Pesme sa eshatoloskim motivima

Pogledaj rezultate ankete: Najbolja pesma ili band sa eshatoloskim motivima je?

Glasova
5. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Faith No More - Diggin' the Grave

1 20,00%
  • Guns N' Roses - You Could be Mine

3 60,00%
  • Ana Bekuta - Umrecu na Sudnji dan

0 0%
  • Doris Dragovic - Sudnji Dan

0 0%
  • Whitesnake - Judgement Day

0 0%
  • Method Man - Tical 2000: Judgement Day - album

1 20,00%
  • Judgement Day (band iz Amerike)

0 0%
  • Judgement Day (deathmetal band iz Holandije)

1 20,00%
  • Esam - Judgement Day, Vol. 1: Day (album)

0 0%
Anketa sa više izbora.
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pesme sa eshatoloskim motivima

Primećen član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    LOondon, UK, Jahta na Crnom moru, Mirovna misija u Gruziji - Juzna Osetija
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Pesme sa eshatoloskim motivima

Ja sam Srpkinja, pravoslavka, slavim Bozic, Uskrs i Slavu. Postujem svece, posebno Svetog Savu i Nemanjice i idem u redovno u crkvu. Posebno sam volela da pevam pesmice za Svetog Savu i da dobijem paketic. Tada sam bila presrecna. Mama bi mi rekla: "Liiizo, ti si prava vernica." To sam nastavila i danas da radim. Religija, posebno Srpsko pravoslavlje ispunjava moju dusu. Najvise volim da slusam kako propoveda vladika Amfilohije. On je zivi svetac. Njegov image je cool, a politicki stavovi su super. Bas je moderan. Ponekad pomislim da ide mnogo ispred svog vremena. Pored njega obozavam i dela Vladike Nikolaja Velimirovica. On je moj idol. Kada porastem bicu kao on.
    S obzirom na to da sam velika Srpkinja i da idem i u Gucu, veceras, jer sam vec prepodne bila, odlucila sam da napravim temu i o eshatoloskim motivima u muzici. Ovom prilikom se okrecem strogo hriscanskoj eshatologiji, dakle ka Sudnjem Danu. Sam Isus je rekao da niko ne zna datum njegovog ponovnog dolaska Mt. 24, 36, ali to se ne odnosi i na nasu Crkvu koja je vec sigurno uklavirila neki datum, posto smo mi izabrani narod, pa nas i Bog tako izdvaja od svih. Cuvena gupa Faith No More je ucestvovala sa svojim hitom "Diggin' the Grave" na albumu za soundtrack filma "Judgement Day", pored njih su ucestvovali i mnogi drugi. Terminator 2 je takodje deo eshatoloske kostimografije i Guns n Roses su snimili hit "You Could Be Mine". Ipak, najcuvenija pevacica sa eshatoloskim motivima je sigurno Ana Bekuta, koja iznosi stihove "Umrecu na Sudnji dan, a ne kad mi kaze dlan". Cuvenma hrvatska i bivsa nasa Pevacica Doris Dragovic ima hit "Sudnji Dan". 1989. godine Whitesnake su objavili album Slip of the Tongue i na njemu je hit Judgement Day. Hip Hop muzicar Method Man je 1998. godine objavio album Tical 2000: Judgement Day, ponovo sa ovim motivom u popularnoj muzici. Acid rapper Esam je objavio takodje album Judgement Day, Vol. 1: Day, a dva metal banda su ponela i to ime jedan holanski death metal i jedan metal band iz Amerike.
    Koja je vasa omiljena pesma sa eshatoloskim motivim?

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Podrazumevano Re: Pesme sa eshatoloskim motivima

Citat Original postavio L D Project Pogledaj poruku
    Ja sam Srpkinja, pravoslavka, slavim Bozic, Uskrs i Slavu. Postujem svece, posebno Svetog Savu i Nemanjice i idem u redovno u crkvu. Posebno sam volela da pevam pesmice za Svetog Savu i da dobijem paketic. Tada sam bila presrecna. Mama bi mi rekla: "Liiizo, ti si prava vernica." To sam nastavila i danas da radim. Religija, posebno Srpsko pravoslavlje ispunjava moju dusu. Najvise volim da slusam kako propoveda vladika Amfilohije. On je zivi svetac. Njegov image je cool, a politicki stavovi su super. Bas je moderan. Ponekad pomislim da ide mnogo ispred svog vremena. Pored njega obozavam i dela Vladike Nikolaja Velimirovica. On je moj idol. Kada porastem bicu kao on.
    S obzirom na to da sam velika Srpkinja i da idem i u Gucu, veceras, jer sam vec prepodne bila, odlucila sam da napravim temu i o eshatoloskim motivima u muzici. Ovom prilikom se okrecem strogo hriscanskoj eshatologiji, dakle ka Sudnjem Danu. Sam Isus je rekao da niko ne zna datum njegovog ponovnog dolaska Mt. 24, 36, ali to se ne odnosi i na nasu Crkvu koja je vec sigurno uklavirila neki datum, posto smo mi izabrani narod, pa nas i Bog tako izdvaja od svih. Cuvena gupa Faith No More je ucestvovala sa svojim hitom "Diggin' the Grave" na albumu za soundtrack filma "Judgement Day", pored njih su ucestvovali i mnogi drugi. Terminator 2 je takodje deo eshatoloske kostimografije i Guns n Roses su snimili hit "You Could Be Mine". Ipak, najcuvenija pevacica sa eshatoloskim motivima je sigurno Ana Bekuta, koja iznosi stihove "Umrecu na Sudnji dan, a ne kad mi kaze dlan". Cuvenma hrvatska i bivsa nasa Pevacica Doris Dragovic ima hit "Sudnji Dan". 1989. godine Whitesnake su objavili album Slip of the Tongue i na njemu je hit Judgement Day. Hip Hop muzicar Method Man je 1998. godine objavio album Tical 2000: Judgement Day, ponovo sa ovim motivom u popularnoj muzici. Acid rapper Esam je objavio takodje album Judgement Day, Vol. 1: Day, a dva metal banda su ponela i to ime jedan holanski death metal i jedan metal band iz Amerike.
    Koja je vasa omiljena pesma sa eshatoloskim motivim?
    "Prvi i poslednji dan", EKV.

Moderator Bojan_BRT (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Glasam za Holandjane i album 40 minutes to impact

Aktivan član Bzuva (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Faith no more za mene...

Iskusan Panamaman (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Method Man zato sto je reper i uopste ga gotivim,glupi crnja.

Poslednji put ažurirao/la Panamaman : 07.08.2008. u 12:24

Primećen član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    LOondon, UK, Jahta na Crnom moru, Mirovna misija u Gruziji - Juzna Osetija
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Drugare je dotakla tema o eshatoloskim motivima. Vidim da je svima interesantna. Nastavimo dalje...

Slične teme

1. Jeziva indiferentnost prema motivima.
    Autor Oblikolog u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.01.2009., 21:47
  2. PARODIJE,SMESNE PESME ILI VASE PESME
    Autor fashion queen u forumu Humor
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 04.09.2007., 15:04
  3. Kako plasirati proizvode sa motivima kosarkaskog prvenstva ?
    Autor jovans u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 01:48
  4. pesme
    Autor Vopi u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2005., 20:20
  5. CV i Pismo o motivima-hitno
    Autor Marija-Ub u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.04.2004., 14:08

Pravila za slanje poruka