde su uslovi oskudni ili negde gde su mozda i imali sansu da se smire i pocnu da zive zivot kako sva dostojna ljudska bica zasluzuju.
 
Slazem se. Svi smo mi odande gde nam je mesto, iz Srbije. X-files su limunade koje se daju besplatno po televiziji nerazvijenih zemalja u cilju propagande i zaglupljivanja. Treba biti sumnjicav, ali samo kada su u pitanju vazne stvari. Sledeci korak je: razmisliti zasto neko ko je tamo preko bare pise kao da je iz Valjeva i zvuci kao da ga nikad nije ni napustio.
 
emigrant:
Slazem se. Svi smo mi odande gde nam je mesto, iz Srbije. X-files su limunade koje se daju besplatno po televiziji nerazvijenih zemalja u cilju propagande i zaglupljivanja. Treba biti sumnjicav, ali samo kada su u pitanju vazne stvari. Sledeci korak je: razmisliti zasto neko ko je tamo preko bare pise kao da je iz Valjeva i zvuci kao da ga nikad nije ni napustio.

Pa naravno emigrant. Ko jos veruje u tv serije i sapunice koje se pojavljuju bilo gde na tv i cisto sumnjam da su napravljene da prikazuju zemlju u kojoj su snimane ili nesto slicno.
 
RADOMIR:
Pozdrav svim posetiocima.
Nedozvolite da vasa buduca pokoljenja neznaju ko su i odakle su.Nemamo pravo oduzeti im to.
Braco,dosli videli,pa hajde da se vracamo.Samo je jedna rodjena ZEMLJA SRBIJA I CRNA GORA!!!!!!
Nijedno sunce grejati nas nece,kao sto greje sunce zemlje svoje.
Pozdrav svima
Radomir Vidric
Melburn -Australija

Sta vam fali tamo ? Stvarno je nezahvalno da sa 3000$
u dzepu govorite na ovu temu.. toliko

aj poz.!
 
Ljudi su ljudi ma odakle bili i ma gde bili, i tu nema mnogo diskusije.Cemu uopste saveti nekome sta bi bilo bolje za njega.Vi sto ste tamo negde sta cekate da se vratite, jel vam stvarno potrebno da vas neko pozove i da vam kaze da je ovde bolje ili ne. Dakle vratite se ako vam se ovde cini bolje. A svi koji imaju potrebu da mrdnu iz svog "dvorista" zasto ih odgovarati, zar nije lepo imati snove a i izbor?! Ja sam bila u Americi i u tom trenutku mi se nije svidelo i brzo sam se vratila u moj dragi Bg gde ljudi imaju vremena da te saslusaju i gde nisu nezainteresovani. Medjutim sada posle nekoliko godina shvatam da su se i moje potrebe promenile a i ljudi oko mene, jeste da ima onih zainteresovanih, ali se to uglavnom svodi na njihovo besposlenje i oduzimanje mog vremena koje bih ja sada znala kreativno da iskoristim a oni ne. I tako bih ja opet probala jos ponesto u zivotu u potrazi ne toliko za parama i nekom specijalom srecom, vec da se samoizrazim na kreativan nacin, da imam sansu da to uradim, jer ovde je nemam. Sreca moja pa sam imala sansu da sa 20 godina odem i vratim se i ovde zavrsim jos skole pa da jos uvek imam vremena da pokusavam. Srecno svima, i onima sto idu i onima sto se vracaju. :D
 
Sve je pitanje samog coveka,kako je on sposoban na uklapanje i koliko je spreman da menja neke svoje navike.Nigde nije savrseno ali sve zavisi od toga sta je nama bitno,da li bolji uslovi zivota,dobra kola,lep posao ili poslepodnevno bezbrizno cavrljanje sa prijateljima i bliskost koja postoji u nashoj Yugi.Ako ne sta drugo to je zaista tako dobro u Beogradu.
 
jecaAUS:
emigrant:
Slazem se. Svi smo mi odande gde nam je mesto, iz Srbije. X-files su limunade koje se daju besplatno po televiziji nerazvijenih zemalja u cilju propagande i zaglupljivanja. Treba biti sumnjicav, ali samo kada su u pitanju vazne stvari. Sledeci korak je: razmisliti zasto neko ko je tamo preko bare pise kao da je iz Valjeva i zvuci kao da ga nikad nije ni napustio.

Pa naravno emigrant. Ko jos veruje u tv serije i sapunice koje se pojavljuju bilo gde na tv i cisto sumnjam da su napravljene da prikazuju zemlju u kojoj su snimane ili nesto slicno.
 

Back
Top