Koliko radite na sebi?

Sibil Vejn

Poznat
Poruka
7.011
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?
 
Nista posebno,trudim se da budem korektna prema svima,da ne preterujem ni u cemu i to je to...Da ne budem "hladna" osoba,mada to nikad nisam ni bila,nisam i necu biti....E da,postajem i opsednuta fitnessom i zdravom ishranom...ali to je pozitivno... :D tako da...nema frke....
 
Свиђа ми се тема, али је тешко одговорити на њу. Не знам, стварно, да ли радим пуно или мало. Гледајући друге, разазнајући лоше од доброг, учећи се животу, зацртала сам себи у глави каква треба да будем, и трудим се да то остварим. Ако приметим да моје мишљење о томе како треба особа да се понаша и чему да се посвети није исправно, тражим помоћ других. Размотрим што више туђих мишљења, и онда некако по угледу на њих формирам своје. Навикла сам да се придржавам свог наума. Наравно, све то радим како бих била задовољна собом, а не да бих се уклопила у друштво, јер сам мишљења да, ако сам себи ниси добро друштво, тешко ће те други прихватити. Ако приметим ману, а готово стално себи проналазим неке, трудим се да је променим, стално се подсећам да треба да је исправим, и чекам да се нађем у ситуацији да видим јесам ли успела. Најгоре ми је да пребродим период кад видим да сам она стара.
Него, доста о мени. Само бих још желела да кажем, најбитније ми је да се усавршавам континуирано, јер после неког времена, иде само од себе. Улажеш минималан напор, а време полако показује своје. А осећај да си користан и да дајеш све од себе је немерљив.
 
Poslednja izmena:
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

*** ne primecujem nesto da radim,ali verovatno nesto i radim samo ne gledam to tako kao ti!!
Ne,to sam ja!!
Niko ne utice,ali sam jednu stvar naucio da je dobro "maskirati" pravog sebe i ulaziti u sto mocnije krugove da bi bio prihvaceniji (ja da ne budem pogresno shvacen jesam ovakav i u stvarnosti ali neke stavove ne mozes u realnosti da iznosis kao ovde,zato nesto i precutis tj. zakamufliras" se i prividno stopis sa okolinom (izbegavas neke prepirke sa glupim ljudima i kuliras))!!

Zavisi da li je to na bolje i meni bolje!! Uglavnom ne!!
 
Samo na sebi i radim:Dne tripujem da imam mane i da ih se trebam resiti po svaku cenu..vremenom se sve iskristalise ako je covek svestan sebe i ne treba se menjati zarad drugih kao ni prilagodjavati okolini vec nju prema sebi;)
 
Niko ne utice,ali sam jednu stvar naucio da je dobro "maskirati" pravog sebe i ulaziti u sto mocnije krugove da bi bio prihvaceniji (ja da ne budem pogresno shvacen jesam ovakav i u stvarnosti ali neke stavove ne mozes u realnosti da iznosis kao ovde,zato nesto i precutis tj. zakamufliras" se i prividno stopis sa okolinom (izbegavas neke prepirke sa glupim ljudima i kuliras))!!
"Treba uvek govoriti istinu ali ona se može sagledati i iz nekog 2.ugla."
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

1Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

2Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

3I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

4Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

1Pa sve sam bolji u ulozi rock zvezde :cool:
2Da:ok:
3Pa pomocu nekih njihovih reakcija ponekad otkrijem svoje mane
4Mrzi me sad da naprezem sive celije , ajd to cu sutra da odgovorim:mrgreen:
 
Ne znam, u suštini, svesna sam nekih svojih mana i trudim se da ih menjam
E sad, nekad mi to ide lakše, nekad teže, u svakom slučaju, trudim se da budem što obrazovanija i što informisanija, i u tom nekom pogledu se prilično razvijam, razvijam i logiku, volim sudoku i tako to... A zarad drugih sam spremna da se menjam, samo ako VREDI menjati se, i to samo na bolje, nikako na gre...
 
