Пронађена масовна гробница са Србима

Стварно ме интересује да ли овај пдф уопште посећују ЉУДИ или само ГЛОДАРИ... и нема нигде никог ДА КОМЕНТАРИШЕ ОВУ ТЕМУ...

B92
item-new-black.gif
Info
item-new-black.gif
Vesti
item-new-black.gif
Ratni zločini
trans.gif
Otkrivene masovne grobnice u RS 5. avgust 2008. | 10:49 | Izvor: Tanjug


Brod -- U Republici Srpskoj otkriveno pet lokacija na kojima bi mogle biti masovne grobnice gde su ukopane žrtve srpske nacionalnosti.

Opštinsko udruženje za traženje zarobljenih boraca i nestalih civila iz Broda otkrilo je na području te opštine grobnice osoba koje su ratne 1992. godine ubili pripadnici regularne vojske susedne Republike Hrvatske i združene domaće muslimansko-hrvatske oružane snage.

"Operativnom timu za traženje nestalih RS prijavljene su lokacije masovnih grobnica koje treba istražiti, i to kod Doma zdravlja, zatim u Donjim kolibama, kod Asfaltne baze, a dve grobnice nalaze se i na katoličkom groblju 'Banjice'", izjavio je predsednik udruženja Marko Grabovac.

On je podsetio da je za vreme polugodišnje okupacije, tokom 1992. godine, u opštini Bosanski Brod postojalo 10 logora kroz koje je prošlo više od 2.000 Srba iz Broda, Dervente, Modriče, Odžaka i Doboja.

"Bar polovina njih je pobijena, čija su tela bacana u reku Savu, koja je velika grobnica srpskog naroda sa ovog područja", kaže Grabovac.

On je dodao da je do sada iz više masovnih grobnica na području opštine Brod ekshumirano 368 tela, od kojih su identifikovane 263 žrtve, svi srpske nacionalnosti.

"Prva masovna grobnica u kojoj su sahranjena tela ubijenih Srba otkrivena je 1993. godine na gradskom groblju, iz koje su ekshumirane 92 žrtve", rekao je Grabovac.

On je podsetio da se od Tužilaštva u Doboju i Zenici već duže vreme traži da utvrde gde se trenutno nalazi 59 posmrtnih ostataka, među kojima su i skeleti 23 deteta, koji su iskopani pre tri godine iz masovne grobnice u Sijekovcu kod Broda.

Za zločine počinjene nad Srbima u Brodu još niko nije odgovarao i pored činjenice da je Haškom tribunalu još 2002. godine dostavljen obiman materijal sa dokazima o počinjenim ratnim zločinima sa imenima naredbodavaca i počinilaca, kao i imenima žrtava.
 
Ova tema ocigledno nije tako interesantna a i koga briga za tamo neke mrtve Srbe.Upadljivo je da demokratski forumasi uopste nemaju inspiraciju kad se radi o Srpskim grobnicama,a nad balijskim kukaju i lelecu.
Zato bih zamolila sve one koji nemaju na ovu temu sta da izjave neka vise ne s*** ni na one teme u kojima se pljuju i mrtvi i zivi Srbi,u protivnom treba da se banuju!!!!!!!
 
On je podsetio da se od Tužilaštva u Doboju i Zenici već duže vreme traži da utvrde gde se trenutno nalazi 59 posmrtnih ostataka, među kojima su i skeleti 23 deteta, koji su iskopani pre tri godine iz masovne grobnice u Sijekovcu kod Broda.

Za zločine počinjene nad Srbima u Brodu još niko nije odgovarao i pored činjenice da je Haškom tribunalu još 2002. godine dostavljen obiman materijal sa dokazima o počinjenim ratnim zločinima sa imenima naredbodavaca i počinilaca, kao i imenima žrtava. [/SIZE]


Sta reci osim da je to ta "haska pravda", i da su oni ite kako povezani sa zlocincima i vlastima BIH, i ostalih, samo ne sa srpskim. To je udruzeni zlocinacki poduhvat protiv Srba!
I eto im njihova prava deteta...o kojima ovde preko raznih NVO toliko trube...! Sve ce da im se obije o glavu!
 
