Da li je bilo bolje za vreme SFRJ?

Hteo bi da znam sta misli narod.
ja sam uve ucio da je za vreme jugoslavije bilo bolje da tito bio velicanstveni covek....
hteo bi da cujem vasu verziu sta mislite o jugoslaviji?
al znate unapred da to nece uopste menjati moje mislenje za to vreme^^

da li je bilo cega? bojle(ra)? bilo je.....samo nije bilo ovih prohrom kazana...lepo si ucio uve....tito je bio velicanstveni! nasa verzi-a se odigrala posle njegove smrti, velicanstvenu klin-corbu nam je zaprzio.....a tvoje misljenje....znas kako amerikanci kazu, misljenje je kao i duupe, svako ga ima....
 
Nekima je bilo bolje nekima lošije...

hvala sto to kazes.
Meni je zao videti danas tih 6 komadici. Bili smo jaci zajedno. Bratsvo spajo nas!!! bilo je socializam. A za titu ne kazem da je malo mnogo gresijo posto je bilo oko njega velike budale koju su ubili nasu jugu!!! Al lepo vreme ce se vratiti Kazem vam sta dobro znam racunajte na nas braco slaveni^^:) Sta smo dobili od kad smo se rastali? gde smo pobedili?
 
Bilo je bolje nego sad zato što je SFRJ stvorena da bi bila klin između Istoka i Zapada, vodila je nesvrstane i moglo joj je biti lepo dok god je tinjao sukob između dva bloka. Čim je srušen berlinski zid ta država više nikome nije bila potrebna, ponajmanje njenim narodima (Slovenci su na referendumu glasali preko 90% a Hrvati preko 85% protiv), i znamo kako je okončala ta veštačka tvorevina.
 
jugoslavija je bila zemlja divnih ljudi i šteta je što se raspala.

Tacno... Da Ameri i Nemci nisu umesali prste sve bi bilo kako valja....


Divne ljude smo videli na delima od kojih se prevrce zeludac...
Divni ljudi se odlikuju osobinom da za sve sto im se desavalo i sto im se desava krive nekog drugog....

Za razliku od zlih i ruznih zelenasa iz Svajcarske....

Nekako pozelis da pobegnes od svih tih divnih ljudi, i potrazis utociste kod zlih i ruznih:sad2:
 
Poslednja izmena:
Divne ljude smo videli na delima od kojih se prevrce zeludac...
Divni ljudi se odlikuju osobinom da za sve sto im se desavalo i sto im se desava krive nekog drugog....

Za razliku od zlih i ruznih zelenasa iz Svajcarske....

Nekako pozelis da pobegnes od svih tih divnih ljudi, i potrazis utociste kod zlih i ruznih:sad2:

Kome je SFRJ bila trn u oku i kome nije odgovaralo da ona postoji?
 
Divne ljude smo videli na delima od kojih se prevrce zeludac...
Divni ljudi se odlikuju osobinom da za sve sto im se desava krive nekog drugog....

Za razliku od zlih i ruznih zelenasa iz Svajcarske....

Nekako dodjeti da pobegnes od svih tih divnih ljudi, i potrazis utociste kod zlih i ruznih:sad2:


mi samo kasnimo, a i oni tamo su imali svoje krvave epizode,
meni je ovo naše predivno, pa nek želudac crkne :)
 

Zato shto je bila drzava pravljena na "bratstvu i jedinstvu" izmedju koljacha i zrtava a zrtve su se "zarad opshteg dobra"stavljale pod tepih i izjednachavane sa koljachima....svi smo mi isti..taj rad
Zato shto je bila jednopartijska diktatura
Zato shto je bila drzava sa propalom nekonkurentnom i neefikasnom planskom privredom koja je samo stvarala i gomilala gubitke i nestachice kafe,shetjera,benzina(par-nepar)..itd.
Zato shto je imala najvecu glupost u istoriji,novi oblik svojine nezapamtjen ni u komunjarskim drzavama-SAMOUPRAVLJANJE
Zato shto onaj vec gore pomenuti koljach dobio republiku u granicama u kojima nikada nije postojala verovatno kao nagradu za genocid
Zato shto je zrtva dobila republiku JEDINA izdeljenu na 3 dela.
Zato shto su izmishljane nacije i to sve samo iz korpusa jedne
Zato shto je jedina drzava u istoriji u kojoj je pobednik dobio unutrashnje uredjenje kao da je porazeni.

Mozda zbog ovoga,ko zna?
 

Back
Top