Ja radim,u tom smislu da npr. dosta citam,ucim na tudjim greskama,ne volim da ulazim u konflikte,ali i kad to ucinim,trudim se da budem verbalno jaca....uvek saslusam savet porodice ili prijatelja i trudim se da iz tih saveta izvucem ono najbolje i da na kraju tako i postupim. a sto se tice mana,dosta sam tvrdoglava,sto je nekad dobro,nekad ne bas,pokusavam to da saniram i da sve bude u granicama... e da,trudim se da budem uvek smirena,da ne brzam u odlukama....
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

ne znam...ni malo...tesko mi je da mijenjam svoje mane....sve sto radim povodom razvijanja svoje licnosti je razmisljanje...samo to...:neutral:......ugl preispitivanje sebe....i otkrivanje nekih stvari iz podsvijesti.......mane uocavam non stop....i ne, uopste se ne trudim da ih ispravim...nastale nekad, usled necega...ja sam ih stvorila i bas su mi drage:mrgreen:..jer to sam u stvari ja....(jedino pokusavam da suzbijem predrasude!tj da ih se oslobodim totalno!!).............svi uticu na stvaranje moje licnosti...svi dogadjaji, ljudi, sve onom sto se desi(ili se ne desi) ima uticaja................da bi se uklopila?ne, nemam zelju da se uklapam...covjek sam, ne kameleon....a da se mjenjam na bolje zarad nekih ljudi?pa ne ni to...jer ono sto je do sad stvoreno ne umijem da izmjenim..mozda jedino da razvijam neke bolje osobine pod uticajem tih ljudi..........
al dobro, jos nemam u potpunosti razvijenu licnost.....jos ima nade za mene:mrgreen:
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

pokushavam da sazrevam shto sporije
ovi okolo mogu da utichu kolko oce, bole me kobas
a ovo za uklapanje, pa to je kod mene DISKUTABILNO :lol:
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

pa...radim dosta na sebi:lol::lol::lol:
ako uocim manu naravno da cu je ispraviti:mrgreen:ako je moguce:lol:
pa uticu moj durgovi...:mrgreen:
pfff...ja da se menjam da bi se negde uklopio? zabole me...nesto...:confused:
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?

da, radim na tome, od skoro sam prestala toliko da pokazujem svoje mane. mana se moze sakriti, ali ne znam da li se bas moze odkloniti. jednostavno bolesno sam ljubomorna, mogu to da uspesno sakrijem, ali ne i da ucinim da to ne stane...:roll::roll::roll:
 
Dakle,naziv teme sve govori.

Koliko radite na sebi?

Ne mislim na svom fizickom izgledu,to me ne zanima,vec koliko radite na svojoj licnosti?Na njenom razvijanju,na svom sazrevanju?

Da li ,kada uocite neku svoju manu,radite na tome da je ispravite?

I koliko uopste na sve to uticu drugi ljudi-vasi drugovi, prijatelji,porodica,okolina?

Koliko ste spremni da se menjate(na bolje),i da se menjate zarad drugih,da biste se uklopili negde ?


Imam svoje mane... Jedna od njih, a ujedno i osobina koja mi najvise smeta, jeste da prema ljudima imam masku ledene, gorde, goticke kraljice. Trudim se da je potisnem, smatram da sam donekle i uspela, ali nije na meni da ocenim da li sam se promenila.

Menjam se radi sebe same, a ne zbog drugih, kako bih se uklopila negde...

Ja sama uticem da idem ka boljem. Veoma malo prijatelji i porodica. Smatram da imam dovoljno godina da donesem prave odluke, a oni su samo tu da kazu da li je to dobro ili ne... Trudim se da budem, sto je to vise moguce, samostalna.
 
Ranije sam mislila da ne treba da se menjam ni zbog koga... ''Ako ti se ne sviđam - zdravo doviđenja...''

Ali kad mi neko ukaže na manu, i kad mi objasni kako to na njega deluje i kako se loše zbog nje oseća, i iz toga vidim da je to zaista nešto ružno što bi moglo da se promeni - onda počnem da radim na tome... I mislim da mi dobro ide :)

U suštini, retko sama primećujem mane jer sam sama sebi naj naj naj (a to je mnogo loše!), a i kad primetim, pravim se luda. No ako je primeti neko drugi, pa mi još i kaže - dobro razmislim i ako procenim da to nije deo moje ličnosti kao jedinstvene nego da je loša osobina, kao što rekoh, krećem u akciju.

To je ujedno odgovor i na drugo pitanje - spremna sam da se menjam ako ću time biti bolja osoba. Nisam spremna da menjam nešto što je JA samo zato što nekome smeta.
 
Mozda mogu da pomenem da sam ranije vezbao asertivnost. Takodje sam obozavao diskusije i probleme kako doci do dogovora tokom rasprave. Eto toliko o mom radu na drustvenim sposobnostima, ako se na to misli. U suprotnom, ne razumem kako i sta treba da radim na svojoj 'licnosti' i zbog cega.
 

Back
Top