Ova tema ocigledno nije tako interesantna a i koga briga za tamo neke mrtve Srbe.Upadljivo je da demokratski forumasi uopste nemaju inspiraciju kad se radi o Srpskim grobnicama,a nad balijskim kukaju i lelecu.
Zato bih zamolila sve one koji nemaju na ovu temu sta da izjave neka vise ne s*** ni na one teme u kojima se pljuju i mrtvi i zivi Srbi,u protivnom treba da se banuju!!!!!!!


Prestanite vi da procenjujete da li demokrate vole Srbe ili ne,znam mnogo ljudi koji su izgubili nekog svog u ratu pa su za demokratsku opciju,hoces da kazes da njih boli uvo za mrtve Srbe?

To vam je glupost koju ponavljate jer nemate dovoljno dobre argumente kad raspravljate o bilo kojoj temi.I to sto nam je zao zaklanog srpskog deteta ali i muslimanskog ne znaci da smo izdajnici. Nacin na koji govoris o tome te poistovecuje sa ustasama koji imaju opravdanje za klanje Srba a ne pada im na pamet da priznaju svoje zlocine.
 
Koliko sam ovde mogao da zapazim, ovde se pojedini vise angazuju kad je potrebno zastititi homoseksualce i njihova prava nego kad su u pitanju pobijena srpska deca!?

Ovo je ekstremni bezobrazluk, otkud ti znas da li je nekome kome se tako obracas ubijen neko ili ne?
Zbog tih koje podrzavas broj priklane dece je veci, desilo bi se u svakom slucaju ali je broj visestruko povecan upravo zbog vaseg patriotizma.
I ja mislim da je haski sud sranje, i ja mislim da smo mi najvise satirani u poslednjim decenijama, i ja mislim da je Natasa Kandic jedna odvratna osoba, i volim svoj narod jednako kao ti, samo nam se razlikuje pogled na to kako dalje.
Da li da podrzavamo vas zatupljeni stav, da na kraju samima sebi zadamo zavrsni udarac ili da cuvamo ono sta je ostalo. I ne usudjuj se vise da nekom kazes da ga je briga za mrtvu decu go..o jedno.
 
Poslednja izmena:
Ovo je ekstremni bezobrazluk, otkud ti znas da li je nekome kome se tako obracas ubijen neko ili ne?
Zbog tih koje podrzavas broj priklane dece je veci, desilo bi se u svakom slucaju ali je broj visestruko povecan upravo zbog vaseg patriotizma.
I ja mislim da je haski sud sranje, i ja mislim da smo mi najvise satirani u poslednjim decenijama, i ja mislim da je Natasa Kandic jedna odvratna osoba, i volim svoj narod jednako kao ti, samo nam se razlikuje pogled na to kako dalje.
Da li da podrzavamo vas zatupljeni stav, da na kraju samima sebi zadamo zavrsni udarac ili da cuvamo ono sta je ostalo. I ne usudjuj se vise da nekom kazes da ga briga za mrtvu decu go..o jedno.

O cemu ti pricas, i po cemu ti znas da sam ja opredeljen za neku politicku opciju!? Ne izlazim na izbore, ne glasam ni za koga jer sam odavno shvatio da su nasi politicari i sa jedne i sa druge strane nesposobni i podjednako krivi za situaciju u kojoj se nalazimo! A to sto ti sebe nalazis u mojoj konstataciji to vise govori o tebi nego o meni.
 
Prestanite vi da procenjujete da li demokrate vole Srbe ili ne,znam mnogo ljudi koji su izgubili nekog svog u ratu pa su za demokratsku opciju,hoces da kazes da njih boli uvo za mrtve Srbe?

To vam je glupost koju ponavljate jer nemate dovoljno dobre argumente kad raspravljate o bilo kojoj temi.I to sto nam je zao zaklanog srpskog deteta ali i muslimanskog ne znaci da smo izdajnici. Nacin na koji govoris o tome te poistovecuje sa ustasama koji imaju opravdanje za klanje Srba a ne pada im na pamet da priznaju svoje zlocine.

Uhhhhh,al si zapenio,ali nisam bas na takve mislila posto ti i nisi Srbin,a drugo nismo ovde da kontriramo posto u nedostatku argumenata VI to radite nego da komentarisemo temu!!!!!
 
