Univerzitet za strance u Reggio Calabria. Pomoc!

Poruka
47
Volela bih da odem na pomenuti univerzitet na kurs Italijanskog u trajanju od 3 meseca. Bila sam na sajtu unistrada.it, ali me interesuju jos neke stvari. Ako neko zna, molim vas da mi napise kakva je procedura oko upisa? Kada uplatis skolarinu, da li taj papir nosis kao potvrdu u ambasadu da bi dobio vizu ili potvrdu treba da ti posalje i univerzitet? Kako se nalazi smestaj tamo, preko univerziteta ili nekih agencija? Kolike su cene stanova? Ako je neko bio ili zna makar nesto u vezi ovoga, molim vas, napisite mi! Hvala unapred!
 
Ja sam upravo dosla iz Reggia. Buduci da sam isla preko agencije, ver. nemam sve informacije koje su ti potrebne, ali nadam se da cu ti bar malo biti od pomoci.
Za dobijanje vize (spisak dokumentacije koja ti je potrebna mozes da skines sa sajta ambasade) ce ti cigurno traziti potvrdu sa faksa da si uplatila kurs, to ti oni salju, a trebace ti i adresa na kojoj ces biti tamo.
Nisam cula da mozes da nadjes stan preko faksa, ali sto da ne, raspitaj se. Mi smo iznajmljivali sobe, mislim da ti nece biti neki problem nalazenje smestaja. Tacnu cenu ne znam, ali smo mi jednomesecni kurs+ povratnu avionsku kartu+ stan platili 700 evra, pa racunaj..
Meni je bilo fantasticno i planiram i sama da odem na 3 meseca sled. god. tako da, sta god da saznas, podeli ;)
Pozzzz
 

Back
Top