Naknada za merno mesto

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
U uputstvu elektrodistirbucije piše da se iznos od 88.62dinara plus 9% koristi za zaključenje ugovora, slanje računa, izrade obračuna...

Ako izrada jednog računa košta oko 18 dinara, zajedno sa isporukom,sledi da čitača strujomera sleduje 70din po jednom strujomeru....

Zašto ova priča?
Zato što nigde nema stavke izgradnje inftrastrukture do potrošača , što je logičan trošak trgovca na malo strujom , niti ima onog još logičnijeg , a to je besplatno priključenje ako su dovedene žice....

Čujem po selima oko Beograda i Vojvodine dolaze ljudi koji ovu uslugu bežičnih telefonskih baznih stanica koje bi pružile telefonski saobraćaj na udaljenim mestima po cenava fiknog saobraćaja,nude za 12.000dinara plus nekoliko hiljada za mito, a kad inventivni gradjanin/seljak ode u telekom , tamo ga olade i čekanjem i neodredjenim odgovorom i nedostatkom uopšte nekog odgovora.....

Novi porez na vazduh koji ćemo uvesti možda pre ulaska u EU , ali ulaskom sigurno možda neće imati taksu za merno mesto, a možda će tomica da se seti i uvede i tu taksu , pa da izgradjuju institute za plućne bolesti.....i tu da se malko peru parice.....
Da pojasnim samo u vezi takse na vazduh, nju će već tokom sledeće godine plaćati u nekim zemljama svi emiteri co2, što će reći so2 su poštedjeni ....dok se u drugim zemljama uvodi za sve onečistače....vazduha...
 
patak ti si ko neki udzbenik verovatno sve pise ali morash dobro da se napregnes da razumes

e prva asocijacija mi je da nesto pises o onim vagama sto se placaju, sto pricaju tezinu. :I nije trebalo da pitam na zdravlju bolje da se lazem da je sve ok tako se bolje zivi sad sam pogresila i sad da radim :dash:
 
Poslednja izmena:
ja nemam tu ali imam zasto muskarci lazu a zene placu mislim da je od istih autora

Nemam u sopstvenom posedu ni jednu od knjiga koje smo naveli. Prvu sam vidjala u knjizarama (mislim da se ne varam oko naslova), a drugu ne. Ni jednu, za sad, nisam procitala, ali mozda bih trebala :).

Mada, moram priznati da me i dalje kopka pitanje o smestaju tri muska mozga :think::D. Kakva bih ja to "macka" bila u avataru, a da nisam bar malo znatizeljna, pa kud puklo, da puklo...:D

A, rekla bih, uvek negde mora da pukne. Makar i po savu :D.
 
A gde su smestena ta 3 mozga :???: ? Da li to znaci da su muskarci neobicna i posebna bica stigla sa Marsa, a mi zenice sa Venere :think: :D ? Cini mi se da postoji neki takav naslov knjige:cool:.

To ne znači to. Ono što sam napisala znači ono što sam napisala. Vodiče za samopomoć i knjige o muškarcima i ženama i tome kako ko od njih razmišlja ne čitam jer mislim da su obično đubre.
 
Nemam u sopstvenom posedu ni jednu od knjiga koje smo naveli. Prvu sam vidjala u knjizarama (mislim da se ne varam oko naslova), a drugu ne. Ni jednu, za sad, nisam procitala, ali mozda bih trebala :).

Mada, moram priznati da me i dalje kopka pitanje o smestaju tri muska mozga :think::D. Kakva bih ja to "macka" bila u avataru, a da nisam bar malo znatizeljna, pa kud puklo, da puklo...:D

A, rekla bih, uvek negde mora da pukne. Makar i po savu :D.

Da li si učila biologiju? I muško i žensko imaju 3 mozga: veliki srednji i mali. Svaki služi za određene funkcije. Tako na primer mali, koji se nalazi kod potiljka služi za ravnotežu između ostalog. Valjda sam ti sad zadovoljila znatiželju.
 

Back
Top