Ovo je ekstremni bezobrazluk, otkud ti znas da li je nekome kome se tako obracas ubijen neko ili ne?
Zbog tih koje podrzavas broj priklane dece je veci, desilo bi se u svakom slucaju ali je broj visestruko povecan upravo zbog vaseg patriotizma.
I ja mislim da je haski sud sranje, i ja mislim da smo mi najvise satirani u poslednjim decenijama, i ja mislim da je Natasa Kandic jedna odvratna osoba, i volim svoj narod jednako kao ti, samo nam se razlikuje pogled na to kako dalje.
Da li da podrzavamo vas zatupljeni stav, da na kraju samima sebi zadamo zavrsni udarac ili da cuvamo ono sta je ostalo. I ne usudjuj se vise da nekom kazes da ga je briga za mrtvu decu go..o jedno.
I jos nesto, to sto koristis lepe reci to je odraz onoga sto imas u tvojoj glavi, jer covek uvek govori ono sto ima u svojoj glavi. Proizvoljna i nepotrebna upotreba kvalifikativa je odraz nedostatka argumenata ili nedostatka pameti, licno se nadam da je kod tebe ovo prvo u pitanju jer ako nastavis da lupas shvaticu da je ono drugo!
 
O cemu ti pricas, i po cemu ti znas da sam ja opredeljen za neku politicku opciju!? Ne izlazim na izbore, ne glasam ni za koga jer sam odavno shvatio da su nasi politicari i sa jedne i sa druge strane nesposobni i podjednako krivi za situaciju u kojoj se nalazimo! A to sto ti sebe nalazis u mojoj konstataciji to vise govori o tebi nego o meni.

Ne nalazim ja sebe u tvojoj tupoj konstantaciji nego si se ti direktno obratio meni spominjuci moje misljenje o gay populaciji i kako se borim za njihova prava a zabole me za mrtvu decu.


Kako mozes da poredis temu o seksualnoj orjentaciji sa temom o mrtvoj deci?Tamo je bila ta tema, nije se pricalo o deci.
I bas zato sto ne ides na izbore, i ne pokusavas nista da promenis u jednom ili drugom pravcu svejedno nemas prava da *****s. A ti izbori su jedino sto mozes konkretno da uradis, druga opcija je da se opases redenikom i da skines glave onima koji su ih ubili.
 
Ne nalazim ja sebe u tvojoj tupoj konstantaciji nego si se ti direktno obratio meni spominjuci moje misljenje o gay populaciji i kako se borim za njihova prava a zabole me za mrtvu decu.


Kako mozes da poredis temu o seksualnoj orjentaciji sa temom o mrtvoj deci?Tamo je bila ta tema, nije se pricalo o deci.
I bas zato sto ne ides na izbore, i ne pokusavas nista da promenis u jednom ili drugom pravcu svejedno nemas prava da *****s. A ti izbori su jedino sto mozes konkretno da uradis, druga opcija je da se opases redenikom i da skines glave onima koji su ih ubili.

Gde sam ja pomenuo TEBE i TVOJE misljenje? Ja sam rekao uopsteno a ti si sama sebe prepoznala, i to je tvoj problem!
To ti je po onoj staroj narodnoj: pomoz bog zla zeno!
 
I jos nesto, to sto koristis lepe reci to je odraz onoga sto imas u tvojoj glavi, jer covek uvek govori ono sto ima u svojoj glavi. Proizvoljna i nepotrebna upotreba kvalifikativa je odraz nedostatka argumenata ili nedostatka pameti, licno se nadam da je kod tebe ovo prvo u pitanju jer ako nastavis da lupas shvaticu da je ono drugo!

Ti si upotrebio mnogo gore kvalifikative koje si izgovorio indirektno ali su jasni bez ikakve sumnje.
Ne razumem za sta to nemam argumente? Kako ti pomazes sad toj deci? tako sto sedis i govoris ljudima kako iz zabole za njih? Sta ti to tako veliko i patriotsko radis za njih a ja ne?
U cemu je taj tvoj doprinos, koliko je ta tvoja ljubav veca u odnosu na moju?
Krivi su ti demokrate sto su deca ubijena... to dovoljno govori koliko ste opet da upotrebim kvalifikativ glupi ili ludi.
 
Ti si upotrebio mnogo gore kvalifikative koje si izgovorio indirektno ali su jasni bez ikakve sumnje.
Ne razumem za sta to nemam argumente? Kako ti pomazes sad toj deci? tako sto sedis i govoris ljudima kako iz zabole za njih? Sta ti to tako veliko i patriotsko radis za njih a ja ne?
U cemu je taj tvoj doprinos, koliko je ta tvoja ljubav veca u odnosu na moju?
Krivi su ti demokrate sto su deca ubijena... to dovoljno govori koliko ste opet da upotrebim kvalifikativ glupi ili ludi.
A ko je pomenuo demokrate, i kakve veze imaju demokrate sa homoseksualcima, ili mozda imaju ali ja neznam! U svakom slucaju ti ih povezujes veoma uspesno. Jadan onaj koga ti branis. Bolje nemoj vise.
Nije tebi lako! Izgleda da si uvek u guzvi i cesto imas goste, doduse u svojoj glavi. Definitivno nemam sta sa tobom da diskutujem dok se ne izlecis.
 
Gde sam ja pomenuo TEBE i TVOJE misljenje? Ja sam rekao uopsteno a ti si sama sebe prepoznala, i to je tvoj problem!
To ti je po onoj staroj narodnoj: pomoz bog zla zeno!

ja i jesam branila prava homoseksualaca, naravno da cu da se prepoznam sta je tu cudno, ne bitno je da li si se meni licno obracao, ja sam ih podrzavala i odgovaram na tvoje prozivke upucene svima koji o njima misle isto.
Iz postovanja prema ovoj umrloj deci ne zelim da se raspravljam sa tobom vise o glupostima.
 
Uhhhhh,al si zapenio,ali nisam bas na takve mislila posto ti i nisi Srbin,a drugo nismo ovde da kontriramo posto u nedostatku argumenata VI to radite nego da komentarisemo temu!!!!!

pa evo, kakvi su vam argumenti:ti nisi Srbin! Kako ti to zakljucujes? I nisam Srbin nego sam Srpkinja.
Upravo je rasprava i pocela jer ti ne komentarises temu nego pljujes one koji ne misle isto sto i ti ,iako niko nije ni stigao da da svoj komentar na temu.
 
Ne nalazim ja sebe u tvojoj tupoj konstantaciji nego si se ti direktno obratio meni spominjuci moje misljenje o gay populaciji i kako se borim za njihova prava a zabole me za mrtvu decu.


Kako mozes da poredis temu o seksualnoj orjentaciji sa temom o mrtvoj deci?Tamo je bila ta tema, nije se pricalo o deci.
I bas zato sto ne ides na izbore, i ne pokusavas nista da promenis u jednom ili drugom pravcu svejedno nemas prava da *****s. A ti izbori su jedino sto mozes konkretno da uradis, druga opcija je da se opases redenikom i da skines glave onima koji su ih ubili.

Мехо Шоњо - ти си једна веома агресивна и хистерична женска особа са сулудим проценама о начину успостављања демократије и правде... чуј ти њу... избори.......ахахах...... па ово ти није пдф хумор. И треба да те буде срамота ШТО НИ ЈЕДНОМ РЕЧЈУ НИСИ ЗАЖАЛИЛА ЗА НЕВИНИМ ЖРТВАМА - а на овом пдф од када сам ја на њему - а то је веома дуго СВИ СРБИ СУ УВЕК ЗАХТЕВАЛИ САМО ЈЕДНО А ТО ЈЕ ЈЕДНАК ТРЕТМАН СВИХ НЕВИНИХ ЖРТАВА И СВИХ ЗЛОЧИНАЦА- И само немој да се усудиш да ми сада тандрчеш О ПРАВУ ЈАЧЕГ КАДА ЈЕ У ПИТАЊУ НИПОДАШТАВАЊЕ И НЕОБАЗИРАЊЕ НА НЕВИНЕ ЖРТВЕ СРПСКОГ НАРОДА ... јер ћеш онда добити такав одговор због кога ће ме бановати ...:otkacio::otkacio::otkacio:
 
Krivi su ti demokrate sto su deca ubijena... to dovoljno govori koliko ste opet da upotrebim kvalifikativ glupi ili ludi.

Наравно да су криви - од Бориса Тадића који је отишао тамо да се пресамићује и метанише са муџама у Сребреници и да лично учествује и помаже хајку против Срба а да "ни репом није мрднуо" нити нашао за сходно ДА ПОСЕТИ БРАТУНАЦ И УНЕСРЕЋЕНЕ ПОРОДИЦЕ УБИЈЕНИХ СРБА... па на даље... демократе НИСУ никада показале АКЦИЈУ или ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПРОНАЛАЖЕЊЕ И ХАПШЕЊЕ ЗЛОЧИНАЦА ПРОТИВ СРПСКОГ НАРОДА... и зато се боље покриј и ћути...напротив, демократе непрекидно ****ј* ПРОТИВ СРБА...
 
Poslednja izmena:
Мехо Шоњо - ти си једна веома агресивна и хистерична женска особа са сулудим проценама о начину успостављања демократије и правде... чуј ти њу... избори.......ахахах...... па ово ти није пдф хумор. И треба да те буде срамота ШТО НИ ЈЕДНОМ РЕЧЈУ НИСИ ЗАЖАЛИЛА ЗА НЕВИНИМ ЖРТВАМА - а на овом пдф од када сам ја на њему - а то је веома дуго СВИ СРБИ СУ УВЕК ЗАХТЕВАЛИ САМО ЈЕДНО А ТО ЈЕ ЈЕДНАК ТРЕТМАН СВИХ НЕВИНИХ ЖРТАВА И СВИХ ЗЛОЧИНАЦА- И само немој да се усудиш да ми сада тандрчеш О ПРАВУ ЈАЧЕГ КАДА ЈЕ У ПИТАЊУ НИПОДАШТАВАЊЕ И НЕОБАЗИРАЊЕ НА НЕВИНЕ ЖРТВЕ СРПСКОГ НАРОДА ... јер ћеш онда добити такав одговор због кога ће ме бановати ...:otkacio::otkacio::otkacio:

Nemoj ,cekaj banovacemo mi njih
 
Мехо Шоњо - ти си једна веома агресивна и хистерична женска особа са сулудим проценама о начину успостављања демократије и правде... чуј ти њу... избори.......ахахах...... па ово ти није пдф хумор. И треба да те буде срамота ШТО НИ ЈЕДНОМ РЕЧЈУ НИСИ ЗАЖАЛИЛА ЗА НЕВИНИМ ЖРТВАМА - а на овом пдф од када сам ја на њему - а то је веома дуго СВИ СРБИ СУ УВЕК ЗАХТЕВАЛИ САМО ЈЕДНО А ТО ЈЕ ЈЕДНАК ТРЕТМАН СВИХ НЕВИНИХ ЖРТАВА И СВИХ ЗЛОЧИНАЦА- И само немој да се усудиш да ми сада тандрчеш О ПРАВУ ЈАЧЕГ КАДА ЈЕ У ПИТАЊУ НИПОДАШТАВАЊЕ И НЕОБАЗИРАЊЕ НА НЕВИНЕ ЖРТВЕ СРПСКОГ НАРОДА ... јер ћеш онда добити такав одговор због кога ће ме бановати ...:otkacio::otkacio::otkacio:

Pa ako ti izbori nisu nacin za uspostavljanje demokratije sto *****s po forumu 24 casa, sto ne upotrebis ta bolja sredstva u odnosu na izbore?
Ja cu da ponovim i tebi isto, otkud ti znas da li je neko kome se obracas tako izgubio nekog ili ne?Prestani da me zoves tako jer mozda su mi upravo muslimani ubili nekog, sto ne znaci da treba da se radujem sto su ubijena i muslimanska deca i da zbog toga sto mi je i njih zao budem izdajnik.
Nemam ja sta tebi da pricam o pravu jaceg, nego ti meni objasni nacin borbe protiv tog jaceg(osim pljuvanja zena po forumima i poredjenje sa k... sa kalenic pijace)koji ce da iskljuci nova tela srpske dece i ja cu da ti se pridruzim?

Agrsivan si ti i zaslepljen u toj nevidjenoj mrznji pa posto ne mozes nekom ko je klao srbe da otkines glavu izivljavas se na ljudima koji o tome misle isto sto i ti samo zato sto su za ulazak u E.U ili su glasali za D.S.
 
Poslednja izmena:

Back
Top